عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

برگزاری مراسم یادبود شهدای سقوط هلی کوپتر پس از سی سال

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286994
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

برگزاری مراسم یادبود شهدای سقوط هلی کوپتر پس از سی سال
یک شنبه 12 اردیبهشت 1395  02:01 ب.ظ

برگزاری مراسم یادبود شهدای سقوط هلی کوپتر پس از سی سال


"15 اردیبهشت 65 هلی کوپتری که چند تن از فرماندهان سپاه پاسداران در آن حضور داشتند در حوالی ورامین دچار سانحه شده و سقوط کرد. در طول سی سال گذشت از این سانحه هیچ مراسم یادبودی برای این شهدا برگزار نشده است. سه شنبه 13 اردیبهشت برای نخستین بار مراسم یادبودی برای این شهدا برگزار می‌شود."
برگزاری مراسم یادبود شهدای سقوط هلی کوپتر پس از سی سال

"ریحانه مشهدی" فرزند شهید حسین مشهدی در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس اظهار کرد: در 15 اردیبهشت 65 هلی کوپتری که چند تن از فرماندهان سپاه پاسداران در آن حضور داشتند در حوالی ورامین دچار سانحه شده و سقوط کرد.

وی افزود: پدرم فرمانده مخابرات کل فرودگاه‌های کشور بود. در این حادثه به همراه یکی دیگر از سرنشینان از هلی کوپتر خارج می‌شود و بر اثر سقوط از ارتفاع به شهادت می‌رسد. پیش از این حادثه پدرم در عملیات والفجر مقدماتی از ناحیه پا مجروح شده بودند.

مشهدی تصریح کرد: شهید حسین مشهدی ابراهیم، شهید غلامرضا محمدی، شهید زین العابدین غریبی، سروان خلبان شهید علی اکبر پور سیف، شهید بهرام شهپریان، سرهنگ دوم خلبان شهید اسداله طالع، شهید حسین نعمتی و شهید محمد جعفر نظری از جمله شهدای این سانحه هوایی بودند.

فرزند شهید حسین مشهدی با اشاره به برگزاری مراسم یادبودی برای شهید مشهدی و دیگر سرنشینان هلی کوپتر بیان داشت: متاسفانه در طول سی سال گذشت از این سانحه هیچ مراسم یادبودی برای این شهدا برگزار نشده است. به همین جهت در نظر داریم مراسم یادبودی برای پدر و دیگر شهدای این سانحه در روز سه شنبه 13 اردیبهشت ماه مصادف با سالگرد آن سانحه در آمفی تئاتر سرای محله بوستان الغدیر واقع در میدان رسالت، خیابان هنگام، نرسیده به میدان الغدیر، جنب آتش نشانی ساعت 19 با حضور خانواده معظم شهدا، رییس بنیاد شهید منطقه چهار، معاون فرهنگی شهرداری تهران و حسین هدایتی از پیشکسوتان فوتبال که از دوستان نزدیک پدر بودند، برگزار کنیم.

مشهدی تصریح کرد: قصد داریم در این مراسم از مادرم که در زمان شهادت پدر 17 ساله بودند و جزو جوان‌ترین همسر شهید هستند، تقدیر به عمل آید. همچنین کلیپی در خصوص پدرم به عنوان یکی از شهدای این سانحه و شهدای مدافع حرم تهیه کرده‌ایم که در این مراسم به نمایش گذاشته می‌شود.

انتهای پیام/

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها