عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

اپوزیسیون ونزوئلا برای عزل مادورو 2 میلیون امضا جمع کرد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286994
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اپوزیسیون ونزوئلا برای عزل مادورو 2 میلیون امضا جمع کرد
سه شنبه 14 اردیبهشت 1395  11:21 ق.ظ

 

اپوزیسیون ونزوئلا برای عزل مادورو 2 میلیون امضا جمع کرد

» سرویس: بين الملل - فرامنطقه اي
1446891192562_ap8.jpg

اپوزیسیون ونزوئلا با جمع‌آوری دو میلیون امضا از مقام‌های انتخاباتی خواستند تا رفراندومی را برای عزل رئیس‌جمهوری این کشور برگزار کنند؛ به گفته آنها نیکولاس مادورو، مسوول بحران اقتصادی وخیم است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کشور ونزوئلا با کمبود مواد غذایی، افزایش نرخ تورم و حال با کمبود فلج‌کننده برق روبروست و همین امر اپوزیسیون کاراکاس را بیش از پیش ترغیب کرده تا طوماری برای برگزاری رفراندوم امضا کنند.

 

حزب «میزگرد اتحاد دموکراتیک» (MUD) می‌گوید درخواستی با یک میلیون و هشتصد هزار امضا به کمیسیون انتخابات تقدیم کرده است که 9 برابر بیشتر از شمار لازم برای آغاز روند رفراندوم است. به گفته دبیر اجرایی حزب، این آغاز راهی است که به برگزاری انتخابات و تشکیل دولت وحدت ختم می‌شود.

نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفته است که تلاش‌های برای برکناری‌اش را ناکام می‌گذارد. دیوسدادو کابیو، از متحدان قدرتمند مادورو دوشنبه گفت: از آنها نمی‌ترسیم. ما هر کدام از امضاها را یک به یک بررسی می‌کنیم.

 

مخالفان مادورو تلاش دارند تا پیش از پایان سال جاری میلادی رفراندوم برگزار شود. براساس قانون اساسی ونزوئلا، اگر پس از ژانویه 2017 درخواستی برای برگزاری رفراندوم مورد پذیرش قرار بگیرد، قدرت به معاون مادورو منتقل می‌شود نه اینکه انتخابات جدیدی برگزار شود. قانون اساسی پنج روز به مقام‌ها فرصت داده تا امضاها را بررسی کنند و پنج روز هم برای تایید زمان در اختیار آنها می‌گذارد. با این حال یک مقام کمیسیون انتخاباتی گفته است که بررسی امضاها تنها پس از مهلت یک ماهه برای جمع‌آوری امضاها آغاز می‌شود؛ یعنی اواخر مه. اپوزیسیون ونزوئلا وی را به جانبداری از مادورو متهم کرده‌اند.

 

اگر هیات انتخاباتی امضاها را معتبر بداند، اپوزیسیون ونزوئلا پس از آن باید چهار میلیون امضای دیگر جمع کند تا بتواند موافقت برای برگزاری یک رای‌گیری را جلب کند. اپوزیسیون ونزوئلا می‌گوید که می‌تواند این حجم امضا را جمع‌آوری کند. انریکه کاپریلس، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا که نامزد ریاست جمهوری در سال 2013 نیز بود، می‌گوید: رفراندوم برای ماست و ما از این طریق می‌توانیم به تغییر سیاسی لازم که می‌تواند کشور را از این بحران خارج کند، دست یابیم.

 

انتهای پیام

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها