عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بخواب كه خواب را بر چشم جباران حرام كرده‌اي

بخواب كه خواب را بر چشم جباران حرام كرده‌اي
چهارشنبه 27 بهمن 1389  02:13 ب.ظ

به گزارش خبرگزاري فارس ، مسعود شجاعي طباطبايي ، كاريكاتوريست نامدار كشورمان كه در حال حاضر مدير خانه كاريكاتور ايران است به سال 1343 متولد شد . اين يعني وقتي امام خميني به آن رييس شهرباني گفت :«سربازان من هنوز در گهواره اند» سيد مسعود بيشتر از چند روز سن نداشته يا هنوز دنيا هم نيامده بود. به هر حال سيد مسعود شجاعي طباطبايي بر سر عهدي كه از الست با حضرت روح الله بسته بود ماند و جواني اش را به دست طوفان خون آتش سپرد تا نهضت پير و مرادش قوام بگيرد. عكسي كه مي بينيد يكي از تصاوير ثبت شده توسط او در سال هاي دفاع مقدس است كه خودش به عنوان شرح عكس ، ذيل آن چنين نوشته است:

«عزيز دلم بعد از نبردي بي امان خسته شدي... بخواب... جانم به فدايت...كه بستر وبالشي نيكوتر ازسنگ و خاك نيست. بخواب...كه موج هيچ انفجاري را توان بر هم زدن آرامش دريايي تو نيست. انگار نه انگار كه سوداگران مرگ در دوقدمي ات، به انتظار نشسته اند. بخواب كه با بي اعتنايي ات خواب را بر چشم جباران زمان حرام كرده اي..
حال كه درست مي نگرم مي بينم اين بچه ها چه كردند كه راه صد ساله را يك شبه طي كردند و بر معراجي از نور قدم گذاشتند كه بسياري از سالكان و مدعيان سلوك در حسرت رسيدن به اين راه كه درطريقت نور جاري است ،با دهها سال شب زنده داري و روزها روزه داري ناكام ماندند.
فدايت شوم كه تصوير زيباي امام را بر روي قلبت نشانده اي و با اين نشان و نشانه مبشر عهدي ابدي با امام و ولايتي شدي كه دنياي كفر هنوز در تفسير حقيقت وجود آن عاجزند ، عجب محكي بود اين جنگ سخت و در پي آن جنگ نرم در نشان دادن و تمييز حق از باطل .
چه قليلند اهل حق كه به درستي مفهوم عشق به ولايت را دريافتند و چه زيبا به معبود خود پيوستند. شهيد آويني چه درست ديد آينده اين كژدمان بدسيرت را كه نوشت: ' بعضي ها خود را در خيال فاسد خويش پهلوان پنبه مي ديدند و قهرمان مبارزه با اختناق آخوندي(!) هر چه مي خواستند مي گفتند و هر نسبت دروغ كه مي شد مي دادند و براي آزادي اشك تمساح مي ريختند. و كسي نبود بپرسد ' اگر اختناق است ، پس چرا شما هر غلطي كه مي خواهيد مي كنيد و هر چه ميل داريد مي خوريد و هيچ كس هم هيچ چيز نمي گويد... 'آن هم در شرايطي كه حزب الله از اين همه آزادي و ولنگاري كه در اين كشور براي ضدانقلابيون وجود دارد، سخت گله مند است و از برخورد بسيار باز حضرات مسئولين ايدهم الله تعالي، دل خوشي ندارد؟ '»

آقاي سيد مسعود شجاعي طباطبايي در باره اين عكس چنين توضيح داده است:
«اين عكس را براي اولين بار منتشر مي كنم، مرحله دوم عمليات كربلاي يك انجام شده بود و بچه ها بعد از نزديك به دو روز و دو شب بيداري محلي براي اطراق دركشور عزيزمان و در شهر تازه آزاد شده مهران يافته بودند ، چقدر زيباست اين صورت آرام ، كه با ديدن هر باره ي آن به آرامشي بي بديل دست مي يابم»
 

amuzesh2005

amuzesh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1387 
تعداد پست ها : 6524
محل سکونت : آذربایجانشرقی
دسترسی سریع به انجمن ها