عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

حکایت یک زیدی مذهب از دیدار با حضرت بقیه الله (عج)

حکایت یک زیدی مذهب از دیدار با حضرت بقیه الله (عج)
سه شنبه 14 اردیبهشت 1395  10:13 ب.ظ

احمد بن علی رازي، از ابوذر احمد بن ابی سوره - یعنی محمّد بن حسن بن عبداللَّه تمیمی که زیدي مذهب هم بود - نقل کرده :

که گفت: این حکایت را از تعدادي شنیدم که آنها هم از پدرم رحمه الله روایت میکردند، که پدرم گفته است: من به سمت حیر بیرون رفتم، وقتی که به آنجا رسیدم ناگهان جوانی را با صورتی زیبا دیدم که نماز میخواند. بعد از آنجا رفت و من هم رفتم و هر دو به طرف مشعر آمدیم. به من گفت: اي ابا سوره! کجا میروي؟ گفتم: کوفه. گفت: با چه کسی؟ گفتم: با مردم. گفت: نمیخواهی که ما با هم برویم؟ گفتم: با چه کسی باشیم؟ گفت: نمیخواهیم کسی با ما باشد. پس با همدیگر شبانه رفتیم، تا یکدفعه به قبرستان مسجد سهله رسیدیم. بعد به من گفت: اینجا نزدیک منزل توست، اگر میخواهی میتوانی بروي.بعد گفت: نزد ابن زراري علی بن یحیی میروي و به او میگویی: مالی را که در اختیار دارد به تو بدهد. گفتم: مال را به من نمیدهد. گفت: به او بگو: به این نشانی که فلان مقدار از آن مال، دینار و فلان مقدار آن درهم است و در فلان جاست و آن را با فلان چیز پوشیده است. به ایشان گفتم: شما که هستید؟ گفت: من محمّد بن حسن هستم. گفتم: اگر این علامت را از من قبول نکرد و دلیلی طلب کرد چه؟ گفت: من پشت سرت هستم. به نزد ابی زراري رفتم و به او گفتم که مال را بدهد، امّا حرفم را رد کرد و نداد. آنگاه علاماتی را که آن جوان به من گفته بود، به او گفتم و گفتم که او به من گفته که پشت سر تو هستم. ابن زراري گفت: بیشتر از این دیگر دلیل نمیخواهم، چرا که فقط خداوند از این مال اطلاع داشت و بعد مال را به من داد.

غیبت طوسی،فصل سوم،ح234

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

nazaninfatemeh

nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 59296
khodaeem1 تشکرات از این پست

پاسخ به:حکایت یک زیدی مذهب از دیدار با حضرت بقیه الله (عج)
شنبه 18 اردیبهشت 1395  12:19 ب.ظ

حکايت جالبي بود

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

مدیران برتر آبان ماه

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 89041
nazaninfatemeh تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها