عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

کاربر حرفه ای جیمیل شوید

کاربر حرفه ای جیمیل شوید
چهارشنبه 4 اسفند 1395  12:27 ب.ظ

برای ما که در ایران زندگی می کنیم، اولین تجربه مواجهه با سرویس هایی مانند پست الکترونیک و ایمیل به یاهو بر می گردد.

وب سایتی که در زمان آغاز پر رنگ اینترنت در بین کاربران داخلی جزو تنها گزینه های موجود بود (در کنار سرویس هایی مانند Hotmail) و به دلیل راحتی و عمومیت اکثر کاربران از آن استفاده می کردند. اما روند تبدیل شدن گوگل به یک غول اینترنتی و ظهور سرویس پست الکترونیکی این شرکت به نام جیمیل بازی را به نفع آنها تغییر داد. در دسترس بودن بیشتر، امنیت بیشتر نسبت به یاهو (که بعدها سعی کرد ایرادات امنیتی خود را برطرف کند) و نیز فضای اختصاص داده شده به کاربران که در آن زمان در نوع خودش یک رکورد به حساب می آمد باعث شد کاربران رفته رفته به سمت Gmail مهاجرت کنند.

در حال حاضر نیز با یکپارچه شدن سرویس های بیشتری مانند Docs، Drives و Calendar در جیمیل کاربران این سرویس به 600 میلیون رسیده است. گوگل ویژگی ها و امکانات زیادی دارد که باعث شده آن را به محبوب ترین سرویس پست الکترونیکی جهان تبدیل کند.

با امکانات گوگل آشنا شوید و برخی از ترفندهای استفاده از آن را یاد بگیرید :

1- فضای بی نهایت

البته شاید بی نهایت تعبیر صحیحی نباشد اما برای ایمیل هایی که تعداد بسیار زیادی از آنها حداکثر چند کیلوبایت حجم دارند، 15 گیگابایت به سمت بینهایت میل خواهد کرد. همچنین به کمک ابزار جست و جوی قدرتمند گوگل می توانید به راحتی در میان ایمیل های دریافتی و ارسالی به دنبال یک مورد خاص بگردید.

2- تب های اتوماتیک

زمانی که اولین بار جیمیل را راه اندازی می کنید، تب های جدیدی به صورت خودکار برایتان ایجاد می شود و جیمیل، ایمیل های دریافتی با موضوعات مختلف را به یکی از تب ها می فرستد تا فضای کارتان بیش از حد شلوغ نشود.

تب Primary مربوط به ایمیل های دریافتی از اشخاص، Social مربوط به ایمیل های دریافتی از شبکه های اجتماعی، Promotions برای ایمیل های تبلیغاتی و اطلاع رسانی، Updates برای ایمیل هایی که برای بروزرسانی اطلاعات فرستاده می شوند و Forums که ایمیل های مربوط به گروه های مختلف هستند.

برای حذف یا اضافه کردن و ویرایش هر کدام از تب ها می توانید روی علامت + در انتهای سمت راست تب ها کلیک کنید. البته حذف کردن یک تب به معنی حذف ایمیل های داخل آن نیست و این ایمیل ها به تب های دیگر منتقل خواهند شد.

3- برچسب ها

اگر با افراد مشخصی سر و کار دارید و به صورت مداوم برای آنها ایمیل ارسال کرده و از آنها پیام دریافت می کنید، می توانید ایمیل های مربوط به آنها را با برچسب های مختلف مشخص کنید. به این صورت یک برچسب رنگی در کنار ایمیل دریافتی نمایش داده می شود که کار تشخیص آن را از سایر ایمیل ها آسان تر می کند.

برای اضافه کردن برچسب ها روی ایمیل مورد نظر و سپس علامت برچسب در نوار بالایی کلیک کنید. بعد Create new label را انتخاب کرده و برای آن یک اسم انتخاب کنید.

4- فیلترها

یکی از ویژگی های جالب جیمیل همین فیلترها هستند. برای مثال فرض کنید برای یک شخص خاص یک برچسب ایجاد کرده اید و حالا می خواهید در زمان دریافت ایمیل از سوی او کار مشخصی به طور خودکار انجام شود. کافی فلشی که در انتهای سمت راست جعبه جست و جو قرار دارد کلیک کنید و بعد یک عبارت را جست و جو کنید. بعد Create Filter with this search را انتخاب کرده و در منوی بعدی مجموعه ای از کارهایی را که می توانید انجام دهید مشاهده کنید.

5- POP email

می توانید جیمیل خود را به گونه ای تنظیم کنید که از سایر حساب ها هم ایمیل دریافت کند. برای این کار روی علامت چرخ دنده کلیک کرده و Settings را انتخاب کنید. بعد روی accounts و سپس add a POP3 account you own کلیک کنید. در اینجا می توانید آدرس ایمیلی را که می خواهید پیام های آن را دریافت کنید وارد کرده و با دادن رمز عبور به جیمیل، بقیه کارها را به خودش بسپارید.

6- استفاده از جیمیل در Outlook و Thunderbird

اگر دوست دارید از سرویس های دیگری مانند outlook استفاده کنید ولی نمی خواهید ایمیل جدیدتان را برای مخاطبان قدیمی ارسال کنید می توانید خیلی راحت ایمیل های دریافتی در جیمیل را به سایر سرویس ها انتقال دهید. برای این کار کافی است در منوی settings به بخش POP/IMAP Download رفته و آنها را فعال (Enable) کنید.

بعد در برنامه های دیگر (مانند outlook و thunderbird) ایمیل خود را در تنظیمات مربوطه وارد کرده و از اطلاعات زیر استفاده کنید:

 

:Incoming Mail (IMAP) Server

gmail.com-

Port: 993-

Requires SSL: Yes-

:Incoming Mail (POP3) Server

gmail.com-

Port: 995-

Requires SSL: Yes-

:Outgoing Mail (SMTP) Server

gmail.com-

Port: 465 or 587-

Requires SSL: Yes-

Requires authentication: Yes-

Use same settings as incoming mail server-

.تفکر از تخصص مهمتر است📌

mosadegh

mosadegh
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1388 
تعداد پست ها : 1767
محل سکونت : ایران
دسترسی سریع به انجمن ها