عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر کس حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار اوست. بحارالأنوار، ج43، ص261

دوستداران حسین و دوستان دوستداران او بهشتی اند

دوستداران حسین و دوستان دوستداران او بهشتی اند
جمعه 21 مهر 1396  08:00 ب.ظ

یکی دیگر از آثار و برکات فردی سید الشهدا (علیه السلام) که در سرای دیگر ظهور کرده و جلوه نمایی می کند، بهشتی شدن دوستداران و حتی دوستان و دوستداران آن حضرت است.

کربلا

چنانکه حذیفة بن یمان می گوید: رسول خدا (صلی الله علیه و آله) را دیدم که دست حسین بن علی (علیه السلام) را در دست خودگرفته بود و می فرمود:
«یا ایها الناس، هذا الحسین بن علی فاعرفوه، فو الذی بیده، انه لفی الجنة، و محبه فی الجنة، و محبی محبیه فی الجنة» [1]
ای مردم، این حسین بن علی است، او را بشناسید؛ سوگند به آن خدایی که جانم به دست اوست، براستی او در بهشت است، و دوستدار او نیز در بهشت است، و دوستدار دوستدار او نیز در بهشت می باشد.
و از امام موسی بن جعفر (علیه السلام) روایت شده که فرمود:
«رسول خدا (صلی الله علیه و آله) دست حسن و حسین (علیه السلام) را گرفت و فرمود:
«هر کس این دو پسر و پدر و مادر آنان را دوست داشته باشد، روز قیامت در درجه من با من خواهد بود»[2]
و نیز رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمود: «آگاه باشید، همانا حسین (علیه السلام) دری از درهای بهشت است، هر کس با او دشمنی کند خدا بوی بهشت را بر او حرام می کند»[3]
و معلوم است که این مقام عظیم تنها با محبت ظاهری حاصل نمی شود، بلکه مقصود، محبت خاصی است که مخصوص کسانی می باشد که در درجات بالای ایمان هستند. اگر چه دوستی و محبت امامان معصوم و امام حسین (علیه السلام) ثمر بخش است ولی احراز مقام والای معیت بارسول خدا (صلی الله علیه و آله) در بهشت برین، محبتی فراتر از ظاهر می طلبد.

پی نوشت ها:
[1] بحارالانوار , علامهء مجلسى , ج 43, ص 262
[2]  منتخب كامل الزيارات , ابن قولويه , ص 32
[3] سفينة البحار, محدث قمى , ج 1 ص 257

برگرفته از کتاب آثار و بركات سيد الشهدا ، عليرضا رجالى تهرانى

منبع : پایگاه حوزه

تبیان

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

nazaninfatemeh

nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 59194