عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

افزایش ۲۰ درصدی عمر افراد سرطانی با مصرف آسپرین

افزایش ۲۰ درصدی عمر افراد سرطانی با مصرف آسپرین
یک شنبه 12 اردیبهشت 1395  02:21 ب.ظ

طبق یک پژوهش جدید، مصرف دوز پایین اسپرین احتمالا موجب افزایش مدت زنده ماندن بیمارانی که تحت درمان بیماری سرطان هستند تا ۲۰ درصد شده و همچنین مانع از پیشروی سرطان نیز می شود.

به گزارش مهر، طبق یافته محققان دانشگاه کاردیف بریتانیا، نرخ مرگ و میر و پیشرفت سرطان در بیمارانی که علاوه بر درمان سرطان خود، دوز پایین آسپرین هم مصرف می کنند به شکل قابل توجهی پایین است.

پیتر الوود، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «بررسی های ما بر اساس اسناد و شواهد موجود نشان می دهد که مصرف دوز پایین آسپرین توسط بیماران مبتلا به سرطان روده، سینه یا پروستات، علاوه بر سایر درمان ها، با کاهش مرگ و میر افراد تا حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد و همچنین کاهش پیشرفت سرطان مرتبط است.»

در این مطالعه، تیم تحقیق داده های موجود شامل پنج آزمایش تصادفی و ۴۲ مطالعه مشاهده ای مربوط به سرطان های روده بزرگ، سینه و پروستات را مورد بررسی قرار دادند.

الوود در این باره می گوید: «مجموعه اسناد و شواهد نشان می دهد که مصرف آسپرین دارای مزایای چشمگیری در کاهش بروز برخی سرطان هاست.»

وی در ادامه می افزاید: «با وجودیکه ما می دانیم مصرف دوز پایین آسپرین در کاهش ابتلا به سرطان نقش دارد، اما نقش آن در درمان سرطان همچنان نامشخص است.»

saeidfarajpour

saeidfarajpour
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 2734
محل سکونت : اردبیل
دسترسی سریع به انجمن ها