عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: همه شیعیان من با شفاعت او (حضرت معصومه) وارد بهشت خواهند شد. بحارالأنوار، ج60، ص216

آیا دفن در اماکن مقدسه باعث رفع و کاهش فشار قبر می شود؟

آیا دفن در اماکن مقدسه باعث رفع و کاهش فشار قبر می شود؟
پنج شنبه 18 خرداد 1396  10:46 ب.ظ

http://uupload.ir/files/1dbb_8.jpg

a433b6090c

a433b6090c
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 12844
nazaninfatemeh ravabet_rasekhoon mamadbayat leilamm khodaeem1 hashem8590 yaemamhasan2 mansoor67 تشکرات از این پست

پاسخ به:آیا دفن در اماکن مقدسه باعث رفع و کاهش فشار قبر می شود؟
یک شنبه 25 تیر 1396  06:18 ق.ظ

مرگی چنین میانه میدانم آرزوست

اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ayeneh

ayeneh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 2604
hashem8590 nazaninfatemeh تشکرات از این پست

یک شنبه 25 تیر 1396  03:57 ب.ظ

دوستان برای دانلود مجموعه کامل سخنرانی آیت الله عالی با موضوع مرگ به لینک زیر بروید

https://rasekhoon.net/forum/thread/942613/page1/

امام على علیه السلام : در شگفتم از کسی که می بیند هر روز از جان و عمر او کاسته می شود، امّا برای مرگ آماده نمی شود.

yaemamhasan2

yaemamhasan2
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 10955
nazaninfatemeh تشکرات از این پست

یک شنبه 25 تیر 1396  11:38 ب.ظ

باسلام،

این موضوع را بنده اصلا قبول ندارم. اگر چنین بود که هر پادشاه و ظالمی با وصیت به دفن خود در چنین مکانهایی عاقبت بخیر می شد. در ضمن انتقال جسد از این مکانها نیز وجود نداشت. منظورم انتقال الهی و معجزه ای اجساد نالایق ازاین مکانها به مکانهای دیگر است.

asdfg_zxcvb11

asdfg_zxcvb11
کاربر طلایی3
تعداد پست ها : 1082

دوشنبه 26 تیر 1396  12:20 ب.ظ

در جوار اولیاء بودن بســـی زیبــا متین

لیک باید عمــر را با اولیــــاء باشی امین

نــی فقط درحــــال مـرگ وقبر فکراولیاء

جنت ارخواهی همین حالانماعمری وزین

فی البداهه: منصور مقدم 26/4/1396

mansoor67

mansoor67
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 1290

دوشنبه 26 تیر 1396  06:50 ب.ظ

نقل قول asdfg_zxcvb11

باسلام،

این موضوع را بنده اصلا قبول ندارم. اگر چنین بود که هر پادشاه و ظالمی با وصیت به دفن خود در چنین مکانهایی عاقبت بخیر می شد. در ضمن انتقال جسد از این مکانها نیز وجود نداشت. منظورم انتقال الهی و معجزه ای اجساد نالایق ازاین مکانها به مکانهای دیگر است.

این متنی که میزارم از سخنرانی آیت الله عالی با موضوع مرگ است در واقع ادامه همون متن بالاست. توصیه میکنم سخنرانی آیت الله عالی با موضوع مرگ را گوش دهید. 

البته درست است که خیلی از این امور اعمال میت در زمان حیاتش نبوده است و اعمالی است که دیگران برای میت انجام می دهند و این تفضلات خاص الهی است منتها برای کسی که صلاحیت حداقلی برای این تفضلات الهی را داشته باشد . یعنی اینکه حق الناس عمده ای برگردنش نباشد و ظلم فاحشی از او سر نزده باشد . ممکن است که خطاهایی هم کرده است ولی خدا درهای لطفی برای این افراد باز کرده است . اگر هنگام دفن چهل نفر بگویند که ما از این فرد بدی ندیدیم و فرد خوبی بود خدا او را می آمرزد . اینها باب تفضلات الهی است که صلاحیت حداقلی را داشته باشد اما اگر کسی آبروی کسی را برده یا مال کسی را خورده باشد با این چیزها فشار قبر از او برداشته نمی شود. دمیَری در کتاب حیات الحیوان نقل می کند که یکی از حکام مصر از دنیا رفت . حکومت قاری قرآنی را با حقوق خوب سر قبر او گذاشت که برایش قرآن بخواند . بعد از دو روز دیدن که قاری نیست . او گفت من دیگر قرآن نمی خوانم . شبی در خواب روح متوفا با من درگیر شد که هر آیه ای که تو می خوانی من را عذاب می دهند . مثلا به آیه امربه معروف می رسی ، من را کتک می زنند که چرا این کار را نکردی و ... برای فرد ظالم ، این قرآن خواندن فایده ندارد که عذاب قبر او را کم کند 

امام على علیه السلام : در شگفتم از کسی که می بیند هر روز از جان و عمر او کاسته می شود، امّا برای مرگ آماده نمی شود.

yaemamhasan2

yaemamhasan2
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 10955
دسترسی سریع به انجمن ها