عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

مخالفت «سیا» با انتشار اسناد دخالت عربستان در 11 سپتامبر

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

مخالفت «سیا» با انتشار اسناد دخالت عربستان در 11 سپتامبر
سه شنبه 14 اردیبهشت 1395  09:24 ق.ظ


 

سازمان اطلاعات جاسوسی آمریکا (سیا)، مخالفت خود را با انتشار اسناد دخالت عربستان در حملات11 سپتامبر اعلام کرد.جان برنان، رئیس این سازمان، گفت که انتشار اسناد طبقه بندی شده 28 صفحه ای درباره 11 سپتامبر و نقش عربستان در این واقعه، یک اشتباه است.

به گزارش ان بی سی، برنان که به نظر می رسد تحت تأثیر اقدامات عربستان پس از خبرساز شدن انتشار این اسناد قرارگرفته و نیز سفر اوباما به ریاض و تهدید ها و تطمیع های این کشور در اظهارنظر های اخیر او بی تأثیر نیست، علت مخالفت خود با انتشار این اسناد را ادعای دقیق نبودن آن ها دانست. این بخش از اسناد به دلیل حساسیت های موجود، اقدامات تحقیقی و این که بررسی ها از سال 2002 همچنان ادامه داشت، محرمانه نگه داشته شده است.

کاخ سفید که کارشناسان از هراس آن از تهدید های عربستان سخن گفته اند، پیشتر توسط عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان درباره خروج 750 میلیارد دلار از دارایی های عربستان از آمریکا، در صورت انتشار اسناد محرمانه 28 صفحه ای در مورد حملات11 سپتامبر، تهدید شده بود. کاخ سفید،  قبل از سفر اخیر باراک اوباما به ریاض به صراحت اعلام کرده بود که قصد دارد تا این اسناد را از حالت محرمانه خارج کند. این اسناد از حمایت عربستان سعودی از هواپیما ربایانی خبر می دهد که در حملات تروریستی 11 سپتامبر مشارکت داشتند. همزمان، برنان در مورد قتل ابوبکر البغدادی نیز اظهار نظر کرده است؛ در این باره او به ان بی سی گفت که قتل ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش، باعث نابودی این گروه تروریستی نخواهد شد.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها