عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ماندگاري اسلام در گرو جهاد تمام مجاهدان در طول تاريخ است

ماندگاري اسلام در گرو جهاد تمام مجاهدان در طول تاريخ است
چهارشنبه 27 بهمن 1389  01:58 ب.ظ

89/11/27 - 09:57
شماره:8911270187
فرمانده سپاه انصار‌الرضا (ع):
ماندگاري اسلام در گرو جهاد تمام مجاهدان در طول تاريخ است

خبرگزاري فارس: فرمانده سپاه انصار‌الرضا (ع) گفت: ماندگاري اسلام و حكومت انسان ساز اسلام در گرو جهاد و مجاهدت همه مردان مجاهد در طول تاريخ است.

به گزارش خبرگزاري فارس از زابل، يعقوب علي نظري سه‌شنبه شب در مراسم يادواره شهداي زهك در دانشگاه زابل اظهار داشت: يكي از موضوعات اساسي و مهم و برجسته در اعتقادات و فرهنگ ديني كه هم در مباني نظري و قرآني و روايي يك برجستگي خاص داشته و هم در سيره بزرگان ديني ما جايگاه خاص دارد موضوع جهاد و مجاهدت است.
وي افزود: در سوره‌هاي متعدد قرآن و آيات مختلف و به مناسبت‌هاي مختلف به موضوع جهاد و مجاهدت پرداخته شده است.
وي با بيان اينكه ماندگاري نظام مقدس اسلامي و رشد و نمو حتمي در گرو جهاد و مجاهدت است، گفت: همه ما مي‌دانيم كه عمر كوتاه پيامبر بعد از رسالت و تشكيل حكومت اسلامي در مدينه به مدت 10 سال مملو از مجاهدت و جهاد بوده است.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) با اشاره به اينكه حادثه عاشورا و كربلا يك نقطه بزرگ مجاهدت در برابر مسائل ديني و عقيدتي است، تصريح كرد: در سيره عملي و مباني اعتقادي و تئوري به خوبي به ارزش جهاد و مجاهدت پرداخته شده است.
نظري بيان كرد: ماندگاري اسلام و حكومت انسان ساز اسلام در گرو جهاد و مجاهدت همه مجاهدان در طول تاريخ است.
وي خاطرنشان كرد: وقتي اين موضوع از ديدگاه خداوند متعال اين قدر مرتبه پيدا مي‌كند، پس حتماً يك اجر و پاداش در خور و مناسبي بايد داشته باشد كه آن جز شهادت نيست.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) اضافه كرد: شهادت به يقين در راستاي و در گرو جهاد و مجاهدت است آن پاداشي كه خداوند متعال مناسب با اين عمل بزرگ قرار داده جز شهادت نمي‌تواند باشد.
فرمانده سپاه خراسان جنوبي تصريح كرد: اگر امروز ما در جاي جاي اين دنيا و خطه و جامعه مسلماناني را مي‌بينيم كه حركت‌ها و خيزش‌ها و بيداري‌هايي صورت گرفته، شك نكنيم كه خون‌هاي ريخته شده باعث اين حركت‌ها و جوشش‌ها شده است.
نظري گفت: در مصر كه اين روزها شاهد بيداري مسلمانان هستيم حاصل خون شهيدانشان است.
وي ادامه داد: ما با اين اعتقاد و اين نگاهي كه به شهيد و فرهنگ شهادت داريم بايد به آنها تمسك بجوييم و راه انها را بپيماييم.

*نظام اسلامي تبلور و نقطه مركزي و نهايت مجاهدت‌هاي مجاهدان طول تاريخ است
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) با بيان اينكه در طول تاريخ، جريان شهادت و اين خط و فرهنگ همچنان جاودانه است، گفت: اگر ما امروز شاهديم كه شهدايي مانند شهيد ميرحسيني و 2 هزار و 500 شهيد اين خطه در پاي اين نظام مقدس جان داده و جهاد كرده‌اند به اين دليل است كه هر چه را ما به عنوان ارزش مي‌شناسيم در يك جمله در نظام مقدس اسلامي مي‌توان پيدا كرد و نظام مقدس اسلامي براي همين نياز به طي اين مسير دارد.
وي افزود: ما براي بقاي اين نظام به عنوان جميع ارزش‌ها نياز به حركت در اين مسير و همان مجاهدت داريم.

* دفاع مقدس صحنه‌اي زيبا از مجاهدت مردمي بوده است
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) تصريح كرد: ميدان دفاع مقدس يك ميدان سازندگي بود، اين نظام اسلامي به بركت خون شهيداني از جمله سرداران شهيدي است كه 32 سال حفظ شده است.
نظري با اشاره به اقدام سران فتنه در روز 25 بهمن گفت: اگر امروز اراذل و اوباش جمع مي‌شوند و فتنه مي‌كنند تا پايه‌هاي نظام را متزلزل كنند ناآگاه و جاهل هستند.
وي ادامه داد: مهم اين است كه در اين فضاي غبار آلودي كه دشمن به وجود مي‌آورد ما مسير خود را به واسطه اين تابلوهاي نوراني كه شهدا هستند، گم نكنيم.
سردار نظري تصريح كرد: آنچه را كه همه شهدا با هم به آن اشاره دارند و مهم‌ترين نكته در فرهنگ شهادت است، بعد از معرفت، اطاعت است.
فرمانده سپاه انصار‌الرضا(ع) با بيان اينكه اگر به واسطه دنيا طلبي و طمع، نبايد اطاعت از رهبري را فراموش كنيم چراكه نقطه انحراف از اينجا آغاز مي‌شود.
نظري خاطرنشان كرد: همه مردم در طول 32 سال انقلاب ثابت كرده‌اند كه جز با انگشت اشاره ولي‌فقيه به جايي توجه ندارند و اين راه را از خون شهدا دريافته‌اند.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) بيان كرد: حضور در يادواره‌ها و گراميداشت ياد شهدا، همه گوياي آن است كه ما مسير مولاي خود را پيدا كرده‌ايم و اين چيزي نيست كه با فتنه گذشته و آينده متزلزل شود.
وي گفت: امروز توطئه‌هاي دشمن متفاوت است و در هر جايي با توجه به شرايط نقشه‌هاي خود را طراحي مي‌كند و از طرق گوناگون از جمله طمع، دنيا طلبي و ... افراد را فريب مي‌دهد.

* وحدت مردم توطئه‌هاي دشمنان را خنثي مي‌كند
نظري در ادامه گفت: در آستانه هفته وحدت قرار داريم كه بايد متوجه باشيم كه اين يك مسير معنوي است و از هر موضوعي كه مي‌تواند زمينه سوء استفاده دشمن باشد، بپرهيزيم.
وي اضافه كرد: وحدت اقوام، مذاهب، مردم و مسئولان و ... خاري به چشم دشمنان نظام اسلامي است.
يادواره شهيدان ميرحسيني و 2 هزار و 500 شهيد منطقه سيستان، شب گذشته با حضور امام جمعه زاهدان، زابل، استاندار سيستان و بلوچستان، فرماندهان سپاه استان و خراسان جنوبي و ساير مسئولان اجرايي استان و شهرستان زابل در دانشگاه زابل پايان يافت.
انتهاي پيام/م10/ح

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها