عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

دشمنان مي‌خواهند اثرگذاري تحريم‌ها را در انزواي ايران ثابت كنند

دشمنان مي‌خواهند اثرگذاري تحريم‌ها را در انزواي ايران ثابت كنند
چهارشنبه 27 بهمن 1389  01:59 ب.ظ

89/11/27 - 09:57
شماره:8911270167
استاندار آذربايجان شرقي:
دشمنان مي‌خواهند اثرگذاري تحريم‌ها را در انزواي ايران ثابت كنند

خبرگزاري فارس: استاندار آذربايجان شرقي گفت: دشمنان نظام مي‌خواهند اثرگذاري تحريم‌ها را در انزواي ايران ثابت كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي استانداري آذربايجان شرقي، احمدعليرضا بيگي با اشاره به سفر يك روزه رئيس جمهور تركيه به تبريز اظهار داشت: در شرايط كنوني منطقه اين سفر از اهميت فوق‌العاده‌اي برخوردار است گر چه نظام سلطه به سركردگي آمريكا تلاش مي‌كند تا اين سفر را كم‌ اهميت جلوه دهد.
وي افزود: دشمنان نظام مي‌خواهند اثرگذاري تحريم‌ها را در انزواي ايران ثابت كنند اما آن چه كه اكنون مشاهده مي‌شود نه تنها هيچ اثري از انزواي ايران ندارد بلكه جمهوري اسلامي را در موضع اقتدار و الهام‌بخشي در منطقه قرار داده است.
بيگي همچنين به تحولات كشورهاي اسلامي منطقه اشاره كرد و تصريح كرد: موج بيداري در ميان ملل اسلامي نشانه‌اي از تشكيل بلوك قدرت اسلامي در آينده‌اي بسيار نزديك است و ايران و تركيه مي‌توانند در اين اتفاق مهم، مكمل يكديگر باشند.
بيگي با قدرداني از مواضع شجاعانه دولت و ملت تركيه در قبال تحولات منطقه به ويژه جنايات رژيم صهيونيستي تاكيد كرد: تركيه جايگاه ويژه‌اي در مناسبات بين‌المللي جمهوري اسلامي دارد و به همين جهت اين سفر هم در سطح ملي و هم براي آذربايجان شرقي از اهميت قابل ملاحظه‌اي برخوردار است.
وي با بيان اين كه در حال حاضر ميزان مراودات اقتصادي دو كشور 10 ميليارد دلار است، گفت: در نشست اخير مقامات دو كشور هدف‌گذاري 30 ميليارد دلاري براي مراودات اقتصادي و بازرگاني ايران و تركيه تعيين شد كه آذربايجان شرقي به علت قابليت‌هاي ويژه‌اي كه دارد مي‌تواند سهم قابل توجهي از اين هدف‌گذاري را به خود اختصاص دهد.
بيگي سهم آذربايجان شرقي از صادرات كشور را يك دهم اعلام كرد و گفت: استفاده از اين جايگاه براي توسعه بيش از پيش استان نيازمند تلاش بيشتر و ايجاد زيرساخت‌هاي لازم است لذا تلاش مي‌كنيم نهايت استفاده را از حضور هيئت تركيه در استان ببريم.
وي اضافه كرد: رئيس جمهور تركيه را در اين سفر گروه‌هايي از بازرگانان و صاحبان صنايع، مقامات عالي‌رتبه قضايي و روساي دانشگاه‌ها و مجامع علمي اين كشور همراهي مي‌كنند كه در طول سفر نشست‌هايي با همتايان خود در استان خواهند داشت.
بيگي ادامه داد: همچنين تعدادي از وزرا، استانداران و نمايندگان مجلس تركيه نيز همراه عبدالله گل در اين سفر خواهند بود و همه گروه‌ها در عرصه فعاليت خود براي استفاده هر چه بهتر از فرصت‌هاي اين سفر تلاش خواهند كرد.
وي با ابراز اميدواري نسبت به نتيجه ‌بخش بودن اين سفر و تاثير آن بر رونق هر چه بيشتر استان گفت: در مذاكرات دو جانبه قابليت‌هاي استان در زمينه‌هاي مختلف به خصوص حمل و نقل و منطقه آزاد تجاري صنعتي معرفي شده و براي جلب همكاري و مساعدت هيئت تركيه‌اي در فعاليت‌هاي اقتصادي و صنعتي استان تلاش خواهد شد.
انتهاي پيام/غ30/ح

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها