عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بدون بيهوشي جراحي شد

بدون بيهوشي جراحي شد
شنبه 28 بهمن 1396  09:28 ق.ظ

 

آیت الله سید احمد خوانساری رحمه الله علیه ستاره ای تابناک از تبار امام موسی بن جعفر علیه السلام بود. تبار او همه عالمان فرهیخته دین بودند و نور هدایت علوی را در ضمیر جانها روشن نگاه داشتند.

آیت الله سیداحمدخوانساری

آیت الله سید احمد خوانساری رحمه الله علیه ستاره ای تابناک از تبار امام موسی بن جعفر علیهما السلام بود. تبار او همه عالمان فرهیخته دین بودند و نور هدایت علوی را در ضمیر جانها روشن نگاه داشتند. پدرش سید یوسف امام جمعه خوانسار، جدش سید محمد مهدی، رجالی معروف و برادرش محمدحسن خوانساری (م 1337 ه . ق) از عالمان کامل عصر خود بودند.شب هیجدهم محرم سال 1309 قمری آسمان خوانسار ستارگان بی قراری را شاهد بود که چشم بر زمین دوخته، در انتظار لحظه ای آسمانی در تب و تاب بودند. به ناگاه ستاره ای در خانه سید یوسف درخشید و چشمان پدر و مادر را روشن ساخت. پدر به پاس رسالت عظمی نام احمد را برگزید و مادر به مهر علوی او را در آغوش کشید. سومین بهار از زندگی شیرین کودکی را پشت سر می گذاشت که باد خزان بر خرمن مهر پدری زد و او را از دست سید احمد گرفت. از آن پس سرپرستی او را برادر گرانقدرش سید محمدحسن پذیرفت.

حکایتی که می خوانیم به عنوان یکی از کرامات ایشان  نقل شده است:
مرحوم آيت ا… العظمي سيد احمد خوانساري بيماري زخم معده داشتند كه احتياج به عمل جراحي داشت، از طرفي ايشان سالخورده و از لحاظ جسمي ناتوان بودند و تحمل جراحي بدون بيهوشي نيز ممكن نبود.
پيش از آن‌كه عمل جراحي آغاز شود، ايشان اجازه بيهوش كردن را به پزشك ندادند [چون به نظر ايشان در وضعيت بيهوشي، تقليد مقلدينشان دچار اشكال مي‌شد] از اين رو به پزشكان معالج فرمودند:
هر‌گاه من مشغول قرائت سوره مباركه انعام شدم، شما مشغول عمل شويد؛ من توجهم به قرآن است و در اين صورت هيچ مشكلي پيش نمي‌آيد. [ايشان آن‌چنان به قرآن توجه پيدا مي‌كردند كه احساس درد نمي‌كردند.‌] همان طور هم شد و با تمام شدن عمل جراحي، قرائت سوره مباركه انعام نيز به پايان رسید!

منبع: وبسایت فرهنگی اخلافی ذکریک

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

zahra_53

zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 20677
محل سکونت : اصفهان
ravabet_rasekhoon Tachberdee iustminers amirali123 fatemeh_75 unknown ali_81 majid68 nazaninfatemeh تشکرات از این پست

پاسخ به:مرجعي كه بدون بيهوشي جراحي شد
پنج شنبه 3 اسفند 1396  09:39 ق.ظ

چقدر زیباست که با تمام وجود و حواس به قرآن توجه کنیم و با دل و جان به قرائت قرآن و کلام خدا بپردازیم.

tanhafarhad

tanhafarhad
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 609
محل سکونت : مازندران
ravabet_rasekhoon zahra_53 تشکرات از این پست

پاسخ به: بدون بيهوشي جراحي شد
شنبه 5 اسفند 1396  10:53 ق.ظ

باسلام،

مطمئنا داشتن ایمان قوی همچون ایشان که از تبار حضرت علی (ع) می باشند که تیر را در نماز از پای شریفشان بیرون کشیدند کار خارق العاده و عجیب نیستو البته همه مشروط به خودسازی است.

asdfg_zxcvb11

asdfg_zxcvb11
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1394 
تعداد پست ها : 1555
محل سکونت : فارس
zahra_53 تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها