عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رصد فعالیت ۴۰۰ افراط گرای مقیم سوئیس از سوی سرویس‌های اطلاعاتی

رصد فعالیت ۴۰۰ افراط گرای مقیم سوئیس از سوی سرویس‌های اطلاعاتی
دوشنبه 13 اردیبهشت 1395  07:39 ب.ظ

رصد فعالیت ۴۰۰ افراط گرای مقیم سوئیس از سوی سرویس‌های اطلاعاتی

 

خبرگزاری فارس: رصد فعالیت ۴۰۰ افراط گرای مقیم سوئیس از سوی سرویس‌های اطلاعاتی

سرویس اطلاعات سوئیس از رصد فعالیت منتسب به اعضای گروه‌های تروریستی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی خبر داد.

 

به گزارش گروه بین‌الملل 

خبرگزاری فارس،  سرویس اطلاعات فدرال سوئیس (NDB) امروز دوشنبه اعلام کرد که فعالیت حدود 400 افراط گرا را در شبکه‌های اجتماعی به خاطر احتمال تهدیدهای امنیتی رصد می‌نماید.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» در گزارش سالیانه دستگاه اطلاعات سوئیس آمده است، باوجودی که سوئیس هدف اصلی حملات منتسب به اسلامگراها نیست و این امر به خاطر عدم مشارکت این کشور در حملات نظامی علیه اعضای چنین گروه‌هایی می‌باشد، اما با این حال سطح تهدیدهای امنیتی افزایش یافته است.

در این گزارش ،عکسی از یک گذرنامه سوئیسی کنار کمربند انفجاری یک مظنون افراط گرای مقیم این کشور که به خاورمیانه سفری کرده بود و نیز فیلمی از داعش که پرچم سوئیس را بین 60 کشور مورد هدف خود به نمایش گذاشته است، نشان می‌دهد.

به نوشته رویترز، مقام‌های سوئیس با دقت حرکات جهادگرایانی که از کشورهای چون سوریه به ویژه، برای انجام حملات انتحاری آموزش دیده و به این کشور بازگشته‌اند را زیر نظر دارند.

یک دادگاه سوئیس نیز ماه گذشته در حکمی سه عراقی را به خاطر جرایم خرابکارانه در اقدامی که دادستان ارشد دادگاه آن‌را پیامی به افراط گرایان مبنی بر این که سوئیس هدفی آسان برای آن‌ها نیست، محکوم کرد.

متهمان که البته منکر چنین فعالیت‌های شدند، در اوائل سال 2014 به دلیل مشکوک بودن در برنامه ریزی جهت حملات خرابکارانه و کمک به نیروهای داعش جهت ورود به سوئیس دستگیر شدند.

این منبع خبری در خاتمه به مفتوح بودن بیش از 60 پرونده مرتبط با اقدام های تروریستی منتسب به افراط  گرایان در این کشور خبر داد.

انتهای پیام/م

 

mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286870
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها