عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

نماینده کنگره آمریکا: احتمال جنگ هسته ای با روسیه بسیار جدی است

نماینده کنگره آمریکا: احتمال جنگ هسته ای با روسیه بسیار جدی است
سه شنبه 1 فروردین 1396  10:01 ق.ظ

به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، ست مولتن، نماینده کنگره آمریکا، احتمال جنگ هسته‌ای با روسیه را بسیار جدی دانست.
 
بر این اساس، "ست مولتن" عضو مجلس نمایندگان از شهر ماساچوست، در مصاحبه با روزنامه The Hill  اظهار داشت: وقوع یک جنگ هسته ای میان ایالات متحده و روسیه "کاملا واقعی" به نظر می رسد و کاخ سفید  پیشاپیش باید برای پاسخ گویی به این اقدام برنامه ریزی نماید.
 
به گفته این عضو کنگره آمریکا، استفاده از سلاح های هسته ای می تواند در هر زمان صورت بگیرد. مولتن در ادامه افزود: "اگر روسیه بخواهد علیه متحدان ما در اروپا از بمب اتمی استفاده کند، ما با همان سلاح ها به تجاوزگری ها پاسخ می دهیم". وی در عین حال تاکید کرد، ایالات متحده در حال حاضر یک طرح روشن برای "رویارویی هسته ای" ندارد.
 
مولتن افزود: "اگر آنها نظامیان آمریکایی را مورد هدف قرار دهند؛ به عنوان مثال، سربازان آمریکایی در لهستان، در آن صورت شرایط به سرعت از کنترل خارج می شود، برای این مسائل چه باید کرد؟ این مسئله یک تهدید واقعی است و دولت ترامپ باید به طور جدی در این خصوص تصمیم گیری نماید".
 
مولتن همچنین تاکید کرد، سیستم بازدارندگی استراتژیک برمبنای "انهدام قطعی و متقابل"، به احتمال زیاد در اختلافات آینده کارایی نخواهد داشت.
ehsanrostami

ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13206
محل سکونت : کرمانشاه
دسترسی سریع به انجمن ها