عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

طرح یک نماینده کنگره برای خروج ایران از آب های خلیج فارس!

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

طرح یک نماینده کنگره برای خروج ایران از آب های خلیج فارس!
دوشنبه 13 اردیبهشت 1395  11:02 ق.ظ

 

«رندی فوربس» نماینده جمهوری‌خواهان ویرجینیا پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به کنگره ارائه داده که در صورت تصویب، «حضور نظامیان ایران در خلیج‌فارس» به عنوان اقدامی «تنش‌آفرین»، محکوم خواهد شد. به گزارش فارس به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی کنگره، در متن این قطعنامه برای اشاره به خلیج‌فارس از عبارت مجعول رایج در برخی کشورهای عربی حاشیه جنوبی این آبراهه استفاده شده و از ایران به دلیل «عدم پایبندی به قوانین بین‌المللی دریانوردی و بی‌توجهی به قطعنامه‌های سازمان ملل متحد» انتقاد شده است.

 

در این طرح آمده است: «عملیات نظامی ایران در خلیج فارس به گونه‌ای انجام می‌شود که تنش‌ها را افزایش می‌دهد، موجبات لطمه زدن به ثبات می شود، خطر اوج گرفتن ناخواسته تنش‌ها را افزایش می دهد و نیز باعث بالا رفتن ریسک برای نیروهای مسلح ایالات‌متحده در فراسوی مرزها شده است.» تمرین آتش شناورهای ایرانی در فاصله 1500 یاردی ناو هواپیمابر ترومن در دسامبر 2015 (آذر 94)، پرواز هواپیمای نظامی ایران بر فراز این ناو در ژانویه 2016 و «سوار شدن غیرقانونی بر دو شناور گشتی آمریکایی و دستگیری خدمه آن با تهدید اسلحه» به عنوان دیگر ادعاهای این پیش‌نویس برای محکومیت آن چه «حضور نظامیان ایران در آب‌های خلیج فارس» نامیده شده مطرح شده است.

 

در ادامه این قطعنامه ادعا شده است که «نیروهای آمریکا مکرر بر اساس قوانین بین‌المللی دریانوردی به ملوانان ایرانی گرفتار کمک کرده ولی ایران با زیر پا گذاشتن همین قوانین، در 12 ژانویه امسال، حق ایمنی شناورهای متعلق به کشورهای دارای حاکمیت ملی را نقض کرد.» ادعای این قطعنامه مبنی بر کمک مکرر نیروهای آمریکا به ملوانان ایرانی در حالی است که در حادثه شلیک موشک هدایت‌شونده ناو وینسنس به پرواز شماره 655 ایران‌ایر در سال 1367، 290 نفر از مسافران این پرواز شامل تعداد زیادی از زنان و کودکان ایرانی سوختند. در پایان پیش‌نویس این قطعنامه از دولت آمریکا خواسته شده که «به رفتارهای خطرناک و غیرحرفه‌ای پیشین و آینده ایران، پاسخی قوی دهد.»

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها