عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

120 قلاده سگ ولگرد در شوشتر معدوم شد

120 قلاده سگ ولگرد در شوشتر معدوم شد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  02:00 ب.ظ

89/11/27 - 09:59
شماره:8911270065
توسط ستاد اتلاف شهرداري؛
120 قلاده سگ ولگرد در شوشتر معدوم شد

خبرگزاري فارس: شهردار شوشتر از كشته ومعدوم‌سازي120 قلاده سگ ولگرد در سطح اين شهرستان توسط ستاد اتلاف سگ‌هاي ولگرد شهرداري خبر داد.

احمد آصفي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوشتر اظهار داشت: در هفته گذشته بيش از20 قلاده سگ ولگرد در سطح شهرستان شوشتر كشته شده و در مجموع دو ماه گذشته، تعداد سگ‌هاي معدوم‌شده به 120 قلاده مي‌رسد كه اين آمار در عملكرد ستاد اتلاف شهرداري بي‌سابقه است.
وي گفت: اتلاف سگ‌هاي ولگرد در سطح شهر از وظايف ذاتي شهرداري است و بايد اين اقدام از سال‌هاي قبل در دستور كار شهرداري قرار مي‌گرفت.
آصفي تاكيد كرد: اين كميته از حدود هشت ماه پيش غيرفعال و عملا تعطيل بود ولي بار ديگر با همكاري بخش خصوصي و نيروي انتظامي احيا شد و فعاليت خود را اخيرا رسما آغاز كرد.
وي با اشاره به اينكه در شهرستان شوشتر فعاليت اين كميته بسيار مهم است، گفت: وجود حيوانات سرگردان باعث مي‌شود تا امينت و بهداشت شهرستان به شدت كاهش يابد، به همين منظور شهرداري شوشتر براي راه‌اندازي مجدد اين كميته تلاش فراوان كرده و اعتبار ويژه‌اي نيز به اين كميته اختصاص داده است.
اين مقام مسئول با اشاره به همكاري‌هاي انجام شده براي راه‌اندازي مجدد اين كميته خاطرنشان كرد: شهرداري براي فعاليت كميته اتلاف، نمي‌توانست راسا با استفاده از ماموران خود اقدام به تيراندازي به سگ‌هاي ولگرد كند از اين رو افرادي مورد تاييد از طرف نيروي انتظامي، مامور به اين كار شدند و به ازاي اتلاف هر قلاده سگ، مبلغي از شهرداري دريافت مي‌كنند.
آصفي با اشاره به جمعيت بالاي سگ‌هاي ولگرد در سطح شهرستان به ويژه مناطق حاشيه و اطراف روستاها گفت: در حال حاضر در سطح شهرستان شوشتر سگ‌هاي ولگرد بسيار زيادي وجود دارد و جمعيت اين جانور مزاحم به دليل توقف فعاليت كميته اتلاف به شدت افزايش يافته و انتظار مي‌رود به محض فعاليت كميته، شمار اين سگ‌ها رفته رفته كاهش يابد.
شهردار شوشتر با اشاره به شرايط واگذاري اين كار به بخش خصوصي گفت: تاكنون تيراندازي به سگ‌هاي ولگرد در سطح شهر بر عهده نيروي انتظامي بود اما در شرايط كنوني بخش خصوصي تنها با تامين اسلحه مبادرت به همكاري در كشتار سگ‌هاي ولگرد مي‌كند و به ازاي كشتن هر قلاده سگ، هزينه‌اي از شهرداري شوشتر دريافت مي‌كند البته جمع‌آوري و دفن لاشه سگ‌ها بر عهده شهرداري است.
وي افزود: مسئوليت تيراندازي بر عهده بخش خصوصي است و اجراي اين طرح با همكاري بخش غيردولتي سبب مي‌شود تا سرعت عمل و دقت افزايش يابد و در نهايت موجب ارتقاي سطح بهداشت در شهرستان شوشتر شود.
انتهاي پيام/خ20/ع

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها