عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

حمله هکرها به سایت‌های دولتی مصر

حمله هکرها به سایت‌های دولتی مصر
چهارشنبه 27 بهمن 1389  02:18 ب.ظ

به دنبال ناآرامی های اخیر در مصر و پس از بازگشت اینترنت به این کشور، یک گروه هکری، سایت های دولتی این کشور را مورد حمله قرار داد. این گروه هکری موسوم به Anonymous، برخی از سایت های مهم مصر از جمه سایت وزارت کشور را مورد حمله هایی از نوع distributed denial of service - DDoS قرار داد.

سخنگوی این گروه هکری در مصاحبه با New York Times، هدف این گروه از این اقدام را همصدایی با مردم مصر اعلام کرده است. در این حمله، جملاتی در حمایت از مردم مصر خطاب به حسنی مبارک در این سایت ها درج شده است.

این گروه، ماه گذشته نیز بعضی از وبسایت های دولتی تونس و سایت بورس این کشور را مورد حمله قرار داده بود.

یکی دیگر از نمونه های حملات اینترنتی سیاسی در چند ماه اخیر، حمله به سایت های تراکنش الکترونیک پول از جمله Visa، MasterCard، Amazon و PayPal است. دلیل این حمله این بوده است که این سایت ها، مانع از واریز کمک های مالی دوست داران جولیان آسانژ، مؤسس سایت WikiLeaks در حمایت از او شده بودند. پس از دستگیری حمله کنندگان به این سایت ها توسط پلیس انگلیس، گرو هکری Anonymous، اقدام پلیس در دستگیری این افراد را محکوم کرده بود.

itman1

itman1
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 239
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها