عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

توهين به شيعيان در توييتر

توهين به شيعيان در توييتر
دوشنبه 13 اردیبهشت 1395  05:33 ق.ظ

بسیاری از دنبال کنندگان این صفحه از این مطلب اظهار ناخشنودی و اعلام کرده‌اند که انتشار این مطالب اهانت به بخاری و مسلم است.

به گزارش فرهنگ نیوز،  بسیاری از کاربران شبکه اجتماعی توئیتر اخیرا هنگام مراجعه به صفحه‌ای به نام «صحیح بخاری ومسلم» غافلگیر می‌شوند. این صفحه به انتشار احادیث ذکر شده در دو کتاب مزبور می‌پردازد، اما اخیرا مطلبی فتنه برانگیز در آن منتشر شد که سبب شک و تردید کاربران و دنبال کنندگان آن درباره حقیقت گردانندگان این صفحه شد.

مسئولان این صفحه با انتشار مطلبی سعی کردند تا به مخاطبان خود این‌گونه القا کنند که «مسلم» (مسلم نیشابوری نویسنده کتاب صحیح مسلم) و «بخاری» (حافظ بن مغیره بخاری نویسنده کتاب صحیح بخاری) افرادی فرقه‌گرا بوده‌اند.

این صفحه منبع بسیاری از کسانی است که به احادیث دینی توجه و اهتمام دارند و بیش از یک میلیون نفر در داخل و خارج از عربستان آن را دنبال می‌کنند. گردانندگان این صفحه در اقدامی فتنه‌انگیزانه، یهودیان و مسیحیان را پاک‌تر از شیعیان دانسته و مطالب توهین آمیزی را علیه شیعیان منتشر کرده‌اند!

اعتراض کاربران و درخواست حذف صفحه موهن به شیعیان

الوطن آنلاین گزارش داد که بسیاری از دنبال کنندگان این صفحه از این مطلب اظهار ناخشنودی و اعلام کرده‌اند که انتشار این مطالب اهانت به بخاری و مسلم است، از این رو از مسئولان ذی ربط خواسته‌اند که حساب‌هایی را که به مسائل دینی اهانت و مسائلی فرقه گرایانه مطرح می‌کنند، بسته شود.

بسیاری از دنبال کنندگان در مطالب خود اعلام کرده‌اند که این صفحه قبلا مورد پسند آنها بود، اما اکنون اعلام می‌کنند که باید بسته شود؛ زیرا به بخاری و مسلم اهانت می‌کند. برخی دیگر نیز به این علت این مطلب به مسلمانان اهانت می‌کند، خواستار حذف آن شده‌اند.

صحیح بخاری و صحیح مسلم از معتبرترین کتاب‌های حدیث نزد اهل تسنن است.

victoryone

victoryone
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 3492
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها