عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

ایجاد انگیزه در روزهای سخت

 
ehsan007060
ehsan007060
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 10791
محل سکونت : خراسان رضوی

ایجاد انگیزه در روزهای سخت
سه شنبه 28 دی 1395  07:26 ب.ظ


#مهارت_های_زندگی| ایجاد انگیزه در روزهای سخت

✳️حتی بلند همت‌ترین و با انگیزه‌ترین افراد هم گاهی در انجام کار‌ها دچار مشکل می‌شوند. خوشبختانه ما می‌توانیم علت این‌که چرا یک‌باره بی هدف می‌شویم را پیدا کنیم، حتی می‌توان علت این مشکل را پیدا کرده و دوباره با انگیزه‌ای بالا به انجام کارها ادامه داد.

✳️در اینجا با ۶ راه برای پیدا کردن انگیزه در زمان دلسردی نسبت به انجام کار‌ها، آشنا می‌شوید.

✳️ به یاد داشته باشید که این وضعیت همیشگی نیست و خیلی زود شروع به کار کنید تا هرچه سریع‌تر از این وضعیت خارج شوید

✳️حرکت به سمت جلو را با گام‌هایی کوچک آغاز کنید. این را بدانید که موفقیت یک جاده پر پیچ و خم است و یک جاده‌ای صاف و معمولی که تمام مردم در حال عبور از آن هستند، نیست. به خاطر داشته باشید که حرکت به سمت جلو، حتی زمانی که بی‌انگیزه هستید، به شما کمک می‌کند تا بر ترس‌های خود غلبه کنید، از منطقه امن خود خارج شده و در نبرد‌های ذهنی‌ که با خود دارید، پیروز شوید. هر قدمی که در روزهای پر از مشکل برمی‌دارید، به شما کمک می‌کند که توانایی و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و به راه خود برای خارج شدن از شرایط سخت، ادامه دهید.

✳️هر زمان که شما به دنبال رسیدن به چیزی در زندگی خود هستید، با مقاومت و مخالفت روبرو می‌شوید. این مقاومت ممکن است که شما را بی‌انگیزه کند و سبب شود که در شرایطی سخت باقی بمانید. اما کنار زدنِ این مقاومت و تلاش برای خارج شدن از مشکلات، به شما کمک می‌کند که در طولانی‌مدت به موفقیت دست یابید. وقتی که می‌فهمید شما می‌توانید خود را در روز‌های سخت امیدوار کنید، می‌دانید که چگونه در آینده خود را از شرایط سخت بیرون بکشید.

✳️هر انسانی ممکن است گاهی در شرایط سخت و  بحران قرار گیرد، پیدا کردن علت این دلسردی و بی‌انگیزگی و تلاش و حرکت به سمت جلو برای خارج شدن از این بحران، روزهای سخت را به حداقل رسانده و شما را به موفقیت نزدیک‌تر می‌کند.

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها