عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

"ح.و" گاو صندوق تخلفات اقتصادی بازداشت شد

 
ehsan007060
ehsan007060
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 10791
محل سکونت : خراسان رضوی

"ح.و" گاو صندوق تخلفات اقتصادی بازداشت شد
جمعه 21 مهر 1396  10:39 ق.ظ

#ویژه

"ح.و" گاو صندوق تخلفات اقتصادی بازداشت شد

🔹عزم جدی و قاطع قوه قضاییه در رسیدگی و پیگیری پرونده‌های کلان اقتصادی در ماههای اخیر مراحل جدیدی از مبارزه با مفاسد اقتصادی را رقم زده است.
🔹دو هفته قبل و در جریان پیگیری پرونده "ح.و" یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی کشور که از سهامداران اصلی بانک "گ" هم به شمار می‌آيد، ضابطان قضایی به اسناد جدیدی از انتقال کلان ارز و عدم جدیت این فرد در پاسخ به ابهامات و تهدیدات او در پاسخ به پیگیری‌ها و پشت گرمی واهی او به برخی حمایتهای مقامات دولتی دست پیدا کرده و با تاکید مقامات ارشد قضایی بر پیگیری بدون اغماض مفاسد اقتصادی ناچار به دستگیری او در هنگام حضور عجیب در یکی از مناطق مرزی جنوب کشور شدند.
🔹اسناد بدست آمده از مدارک تبادلات مالی این فرد که از مدیران ارشد اتاق بازرگانی نیز به شمار می رود نشان داد که عمده انتقال‌ها و فعالیت‌ها از طریق "م.ج" و "ج. پ" مشاور یک مقام اجرایی دولت که برادر وی مسئولیت مبارزه با مفاسد اقتصادی را نیز در یکی از قوا در اختیار دارد انجام شده و این افراد در دوره رکود جدی مسکن در سالهای اخیر ساختمان ها را ارزان قیمت و با اقساط بعضا چند ده ساله خریده و با همکاری چند کارشناس رسمی و کارشناسی بسیار گران تر به برخي بانک‌های كشور می‌فروختند و پول‌های حاصله به کشورهای "بلاروس" و "انگلیس" ارسال و دپو می‌گردید.
🔸امید است دستگیری گاو صندوق تخلفات اقتصادی زمینه کشف دلایل اصلی افزایش جهشی نرخ ارز و بخشی از پشت پرده‌های مفاسد اقتصادی سالهای اخیر را فراهم آورد.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها