عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: هرکس غم روزى‌ خود را بخورد، برایش یک گناه نوشته مى‌شود. امالى طوسى، ص300

علت اینکه خداوند حضرت موسی علیه السلام را به پیامبری رساند و او را کلیم الله نمود؟

علت اینکه خداوند حضرت موسی علیه السلام را به پیامبری رساند و او را کلیم الله نمود؟
سه شنبه 1 فروردین 1396  07:46 ق.ظ

http://uupload.ir/files/nd2l_14.jpg

🍀 عنه عليه السلام: أوحَى اللَّهُ إلى‏ موسَى بنِ عِمرانَ عليه السلام: أتَدري يا موسى‏ لِمَ انتَجَبتُكَ مِن خَلقي، وَاصطَفَيتُكَ لِكَلامي؟ فَقالَ: لا، يا رَبِّ! فَأَوحَى اللَّهُ إلَيهِ: إنِّي اطَّلَعتُ إلَى الأَرضِ فَلَم أجِد عَلَيها أشَدَّ تَواضُعاً لي مِنكَ.
فَخَرَّ موسى‏ ساجِداً وعَفَّرَ خَدَّيهِ فِي التُّرابِ؛ تَذَلُّلًا مِنهُ لِرَبِّهِ عز و جل...

🍀 امام صادق عليه السلام: خداوند به موسى بن عمران وحى كرد: «اى موسى! آيا می ‏دانى كه چرا تو را از ميان خلقم برگزيدم و به سخن گفتن با خودم ويژه‏ات ساختم؟».
موسى گفت: نه، اى خداى من!

🍀 خداوند به او وحى كرد: «من از اين بالا به زمين نگريستم و روى آن كسى متواضع‏تر از تو به خودم را نديدم».
موسى به سجده افتاد و از سرِ فروتنى براى خداى عز و جل گونه ‏هايش را به خاك ماليد.

📚 آیت الله ری شهری؛ شناخت نامه نماز؛ جلد دوم؛ حدیث ۷۸۳

a433b6090c

a433b6090c
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 12539
دسترسی سریع به انجمن ها