عضویت العربیة English
امام علی علیه‌السلام: برترین جهاد آن است که انسان روز خود را آغاز کند در حالى که در اندیشه ستم کردن به احدى نباشد. من لا یحضر الفقیه، ح 5762

آیا باید رمز موبایل همسرمان را بدانیم؟ (لطفانظربدهید)

آیا باید رمز موبایل همسرمان را بدانیم؟ (لطفانظربدهید)
شنبه 20 آبان 1396  06:09 ب.ظ

شاید نگاه های تجسس آمیز و جاسوسی کار همیشگی شما در رابطه شده باشد. شاید فکر کنید خوب است اگر پسورد گوشی او را داشته باشید و هر چند وقت یکبار سرکی به پیام های او بکشیداما…

-  تبیان

مسر، رمز موبایل، اپلیکیشن، پیامک، ردیابی، بدبینی، مشکوک، کنترل کردن، خانواده ایرانی، ازدواج و خانواده ، عشاق موفق

این طرز فکرها کاملا اشتباه و ناسالم است و رابطه را به آینده ای سیاه می کشاند. به جای چنین دیدگاه های اشتباهی این چند قانون حریم خصوصی را در نظر بگیرید تا ازدواج و رابطه سالم و موفقی داشته باشید.

چک کردن پیام ها
این روزها همه برای حفظ امنیت از پسورد استفاده می کنند. اما اگر گوشی همسرتان پسورد دارد یعنی نباید پیام هایش بررسی شود. زوج های سالم نیازی به چک کردن پیام های یکدیگر ندارند. آن ها به طور غریزی به هم اعتماد دارند و اگر چیزی به نظرشان مشکوک و آزار دهنده بیاید در مورد آن با هم گفتگو می کنند.

فرهنگ موبایل
در یک رابطه سالم استراق سمع در تماس های تلفنی ممنوع است. اگر هنگام صحبت دور و برتان است بعد از تمام شدن صحبت هایش همه چیز روشن است اما اگر هنگام مکالمه کمی از شما فاصله گرفت به او نچسبید هر چیزی که در این مکالمه گفته شده دیر یا زود برای شما بیان می کند.

ردیابی
تعقیب همسرتان با اپلیکیشن های ردیابی بزرگ ترین اشتباه است. زوج های سالم نیازی به تعقیب کردن همدیگر ندارند. شاید همسرتان برای از بین بردن نگرانی های شما وضعیت موقعیت یابی موبایلش را روشن نگه دارد اما این انتخاب خودش است و اختیار خاموش کردن آن را دارد.

عدم استفاده از پسورد
وقتی به یک رابطه پایدار متعهد شده اید باید انقدر به هم اعتماد داشته باشید که پسوردهای همدیگر را به اشتراک بگذارید. این درجه از اعتماد نشان می دهد که در کنار هم احساس آرامش دارید و هیچ چیزی برای مخفی کردن ندارید نه این که در هر فرصت ممکن به کار هم سرک بکشید.
فراموش کردن خیانت هایی که در گذشته دیده اید کمی سخت است. و باعث می شود در رابطه کنونی شما تاثیر بگذارد. با مشکوک بودن هر لحظه او را محکوم به جنایتی که مرتکبش نشده می کنید. ممکن است فکر کنید که هیچوقت نمی توانید به کسی اعتماد کنید اما اگر این اصول حریم خصوصی را رعایت نکنید این شما هستید که اعتماد آن ها را از دست می دهید. پس برای لحظه ای هم که شده متوقف شوید و به جای سرک کشیدن به اسرار او اعتمادتان را ارزیابی کنید.

به همسرتان بدبین نباشید
متأسفانه هرچقدر حساسیت بیشتری به خرج دهید، بدبینی‌تان بیشتر می‌شود و در دام وسواس فکری گرفتار می‌شوید. در چنین شرایطی شروع می‌کنید به ایجاد محدودیت‌های غیر ضروری برای همسرتان و این ممکن است باعث ناراحتی و دلخوری او شود و نتیجه عکس داشته باشد. این یک دور باطل است، حساسیت بیش از اندازه به بدبینی و بدبینی به حساسیت زیاد منجر می‌شود. اگر به بدبینی‌تان دل بدهید و به آن دامن بزنید، اوضاع بدتر می‌شود. بهتر است دست از بدبینی بکشید و اعتماد را به آرامش خود و همسرتان هدیه دهید. 

4نکته مهم درباره مشکوک شدن به همسر
1 ـ به جای چک کردن موبایل و حتی کیف و دیگر وسایل شخصی که ممکن است تنش‌هایی را در رابطه‌تان ایجاد کند با همسرتان راحت صحبت کنید و به او بگویید که تغییر رفتارش آزارتان می‌دهد و از او بخواهید درباره برخی موارد توضیح دهد.

2 ـ سعی کنید همسر خوبی باشید، همسر بهتری بشوید، حفظ زیبایی ظاهر و آراستگی در پوشش، مهربانی بیشتر، انجام دادن بهتر مسئولیت‌های زناشویی می‌تواند به برقراری دوباره اعتماد و گرم شدن خانواده کمک شایانی کند، در واقع نشان دهید که در قلب‌تان محبت خانواده و همسر موج می‌زند.

3 ـ سفره دل و رازها و شک‌هایتان را پیش دیگران باز نکنید و هر روز تلفن دست نگیرید. مادر همسر، خواهر همسر، دوست و همسایه قطعا نمی‌توانند در این زمینه بیشتر از خودتان به شما کمک کنند. مشکلات زناشویی باید بین خودتان باقی بماند و اگر نیاز به مشورت و کمک فکری و روحی دارید، بهترین گزینه یک مشاور و متخصص است نه دوست و فامیل.

4 ـ اگر از یک مشاور خانواده کمک گرفتید و او در رفتار همسرتان هیچ نوع نشانه‌ای از خیانت پیدا نکرد، باید مساله را به عنوان یک مشکل ذهنی در خودتان بپذیرید و برای درمان از روان‌شناس کمک بگیرید؛ شکاک بودن ویرانگر رابطه زناشویی است.

همسرمان را کنترل کنیم یا نه؟
هیچ‌کس توقع ندارد و حتی توصیه نمی‌کند که شما نسبت به زندگی و رفتار و روابط همسرتان بی‌تفاوت باشید و برایتان فرقی نکند که همسرتان با چه کسانی روابط باز دارد. این دقیقا خلاف قداست خانواده و تعهد زوجین به هم است. اما قطعا کنترل و چک کردن بیش از حد و مرضی همسر نیز، راهکار مناسبی برای نشان دادن توجه نیست. این تعهد و کنترل‌گری باید درونی باشد. شما با محبت، عشق، اعتماد، احترام، صمیمیت، گذشت، اعتماد به نفس، داشتن مهارت‌های زندگی و... کنترل‌گری را از منبع بیرونی به یک نیروی کنترل درونی منتقل می‌کنید که هم آرامش خودتان و هم آرامش همسرتان را تامین می‌کند.

منابع : فردا نیوز / چاردیواری/ وب سایت بدونیم 

http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

zahra_53

zahra_53
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 16137
shayesteh2000 nezarat_ravabet borkhar ravabet_rasekhoon rezajafarizadeh aftabm majid68 fatemeh_75 hamid_h ehsan007060 تشکرات از این پست

پاسخ به:آیا باید رمز موبایل همسرمان را بدانیم؟
شنبه 20 آبان 1396  06:33 ب.ظ

سلام ..ممنون از مطلبتون ...

بله درسته موبایل رو بعضی میگن حریم شخصی هست و تجسس کردن اشتباهه ولی کسی که رمز میگذاره روی موبایلش به این معنا که از همسرش مخفی باشه ،فکری رو متبادر به ذهن میکنه که حتما چیزی هست که او مخفی داره میکنه و این خودش  پایه گذاری بی اعتمادیست ...و اغلب از سمت مرد این قضیه صورت میگیره ..

اکثر روانشناسان مثل خانم فردوسی پور و کارشناسان خانواده مثل حجه الاسلام دهنوی هم همینگونه گفتند

میشه بقیه دوستان هم نظر بدید

فریاد را همه می شنوند،

هنر واقعی شنیدن صدای

indecisionسکوت است .

shayesteh2000

shayesteh2000
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 5171

zahra_53 borkhar ravabet_rasekhoon amirali123 fatemeh_75 ehsan007060 تشکرات از این پست

یک شنبه 21 آبان 1396  01:59 ب.ظ

ممنون از مطلب خوبتون.

اونوقت هر کی رمز گوشیش دسته همه فامیل باشه چی....:))

خدایا دلم به سان قبله نماست...وقتی عقربه اش به سمت "تو"می ایستد آرام می شود

"ان الله مع الصابرین ...همانا خداوند با صابرین است"

borkhar

borkhar
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 16767
ravabet_rasekhoon zahra_53 shayesteh2000 amirali123 fatemeh_75 ehsan007060 تشکرات از این پست

یک شنبه 21 آبان 1396  02:51 ب.ظ

نقل قول borkhar

ممنون از مطلب خوبتون.

سلام بر آجی برخوار

ضمن تشکر  . مگه رمز گوشی موبایل را در اختیار همه فامیل همه میزارن ؟

zahra_53

zahra_53
کاربر طلایی1
shayesteh2000 borkhar amirali123 ravabet_rasekhoon fatemeh_75 ehsan007060 تشکرات از این پست

یک شنبه 21 آبان 1396  03:19 ب.ظ

نقل قول borkhar

ممنون از مطلب خوبتون.

اجی جون .مگه میشه همچین چیزی ...surprise

بعضی ها رو میبینیم که رمز موبایلشونو فقط همسرشون میدونه ...(نه بچه ها و فامیل و وابستگان )

بعضی ها م هستند که اجازه نمیدن همسرشون  با فاصله ی 1کیلومتری به گوشیشون نگاه کنه...

کدومش درسته ؟؟چرا؟؟

فریاد را همه می شنوند،

هنر واقعی شنیدن صدای

indecisionسکوت است .

shayesteh2000

shayesteh2000
کاربر طلایی1

borkhar zahra_53 amirali123 ravabet_rasekhoon fatemeh_75 تشکرات از این پست

یک شنبه 21 آبان 1396  03:19 ب.ظ

نقل قول zahra_53
نقل قول borkhar

ممنون از مطلب خوبتون.

سلام بر آجی برخوار

سلام.

والا.....؟؟؟!!!گوشیه من همگانیه....هر کی هر چی بخواد پیدا کنه از کوچیک و بزرگ گوشیه من در دسترسهsmiley

borkhar

borkhar
کاربر طلایی1
shayesteh2000 zahra_53 amirali123 ravabet_rasekhoon fatemeh_75 تشکرات از این پست

یک شنبه 21 آبان 1396  03:21 ب.ظ

نقل قول shayesteh2000
نقل قول borkhar

ممنون از مطلب خوبتون.

بعضی ها رو میبینیم که رمز موبایلشونو فقط همسرشون میدونه ...(نه بچه ها و فامیل و وابستگان )

بعضی ها م هستند که اجازه نمیدن همسرشون  با فاصله ی 1کیلومتری به گوشیشون نگاه کنه...

کدومش درسته ؟؟چرا؟؟

سلام عزیزم...آجی رمزشو حسین داره....حسینم هر دفعه به همه میگهlaugh

آجی بزار گوشیمو عوض کنم....winklaugh

borkhar

borkhar
کاربر طلایی1
shayesteh2000 zahra_53 amirali123 ravabet_rasekhoon fatemeh_75 تشکرات از این پست

یک شنبه 21 آبان 1396  03:24 ب.ظ

نقل قول borkhar
نقل قول shayesteh2000
نقل قول borkhar

ممنون از مطلب خوبتون.

کدومش درسته ؟؟چرا؟؟

سلام عزیزم...آجی رمزشو حسین داره....حسینم هر دفعه به همه میگهlaugh

آجی بزار گوشیمو عوض کنم....winklaugh

عزیزم به حسین جون ..خخخخ پس باید ببینمش حتما واجب شد خخخwink

فریاد را همه می شنوند،

هنر واقعی شنیدن صدای

indecisionسکوت است .

shayesteh2000

shayesteh2000
کاربر طلایی1

borkhar zahra_53 ravabet_rasekhoon fatemeh_75 تشکرات از این پست

یک شنبه 21 آبان 1396  03:30 ب.ظ

نه اینطوری هم از نظر امنیتی درست نیست که  گوشی اصلن رمز نداشته باشه یا همه رمزشو بدونند ....

فریاد را همه می شنوند،

هنر واقعی شنیدن صدای

indecisionسکوت است .

shayesteh2000

shayesteh2000
کاربر طلایی1

borkhar zahra_53 ravabet_rasekhoon fatemeh_75 تشکرات از این پست

یک شنبه 21 آبان 1396  03:36 ب.ظ

نقل قول shayesteh2000

نه اینطوریه هم از نظر امنیتی درست نیست که  گوشی اصلن رمز نداشته باشه یا همه رمزشو بدونند ....

منم موافق نیستم آجی.....

البته اجی غریبه ها که دیگه نمیدونن.....اونایی رو که بهشون مطمئن هستم رو میگم

borkhar

borkhar
کاربر طلایی1
shayesteh2000 zahra_53 ravabet_rasekhoon fatemeh_75 تشکرات از این پست

یک شنبه 21 آبان 1396  04:34 ب.ظ

نقل قول borkhar
نقل قول zahra_53
نقل قول borkhar

ممنون از مطلب خوبتون.

سلام بر آجی برخوار

سلام.

والا.....؟؟؟!!!گوشیه من همگانیه....هر کی هر چی بخواد پیدا کنه از کوچیک و بزرگ گوشیه من در دسترسهsmiley

پس احتمالا خیرش به همه میرسه 

zahra_53

zahra_53
کاربر طلایی1
borkhar shayesteh2000 ravabet_rasekhoon fatemeh_75 تشکرات از این پست

دوشنبه 22 آبان 1396  12:30 ق.ظ

نقل قول borkhar
نقل قول zahra_53
نقل قول borkhar

ممنون از مطلب خوبتون.

سلام بر آجی برخوار

سلام.

میشه بدین من یه بازی بکنم ؟ خخخ بعدش برم گروه تلگرام بانوان خخخ

غزال خوش صدا توئی ، راسخون

شیرین تر از عسل توئی ، راسخون

بین تموم سایتهای اینترنت

نگین بی بدل توئی ، راسخون

amirali123

amirali123
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 13655
borkhar zahra_53 ravabet_rasekhoon shayesteh2000 fatemeh_75 ehsan007060 تشکرات از این پست

دوشنبه 22 آبان 1396  12:46 ق.ظ

نقل قول shayesteh2000

سلام ..ممنون از مطلبتون ...

بله درسته موبایل رو بعضی میگن حریم شخصی هست و تجسس کردن اشتباهه ولی کسی که رمز میگذاره روی موبایلش به این معنا که از همسرش مخفی باشه ،فکری رو متبادر به ذهن میکنه که حتما چیزی هست که او مخفی داره میکنه و این خودش  پایه گذاری بی اعتمادیست ...و اغلب از سمت مرد این قضیه صورت میگیره ..

اکثر روانشناسان مثل خانم فردوسی پور و کارشناسان خانواده مثل حجه الاسلام دهنوی هم همینگونه گفتند

میشه بقیه دوستان هم نظر بدید

اول سلام

دوم اینکه شما خودتون نظر ندادین ها نظر روانشناس رو گفتین ها

به نظر من خب رمز گوشی هم مثل دیگر چیزها قابلیتی هست که گذاشته شده برای ارتقاء امنیت سیستم چه در گوشی چه در سیستم های الکترونیکی حال بحث این رمز در میان خانواده با تعابیر بسیار زیادی همراه هست وبه خیلی چیز ها مربوط هست میبنی یه خانواده جوری هست که اصلا با اصل رمز مشکل داره یا برعکس

به نظر بنده حقیر گذاشتن رمز الزامی هست و در صورت جدا شدن گوشی به صورت چند لحظه بعضی از بنده های خدا به راحتی نمیتوانند به گوشی ادم سرک بکشند و .... البته این در امر دوستان و دیگر اعضای فامیل به جز خود خانواده هست ولی برگردیم به درون خانواده ...

این مقوله هم جای بحث بسیار زیادی داره چه خوب میشد تو یه جمع بودیم و حرف میزدیم  و راسخون پذیرائی هم میکرد خنده (این خنده من نشان از ترس می باشد ها ساعاتی پیش یه زلزله ای اومد فکر کنم همگی تو اخبار متوجه بشند مرکز زلزله شهر سلیمانیه عراق بوده که به دلیل عمق کم به بعضی از استانهای ایران هم سرایت کرده ) در خانواده رمز گوشی رو باید اعضای خانواده بدونند که در راس ان پدر و مادر هستند تا بچه های خوشون رو بتونند کنترل بکنند تو هر سنی که میخوان باشن ولی نباید جوری رفتار بشه که توهین تلقی بشه من خودم گوشیم رمز داره و اعضا خانواده میدونن لازم شده دادم گوشی رو استفاده کردند و .... و برعکس بنابراین اگه اعتماد در خانواده باشه بعضی مسائل به خودی خود حل میشه ولی مثلا میخوام یه نمونه مثال بزنم اگه پسری یا دختری مسئله اجتماعی داشته باشه و گوشی ایشون رمز داشته باشه و کسی برداره نگاه بکنه خییییلی زود به خودش میگیره و چون نمیخواد اون مسئله رو بدونند ممکن هست مشکلاتی رو به وجود بیاره و چرا فضولی کردین و چرا نگاه کردین و چرا این و چرا اون و ....

بنابراین فرهنگ استفاده از هر چیزی رو باید اول در خودمون ایجاد بکنیم عمل بکنیم

جلسه بعدی رو متعاقبا اعلام میکنم با تشکر

laugh

بین تموم سایتهای اینترنت

amirali123

amirali123
کاربر طلایی1
borkhar zahra_53 ravabet_rasekhoon shayesteh2000 fatemeh_75 ehsan007060 تشکرات از این پست

دوشنبه 22 آبان 1396  12:49 ق.ظ

وای ببنید چقدر تایپ کردم خودم غافل گیر شدم laugh

بین تموم سایتهای اینترنت

amirali123

amirali123
کاربر طلایی1

دوشنبه 22 آبان 1396  10:45 ق.ظ

به نظر من اگر اعتماد واقعی حاصل شده باشد برای زن و شوهر فرقی ندارد که پسورد را بداند یا نداند . اگر کسی بخواهد زیر آبی برود جور دیگری هم می تواند برود .پس دانستن رمز گوشی دلیل بر اعتماد صدرصد نیست .اگر به صورت کلی  ما صرف گذاشتن رمز بر روی گوشی بین زن و مرد را بی اعتماد دانستن به همدیگر تلقی کنیم  این به این معناست که هنوز بین زن و شوهر اعتماد صدرصد حاصل نشده است .حرف من این است دانستن رمز گوشی همدیگر به معنای اعتماد واقعی به همدیگر نیست .

سوال من از شما بزرگواران این است .آیا همه ی شخصیت و وجود و هویت یک فرد به مبایل او بستگی دارد؟

aftabm

aftabm
کاربر طلایی3
تعداد پست ها : 4357

zahra_53 shayesteh2000 fatemeh_75 ravabet_rasekhoon ehsan007060 zinab84 تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها