عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دو فیلتر شکن داخلی با مدیریت واحد

دو فیلتر شکن داخلی با مدیریت واحد
شنبه 2 تیر 1397  11:17 ق.ظ

هاتگرام مانع مهاجرت به پیام‌رسان‌های داخلی

 

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه می‌گوید "برخی مسئولان فضای مجازی کشور اجازه دادند هاتگرام و طلاگرام فیلتر تلگرام را دور بزنند و مانع از مهاجرت ۷۰ درصد کاربران ایرانی به پیام رسان‌های داخلی شوند و از این طریق برای تلگرام زمان خریده‌اند."

به گزارش ایسنا، عبدالصمدخرم آبادی در مطلبی در این باره نوشت:

با توجه به سوالات متعددی که خبرنگاران محترم در مورد ماهیت دو نرم افزار "هاتگرام" و "تلگرام طلایی" مطرح کرده اند مطالب ذیل جهت آگاهی اعلام می‌گردد.

هاتگرام و طلاگرام پیام رسان نیستند. آن‌ها در واقع دو فیلتر شکن داخلی با مدیریت واحد هستند که بطور غیر قانونی و بر خلاف دستور قضایی با امکانات وزارت ارتباطات دسترسی کاربران ایرانی را به شبکه اجتماعی فیلتر شده "تلگرام" فراهم می‌کنند.

بنظر می‌رسد یکی از عللی که مدیر تلگرام به فیلتر آن در ایران اعتراض نکرد، این است که برخی از مسئولان فضای مجازی کشور اجازه دادند هاتگرام و طلاگرام فیلتر تلگرام را دور بزنند و مانع از مهاجرت ۷۰ درصد کاربران ایرانی به پیام رسان‌های داخلی شوند و از این طریق برای تلگرام زمان خریده‌اند.

بعد از فیلتر تلگرام حدود ۳۰ درصد کاربران آن فعالیت خود را به پیام رسان‌های داخلی منتقل کرده اند. اگر امکانات و پهنای باندی که در اختیار هاتگرام و طلاگرام گذاشته شده به پیام رسان‌های داخلی داده شود، قطعا آن‌ها خدماتی بهتر از تلگرام به مردم عرضه خواهند کرد.

در حال حاضر علیرغم اینکه امکان جایگزینی کامل پیام رسان‌های داخلی به جای تلگرام وجود دارد و با وجودی که پیام رسان‌های داخلی توان ارایه خدمات به همه کاربران ایرانی را دارند، برخی از مسئولان فضای مجازی کشور نگاه مأیوسانه به توان داخلی دارند و در نتیجه بجای برنامه ریزی برای قطع ید کامل تلگرام هنوز بدنبال رونق فیلتر شکن‌های داخلی مانند طلاگرام و هاتگرام هستند.

در ابتدای امر قرار بر این بوده که فعالیت کنترل شده هاتگرم و طلاگرام موجبات مهاجرت آرام کاربران به پیام رسان‌های داخلی را فراهم کند و به محض اینکه تعداد کاربران آن‌ها به حدود ده میلیون نفر رسید ارتباط آن‌ها با تلگرام قطع و کاربران آن‌ها به یک پیام رسان قوی داخلی منتقل شوند. ولی علیرغم اینکه که هم اکنون تعداد کاربران این دو فیلترشکن به بیش از ۲۶ میلیون نفر رسیده تا کنون به این وعده عمل نشده است.

تبلور شبکه ملی اطلاعات درگرو تحقق یک یا چند شبکه اجتماعی ملی است. اهمیت راهبردی صنعت تولید و بهره برداری از شبکه‌های اجتماعی ملی به لحاظ نقش آن در غنی سازی ذهنها، اگر مهمتر از صنعت صلح آمیز هسته‌ای نباشد کمتر از آن نیست.

اجازه ادامه فعالیت به فیلتر شکن‌های داخلی (هات گرام و طلا گرام) علاوه بر تبعات سوء و آسیب‌های فرهنگی، امنیتی و اجتماعی ناشی از سلطه بیگانه بر فضای مجازی کشور باعث نابودی پیام رسان‌های داخلی و از بین رفتن این صنعت و هزاران شغلی است که قرار است در بستر شبکه‌های اجتماعی داخلی ایجاد شود.

 

 June 2018

aftabm

aftabm
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 4611

ehsan007060 emamedavazdah shirdel2 aliada siryahya majid68 mohammad_43 hamid_h rezajafarizadeh fatemeh_75 shayesteh2000 hosinsaeidi fsmuosavi borkhar rezahossiny تشکرات از این پست

پاسخ به:دو فیلتر شکن داخلی با مدیریت واحد
یک شنبه 3 تیر 1397  07:34 ب.ظ

باسلام،

با وضع موجود نباید انتظار داشته باشیم که همه آنطور که مسئولین می خواهند فکر و رفتار کنند. مگر مسئولین نظام هم مطابق خواست و نظر مردم عمل می کنند؟ پس باید با چنین عملکردی چنان واکنشی را هم انتظار داشت و همین عامل هم باعث شده تا مسئولین حال حاضر به تساهل و تسامح و دوگانگی در رفتارشان در قبال مردم دست بزنند تا شاید پست و مقامشان بقای بیشتری یابد.

asdfg_zxcvb11

asdfg_zxcvb11
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1394 
تعداد پست ها : 1626
محل سکونت : فارس
shayesteh2000 ravabet_rasekhoon fsmuosavi rezahossiny تشکرات از این پست

پاسخ به:دو فیلتر شکن داخلی با مدیریت واحد
سه شنبه 5 تیر 1397  09:22 ق.ظ

با سلام ، خدا به دادمان برسد . تا خودمان هم دور نزده اند. چرا برخی از افراد برای یک پیام رسان  بیگانه بدون مجوز دست به چنین اقدامی می زند .

hosinsaeidi

hosinsaeidi
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 167
محل سکونت : کرمانشاه
fsmuosavi hermes65 ravabet_rasekhoon تشکرات از این پست

پاسخ به:دو فیلتر شکن داخلی با مدیریت واحد
چهارشنبه 6 تیر 1397  08:50 ق.ظ

نقل قول hosinsaeidi

با سلام ، خدا به دادمان برسد . تا خودمان هم دور نزده اند. چرا برخی از افراد برای یک پیام رسان  بیگانه بدون مجوز دست به چنین اقدامی می زند .

 

خوب یا وابسته ان و به نوایی میرسن

یا از خود اونا هستن

یا خائنن

یا بی بصیر و بی عرضه

 

از اینها آیا خارج هست وضع این افراد ؟!

hermes65

hermes65
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1395 
تعداد پست ها : 241
محل سکونت : قم
ravabet_rasekhoon تشکرات از این پست

پاسخ به:دو فیلتر شکن داخلی با مدیریت واحد
پنج شنبه 7 تیر 1397  09:32 ق.ظ

چرا صحبت های مسئولین با هم تناقض دارد . چرا رفتار و کردارشان با هم فرق دارد!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد.  عالم پیر دگر باره جوان خواهد شد.

rezahossiny

rezahossiny
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 1358
محل سکونت : خراسان رضوی
دسترسی سریع به انجمن ها