عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

🚩 چرا درس «رهبر کوچک» در کتاب هدیه‌های پایه ششم گنجانده نشد؟

 
ehsan007060
ehsan007060
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 10791
محل سکونت : خراسان رضوی

🚩 چرا درس «رهبر کوچک» در کتاب هدیه‌های پایه ششم گنجانده نشد؟
پنج شنبه 20 مهر 1396  07:10 ب.ظ

🚩  چرا درس «رهبر کوچک» در کتاب هدیه‌های پایه ششم گنجانده نشد؟

 نامه جمعی از معلمان منطقه 17 تهران درباره دروس حذف شده از کتب درسی:

🔹در ابتدای سال تحصیلی گذشته، مسئولان وقت آموزش و پرورش قول دادند که درس محمد حسین فهمیده، درس «رهبر کوچک» در سال تحصیلی بعد (‌یعنی امسال) در کتاب هدیه‌های پایه ششم مجدداً گنجانده خواهد شد‌ اما متاسفانه باید گفت که این وعده در سال تحصیلی جاری محقق نشده است!

♦️موارد حذف شده از کتب درسی دانش‌آموزان طی این سالهای اخیر عبارتند از:

🔺1. کتاب بخوانیم پایه دوم، شعر ایران زیبای من، حذف یک بیت شعر (در هر کجایت خون شهیدان پیوسته جاریست ای خاک ایران)

🔺2. کتاب مطالعات اجتماعی، پایه پنجم در تعریف حکومت جمهوری اسلامی از 2 سال پیش تا‌کنون، کلمه «رهبری» حذف شده و به‌جای آن کلمه مردم بکار برده شده است.

🔺3. درس محمد حسین فهمیده به اسم رهبر کوچک در کتاب هدیه‌ها پایه ششم، 2 سال است حذف شده است؛ امسال در پایه هفتم درس مطالعات دو سطر همراه با تصویر از شهید فهمیده در درس «من مسئول هستم» آمده که هیچ ارتباطی به هدیه‌های پایه ششم ندارد.

🔺4. کتاب مطالعات اجتماعی پایه نهم، درس «دوران پس از انقلاب اسلامی» مطالبی درباره تسخیر لانه جاسوسی‌، گروگانگیری امریکایی‌ها‌، روز دانش‌آموز‌، واقعه  طبس و طوفان شن همه حذف شده و 2 سال است که دیگر چاپ نشده است. ( این امر با وجود تأکید مقام معظم رهبری درباره لزوم توجه به موضوع تسخیر لانه خاسوسی و روز دانش‌آموز در کتب درسی دانش‌آموزان بوده است.)

🔺5. درسی به نام «مساجد مسلمانان» با محتوای اشغالگری رژیم غاصب صهیونیستی و جهاد همگام ایران و فلسطین‌، آرزوی آزادی قدس شریف، 2 سال پیش حذف شد که با پیگیری افراد خبیر‌، بصیر و انقلابی و متعهد امسال در کتاب هدیه‌های پایه چهارم مجدداً گنجاده شد.

🔹موارد حذف شده از کتب درسی اگر به طور اتفاقی حذف شده یعنی بدون هیچ تدبیر و مدیریت آموزشی حذف شده، چرا همه این موارد در راستای کمرنگ کردن اهداف انقلاب اسلامی و اصول آن بوده است؛ اگر هم با بحث و بررسی حذف شده که موجب خشنودی دشمنان قسم‌خورده انقلاب و نگرانی مردم مومن و انقلابی کشورمان شده است.
 tn.ai/1538755
 حمید رسایی👇

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها