عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دعای امام رضا برای امام مهدی (عج)

دعای امام رضا برای امام مهدی (عج)
چهارشنبه 24 آبان 1396  10:40 ق.ظ

 

یونس بن عبدالرحمان از امام رضا علیه السلا م روایت کرده که آن حضرت به دعا برای صاحب الزمان علیه السلا م امرمی فرمود و یکی از دعاهای ایشان برای آن حضرت چنین بود:
پروردگارا! بر محمّد و خاندانش درود فرست و از دوستت خلیفه ات حجّتت بر خلقت و آن زبانی که معرف توست و گویای حکمت تو و آن چشم بینای تو در میان مخلوقاتت و گواه بر بندگانت... بزرگمرد مجاهد کوشا بنده پناهنده به تو دفاع کن.
خداوندا! او را از شرّ آنچه آفریدی و پدید آوردی و ایجاد نمودی و پروراندی و تصویر نمودی در امان دار و او را از پیش رو و پشت سر و از راست و چپ و بالا و پایین محافظت فرما آن گونه که هرکه در حفاظت تو باشد ضایع نگردد.
در وجود او پیامبرت را و وصیّ پیامبرت را و پدرانش را; پیشوایانت و ارکان دینت را ‍ که درود تو بر تمامی آنان باد‍ حفظ نما و او را در امانت خودت که هرگز ضایع نگردد و در همسایگی ات که مورد تعرّض قرار نگیرد و در نگهداری و حمایت خودت که مورد ظلم واقع نشود قرار ده.
خدایا! او را به امان محکمت درامان دار که هرکه در آن قرار گیرد هرگز شکست نخورد و او را درحمایت خودت که هر که در آن باشد ظلم نبیند قرار ده و او را به یاری برترت یاری ده و به قدرتت توانایش کن و فرشتگانت را پشت سر او قرار ده.
بارالها! دوست دار هرکه او را دوست دارد و دشمن دار هرکه با او بستیزد و زره محکمت را بر او بپوشان و فرشتگانت را گرداگرد او قرار ده.
پروردگارا! او را به برتر از مقامی که عدالت گسترانِ از پیروان پیامبرانت را به آن مقام رساندی برسان.
خداوندا! شکاف ها را با او پر کن گسستگی ها را به او پیوسته دار ظلم را به او بمیران عدالت را نمایان ساز و زمین را به عمر طولا نی اش زینت بخش و او را با یاری تا›یید کن و با بیم نصرت نما و برای او گشایشی آسان قرار ده و از جانب خودت برای او برهانی قاطع بر دشمنت و دشمنش مقدّر کن.
بارالها! او را قائم منتظر قرار ده و پیشوایی که به او مانع ظلم می شوی و او را با یاری قدرتمند و پیروزی نزدیک توانا کن و او را وارث شرق و غرب جهان که برکتشان دادی قرار ده سنّت پیامبرت را به او زنده کن تا هیچ حقّی را به خاطر ترس از مخلوقی پنهان ندارد یاورش را نیرو ده و دشمنانش را خوار و هرکه با او بستیزد و مکر کند نابود کن.
بارالها! به دست او ما را به راه هدایت و بزرگ و میانه ای ببر که تندرو به سوی او بازگردد و دنباله رو به آن برسد.
بارالها! ما را بر فرمانبری او نیرو و بر همراهی او راست بگردان و به متابعت او بر ما منّت گذار و ما را در حزب او که قیام کنندگان به امرت و صبرکنندگان به همراهش وآنان که با خیرخواهی برای او جویای خشنودی اند قرار ده تا این که در روز قیامت ما را در زمره یاوران و پشتیبانان و تقویت کنندگان حکومتش محشور گردانى.
بارالها! بر محمّد و خاندانش درود فرست و این را از طرف ما برای خودت در حالی که از هر شک و شبهه و خودنمایی و شهرت طلبی بدور باشد قرار ده تا بر غیر از تو بر آن اعتماد نکنیم و قصدی جز تو نداشته باشیم و ما را در جایگاه او وارد کن و در بهشت همراه او قرار ده و ما را در کار او به دلتنگی و خستگی و سستی و پراکندگی مبتلا مساز و ما را از کسانی قرار ده که از آنان برای یاری دینت کمک گرفته وبه آنان ولیّت را عزیزمی گردانی و به جای ما گروه دیگری را برنگزین چه این که این کار بر تو آسان و بر ما بسیار گران و دشوار است وتو بر هر کار توانایى.
بارالها! بر والیان عهدش درود فرست و ایشان را به آرزوهایشان برسان و عمرشان را طولا نی ساز وآنان را یاری ده و برای او آنچه از امر دینت را به آنان نسبت داده ای به نهایت برسان و ما را پشتیبانان آنان و یاوران دینت قرار ده و بر پدران پاکیزه اش و پیشوایان هدایتگر درود فرست. [1]

 


 

[1] . بحارالا نوار 93 / 330

http://www.abdulazim.com/

امضا بلد نیستیم انگشت میزنیم

http://s5.picofile.com/file/8139849018/%D8%A7%D8%AB%D8%B1_%D8%A7%D9%86%DA%AF%D8%B4%D8%AA.jpg

salamat595

salamat595
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 19517
محل سکونت : مازندران
ali_kamali nazaninfatemeh zahra_53 shayesteh2000 rozgol iustminers ravabet_rasekhoon mansoor67 تشکرات از این پست

پاسخ به:دعای امام رضا برای امام مهدی (عج)
پنج شنبه 25 آبان 1396  08:51 ب.ظ

اللهم عجل لولیک الفرج

eissahani

eissahani
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1393 
تعداد پست ها : 668
محل سکونت : خوزستان
nazaninfatemeh shayesteh2000 rozgol ravabet_rasekhoon mansoor67 تشکرات از این پست

پاسخ به:دعای امام رضا برای امام مهدی (عج)
شنبه 27 آبان 1396  10:26 ق.ظ

با سلام و تشکر

این همان دعای برای حضرت حجت سلام الله علیه در مفاتیح الجنان بعد از دعای عهد، که نیست؟

اگه میشه متن عربیش هم بذارید که بخوانیم آنچه خود حضرت امام رضا علیه السلام فرمودند و توجه به معنی هم داشته باشیم

تشکر

iustminers

iustminers
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 236
محل سکونت : لرستان
ravabet_rasekhoon nazaninfatemeh mansoor67 تشکرات از این پست

پاسخ به:دعای امام رضا برای امام مهدی (عج)
یک شنبه 28 آبان 1396  05:00 ب.ظ

لطف کن شاه خراسان مددی بحر شفا

تا که خدمت برسیم مرد خــدا بهر دعا
یا رضا باب کـــــــرم مخلص درگاه مران
شافع روز جــرا کن مـــــددی بهر خدا
فی البدهه: منصور مقدم 28/8/1396
mansoor67

mansoor67
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 1654
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها