عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

رهبر انقلاب به علیرضا کریمی: احساس عزت کردم

aftabm
aftabm
کاربر طلایی3
تعداد پست ها : 4722

یک شنبه 19 آذر 1396  02:55 ب.ظ

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (یکشنبه) در دیدار آقای علیرضا کریمی کشتی‌گیر سرافراز کشورمان در مسابقات جهانی کشتی زیر ۲۳ سال جهان و خانواده‌ی او، از خودگذشتگی و عزت‌آفرینی این پهلوان جوان را مورد تجلیل و تقدیر قرار دادند.

علیرضا کریمی، کشتی گیر سرافراز کشورمان ظهر امروز با رهبرانقلاب دیدار کرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (یکشنبه) در دیدار آقای علیرضا کریمی کشتی‌گیر سرافراز کشورمان در مسابقات جهانی کشتی زیر ۲۳ سال جهان و خانواده‌ی او، از خودگذشتگی و عزت‌آفرینی این پهلوان جوان را مورد تجلیل و تقدیر قرار دادند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تحسین اقدام علیرضا کریمی،
کار بزرگ او را از سنخ کار پهلوانان نامداری همچون پوریای ولی دانستند و گفتند: من از اینکه نشان دادید جوانی از جوانهای ما حاضر است برای یک هدف بزرگ و بلند پا بر روی نفس خود بگذارد و از حق قطعی و قهرمانی مسلم صرف‌نظر کند، واقعاً احساس عزت کردم.

ایشان افزودند:
قدر این کار را بدانید و اجر معنوی آن را از خدا بخواهید، البته مسئولان نیز نباید در تجلیل و پاداش مادی کوتاهی کنند.

رهبر انقلاب در این دیدار  انگشتر خود را به علیرضا کریمی اهدا کردند.
 پیش از این رهبر انقلاب با صدور پیامی از قهرمانی تیم ملی وزنه‌برداری و اقدام کشتی‌گیر کشورمان علیرضا کریمی تقدیر و اظهار کرده بودند: از تیم قهرمان در مسابقات جهانی وزنه‌برداری که موجب خرسندی ملت ایران شدند
تشکر می‌کنم و از آقای علیرضا کریمی، پهلوان سرافراز کشورمان که نماد عزت ایرانیان شد از صمیم دل قدردانی می‌نمایم.

تشکرات از این پست
borkhar nezarat_ravabet ehsan67657 shayesteh2000 mansoor67 sr1313 majnon313 ravabet_rasekhoon taha_h r_hasti_r
ehsan67657
ehsan67657
کاربر نقره ای
تعداد پست ها : 2099

پاسخ به:رهبر انقلاب به علیرضا کریمی: احساس عزت کردم
یک شنبه 19 آذر 1396  03:06 ب.ظ

احسنت به این بزرگواری رهبر عزیز که به تمام معنا جوونا رو حمایت میکنهheart

فراز مأذانه ها ای جماعت گمراه
چه می کنید شما بی صدا سخن کوتاه
حرام باد اذان موذنی که نگفت
دوبار أشهَدُ أنا عَلی ، وَلیُ الله

تشکرات از این پست
aftabm shayesteh2000 borkhar nezarat_ravabet ravabet_rasekhoon r_hasti_r
aftabm
aftabm
کاربر طلایی3
تعداد پست ها : 4722

یک شنبه 19 آذر 1396  03:10 ب.ظ

چرا رهبر عزیزمان فرمودند احساس عزت کردم

معنای عزت را در بیان رهبری بیشتر معنا کنیم و بفهمیم.

عزت چيست ؟

عزت چيست كه اين گونه مهم و نقش آفرين است و فقدان آن زمينه ساز سقوط آدمي به همه پستي ها؟ عزت حالتي است در انسان كه نمي گذارد مغلوب كسي شود و شكست بخورد. اصل اين كلمه از «أَرْض ٌ عَزازٌ» به معني «زمين سخت و سفت » گرفته شده است . بنابراين «عزت » در اصل به معناي صلابت و شكست ناپذيري است و بر همين اساس در معاني ديگر، از جمله : غلبه ، سختي ، غيرت ، حميت و مانند اين ها نيز به كار رفته است . هم چنين به كسي كه قاهر است و مقهور، نمي شود، «عزيز» گويند و پروردگار متعال «عزيز» است ، به اين دليل كه ذات او به گونه اي است كه هيچ چيز و هيچ كس نمي تواند بر او قهر و غلبه كند، و او بر همه چيز و همه كس قهر و غلبه دارد. خداوند، عزيز مطلق مي باشد و هر عزيز ديگري در برابر او ذليل است ؛ زيرا غير از خدا همه موجودات به طور ذاتي فقير و در نفس خويش ذليل ند و مالك مطلق هيچ چيز نيستند، مگر آن كه خداي متعال از سرِ رحمت بهره اي از عزت به آنان بخشد. هم چنان كه فرموده است :

(مَن ْ كان َ يُريدُ الْعِزَّة َ فَلِلّه ِ الْعِزَّة ُ جَميعاً)؛ هر كه بزرگي و ارجمندي خواهد، پس بزرگي و ارجمندي همه از آن خداست و به هر كه خواهد دهد.
اين آيه بدين معناست كه هر كه خواهان عزت است ، بايد از خداوند بخواهد؛ زيراعزت تمام و كمال از اوست و هيچ موجودي بالذات داراي آن نيست ، اما به وسيله عبوديت -كه آن هم حاصل ايمان و عمل صالح مي باشد- مي توان بدان دست يافت .

بدين ترتيب ، مؤمن بايد بداند كه عزت رحمتي از جانب خداوند است و فقط اوست كه شايسته آن است . عزت خدا و پيامبر و مؤمنان ، دائمي و باقي است ، و اين همان عزت حقيقي است . و عزتي كه براي كافران است ، در حقيقت ذلت و خواري است . چنان چه رسول خدا (ص) فرمود:

كُل ُّ عِزِّ لَيْس َ بِاللهِ فَهُوَ ذُل ُّ؛
هر عزتي كه از خدا نيست ذلت است .

بنابراين ، هر كه از راه بندگي خدا طلب عزت مي كند، به عزت حقيقي نائل مي شود و خداوند او را استوار، و شكست ناپذير مي سازد و اين همان سنت الهي است .
آري هر كه عزت حقيقي بيابد، هرگز شكست نمي خورد و در همه حال پيروز است ، حتي اگر در ظاهر شكست بخورد. مهم ترين هدف تربيت اين است كه نشان دهد روح بشر در برابر حوادث شكست ناپذير مي باشد. حسين (ع) برترين نمونه چنين تربيتي است و نهضت او هم بهترين مدرسه عزت .

تشکرات از این پست
shayesteh2000 borkhar ehsan67657 nezarat_ravabet ravabet_rasekhoon r_hasti_r
borkhar
borkhar
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 17704

یک شنبه 19 آذر 1396  03:16 ب.ظ

ماشاالله شون باشه.....همون انگشتر آقا رو که گرفتند براشون بسه.smiley...خوش به سعادتشون

خدا ان شاالله اول حضرت آقا رو حفظ کنن بعدن ماها روsmiley

خدایا دلم به سان قبله نماست...وقتی عقربه اش به سمت "تو"می ایستد آرام می شود

"ان الله مع الصابرین ...همانا خداوند با صابرین است"

تشکرات از این پست
ehsan67657 nezarat_ravabet shayesteh2000 ravabet_rasekhoon r_hasti_r
mansoor67
mansoor67
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 1714

یک شنبه 19 آذر 1396  04:49 ب.ظ

همت مـــردانه بایــــد گل بمـاند پایدار