عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

تکنیک 110 ساله برای خلق چشم اندازهای سورئال

دوشنبه 16 اسفند 1395  02:50 ب.ظ

وبسایت تابناک باتو: هنرمند بریتانیایی جلوه های بصری سوزان موکسهی (Suzanne Moxhay)، مخاطبان خود را به تماشای صحنه های آخر الزمانی ساخته شده با تکنیک فوتو مونتاژ یا همان مونتاژ عکس دعوت می کند. با این حال، خانم سوزان به جای اینکه تنها به نرم افزار فوتوشاپ تکیه کند، از یک تکنیک 110 ساله به نام نقاشی مات (matte painting) نیز بهره می گیرد. این تکنیک در فیلم های قرن بیستم به شدت محبوب بود و استفاده می شد.

تکنیک نقاشی مات یا همان matte painting، معمولاً یک قاب شیشه ای است که برای نشان دادن مناظر، چشم اندازها و یا مجموعه بخش ها و قطعات بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. نقاشی های مات هم در حین فیلمبرداری استفاده می شوند که خدمه و کارگران، آنها را تنظیم می کنند تا شبیه مجموعه کلی فیزیکی به نظر برسد و یا آنها را با فوتیج زنده و متحرک در پس تولید ترکیب می کنند.

خانم سوزان عکس های خود را برای خلق تصاویر جدید و اورژینال در محیطی جادویی و ترسناک با تصاویر آرشیوی ادغام می کند. این هنرمند می گوید: من در ابتدا هرگز مطمئن نیستم که در نهایت چه چیزی اتفاق خواهد افتاد؛ اما به دنبال چیزهایی که می توانند با هم ادغام شوند، می روم. آخرین اثر هنری من شامل فضا و دکوراسیون داخلی می شود و این فضاهای داخلی تماماً فضاهای ساختگی هستند و آنها را از بخش های بسیاری در اتاق های مختلف ایجاد کرده ام. من به دنبال پیوندهای جالب بین جزئیات عکسبرداری از اتاق هایی می گردم که هم خودم آنها را گردآوری کرده ام و هم خودم از آنها عکس گرفته ام.

خانم سوزان مایل است تا مکان ها را خالی نمایش دهد، درست شبیه به صحنه ای که هر اتفاقی در هر لحظه می تواند در آن رخ دهد.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

nazaninfatemeh

nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 59296
mehdi0014 nezarat_ravabet rezajafarizadeh mosabeghat_ravabet emamedavazdah mamadbayat razdarealifateme15 khodaeem1 pebdani papeli amirali123 rasekhoon_m salma57 fatemeh_75 تشکرات از این پست

پاسخ به:تکنیک 110 ساله برای خلق چشم اندازهای سورئال
یک شنبه 27 فروردین 1396  10:57 ق.ظ

سلام تصاویر هنری و زیبا هستند

ممنون

او خواهد آمد چه ما آماده باشیم چه نباشیم ، پس طوری باشیم که وقتی آمد شرمنده نشویم  
اللهم عجل لولیک الفرج
emamedavazdah

emamedavazdah
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 4464
nazaninfatemeh mehdi0014 pebdani amirali123 rasekhoon_m تشکرات از این پست

دوشنبه 28 فروردین 1396  01:53 ب.ظ

خیلی زیبا در حین حال رویایی من عاشق این جور جاهام عجیب غریب اسرار امیز

razdarealifateme15

razdarealifateme15
کاربر نقره ای
تعداد پست ها : 505

nazaninfatemeh mehdi0014 pebdani amirali123 rasekhoon_m salma57 تشکرات از این پست

یک شنبه 11 تیر 1396  07:29 ب.ظ

واقعا که عالی بود

چقدر دلم میخواستم اینجور عکسی رو تهیه میکردم با کاربران راسخون تو اردوی تفریحی تو شهر اصفهان laugh

غزال خوش صدا توئی ، راسخون

شیرین تر از عسل توئی ، راسخون

بین تموم سایتهای اینترنت

نگین بی بدل توئی ، راسخون

amirali123

amirali123
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 13679
rasekhoon_m salma57 mehdi0014 nazaninfatemeh تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها