عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

تاتارهای کریمه به دنبال فشارهای بیشتر اتحادیه اروپا علیه روسیه

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286994
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تاتارهای کریمه به دنبال فشارهای بیشتر اتحادیه اروپا علیه روسیه
دوشنبه 13 اردیبهشت 1395  07:32 ب.ظ

 

تاتارهای کریمه به دنبال فشارهای بیشتر اتحادیه اروپا علیه روسیه

» سرویس: بين الملل - فرامنطقه اي

رهبر تاتارهای کریمه گفته است، اتحادیه اروپا باید تحریم‌ها علیه روسیه را بیشتر کند تا این کشور سیاست "خصمانه" خود را تغییر دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رفعت چوباروف، رهبر تاتارهای کریمه در مصاحبه‌ای گفت:‌ از زمان الحاق شبه جزیره کریمه در 2014 به روسیه، این کشور اقداماتش را برای اعمال فشار بر مردم در این شبه جزیره افزایش داده است. ما از اتحادیه اروپا می‌خواهیم تا موضع خود را متحد کند و تحریم‌ها علیه روسیه را برای متوقف کردن تصمیمات خصمانه از سوی این کشور، بیشتر کند.

روسیه در مه 2014 این شبه جزیره را به خود ملحق کرد و از آن زمان تاکنون اقلیت مسلمان تاتار در این شبه جزیره از اعمال فشارهای روسیه شکایت دارند.

رهبر تاتارهای کریمه به انتقاد شدید از تصمیم یکی از دادگاه‌ها در کریمه پرداخت که اخیرا فعالیت‌های هیات اجرایی و قانون گذاری تاتارها را که به صورت دموکراتیک است، متوقف کرده است.

وی ادامه داد: آنها زمین ما را اشغال کرده‌اند. آنها دادگاه‌های خودشان را در سرزمین ما به راه انداخته‌اند. این تصمیم مشروعیتی ندارد. ما نگران افزایش فشارهای سیاسی علیه تاتارهای کریمه هستیم. ما می‌خواهیم روس‌ها از کریمه بروند و آن را به اوکراین بازگردانند. ما خواهان انسجام و یکپارچگی مجدد با اوکراین هستیم و این مهم تنها با فشارهای سیاسی و اقتصادی اتحادیه اروپا به دست می‌آید.

رهبر تاتارهای کریمه گفت: بسیاری از کشورهای اروپایی شامل اتریش، ایتالیا و فرانسه به دنبال نرم تر کردن موضعشان در مقابل روسیه هستند. به نظر ما این یک اشتباه بزرگ است. ما نه تنها از اتحادیه اروپا می‌خواهیم تا تحریم‌ها را طولانی تر کند، بلکه خواهان بیشتر کردن آنها علیه روسیه هستیم.

انتهای پیام

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها