عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: صله رحم و نیکى، حساب (قیامت) را آسان و از گناهان جلوگیرى مى‌کند. کافى، ج2، ص157

فوتبالم را از اينتر شروع كردم!

فوتبالم را از اينتر شروع كردم!
چهارشنبه 27 بهمن 1389  02:42 ب.ظ

خودت را بيشتر معرفي كن.
كريم انصاري‌فرد، متولد14فروردين سال1369 در شهرستان اردبيل هستم.
بچه كدام محله اردبيل؟
محله شهرك آزادي.
ورود به اين عرصه، از چه طريق و به چه ترتيب بود؟
از 8سالگي در مدرسه فوتبال «اينتر كمپوس» ايتاليا در اردبيل ثبت‌نام كردم و در اصل، فوتبالم را آغاز كردم. در همان تيم بودم و توانستم در جمع هم تيمي‌هايم در اين تيم به عنوان قهرماني كشور در رده نونهالان هم دست پيدا كنم.
اين مدرسة فوتبال، متعلّق به ايتاليايي‌هاست؟
بله، غير از اردبيل در باشگاه سپاهان اصفهان و آبادان هم 2شعبه ديگر دارد. اين باشگاه، متعلق به ايتاليايي‌هاس و در اصل نمايندگي‌هاي آن در اردبيل، اصفهان و آبادان هستند.
پس از آن، در چه تيم‌هايي عضويت داشتي؟
بعد به ذوب‌آهن اردبيل پيوستم و در اين باشگاه در رده نوجوانان توپ زدم و سپس به تيم بزرگسالان باشگاه دعوت شدم. تيم بزرگسالان ذوب‌آهن اردبيل، همين‌حالا در ليگ دسته‌دوم حضور دارد. يادم هست آن زمان كه در اين تيم توپ مي‌زدم بابر تيم مس رفسنجان قرار گرفتم، همان تيمي كه در جام حذفي گذشته، استقلال را مغلوب كرد. در آن ديدار، ما (ذوب‌آهن اردبيل)، توانستيم حريف رفسنجاني‌مان را شكست دهيم. آن‌زمان، من با آن سن و سال كمي كه داشتم، در 6 بازي آخر مسابقات براي تيم اردبيل به ميدان رفتم.
چه زماني به تيم ملّي دعوت شدي؟
من در تمام رده‌هاي ملّي از نونهالان، نوجوانان، جوانان و اميد، عضويت تيم‌ملّي را داشته‌ام و هنوز هم عضو تيم اميد هستم.
چطور به سايپا پيوستي؟
آن زمان من در تيم اميد بودم و همزمان با دوران تمريني ما در آنجا، تيم سايپا هم براي برپايي يك اردوي 10روزه به اردبل آمد. آن زمان (فصل ششم) علي دايي سرمربي سايپا بود. قبل از آن بايد بگويم اردبيل 2 زمين چمن درد كه طملوب تمرين است و در آن زمان، يك زمين اردبيل زير كشت بود. زمين ديگر هم تحت اختيار تيم سايپا گذاشته شده بود. وقتي با اين مشكل مواجه شديم، رئيس هيأت فوتبال اسان از علي‌دايي خواست تا زمين خود را براي ساعت‌هايي در اختيار تيم ما قرار دهد. در همان زمان بود كه علي دايي بازي مرا در تمرينات تيمي‌مان ديد و از نحوه عملكرد من، خوشش آمد و مرا به سايپا دعوت كرد. من هم به تهران آمدم و قراردادم را با سايپا بستم. در آن دوران به همراه تيم‌هاي نوجوانان و اميدت در مسابقات مرحلة مقدماتي شركت كردم وس پس به تمرينات سايپا برگشتم. آن وقت بود كه توانستم باتوجه ويژه علم‌دايي همن در ليگ برتر بازي كنم و هم در جام باشگاه‌هاي آسيا؛ از اين نظر فكر مي‌كنم اول لطف خدا وسپس توجه خاص علي دايي شامل حالم شد كه توانستم چنين شرايطي را بدست بياورم. البته، هنوز هم در باشگاه سايپا عضو هستم و يك فصل ديگر هم با اين تيم قرارداد دارم.
مشوقانت چه كساني بودند؟
پدر و مادرم مشوقان اصلي من بودند. مخصوصاً يكي از برادرانم كه خودش فوق‌ليسانس مهندسي مكانيك است و قبلاً هم فوتبال بازي مي‌كرده است. او هميشه بهترين مشاور من در امور مختلف تصحيلي و ورزشي بوده و هنوز هم بيشتر كارهايم را با هماهنگي او و مشورت او انجام مي‌دهم.
چرا به سراغ فوتبال آمدي؟ اردبيل وزنه‌برداران، كشتي‌گيران و واليباليست‌هاي سرشناس زيادي هم دارد. دليل اينكه فوتبال را انتخاب كردي چه بود؟
فكر كنم كلاس اول يا دوم دبستان بودم كه كليد اصلي اين كار زده شد. هنگامي‌كه برادرم كه آن زمان در تبريز دانشجو بود به من گفت كه اگر در پايان سال تحصيلي، معدلم 20 شود يكدست لباس تيم‌ملّي برايم مي‌خرد، اتفاقاً در همان دوران خود من هم مسابقات فوتبال را كم‌وبيش دنبال مي‌كردم و وقتي فوتباليست‌ها را در تلويزيون مي‌ديدم، هميشه آرزو مي‌كردم بتوانم روزي مانند آنها فوتباليستي معروف شوم و تلويزيون، مرا هم نشان دهد. خلاصه، معدلم 20شد و همان لباس فوتبال تيم ملّي، جرقه‌اي شد تا بتوانم استارت خوبي در فوتبالم بزنم و تا اينجا پيشرفت كنم.
بهترين فوتباليستي كه كنارش بازي كرده‌اي؟
از وقتي به ليگ‌برتر آمده‌ام، هميشه كنار بزرگان فوتبال ايران در تيم سايپا فوتبال بازي كرده‌ام و فكر مي‌كنم همة آنها خوب هستند.
آن زمان كه دايي مربي سايپا بود، فرصت كردي كنار او در ليگ بازي كني؟
خير، هميشه اين آرزو را داشتم و تا مرز بازي كردن هم پيش رفتم، اما متأسفانه اين فرصت برايم پيش نيامد. با اين‌وجود، همين‌كه توانستم شاگردي او را انجام دهم، برايم افتخار بزرگي است.
وزن و قدت چقدر است؟
74كيلوگرم وزن و 186سانتيمتر قد دارم.
به نظرت، كشتي ورزش اول ايران است يا فوتبال؟
هردو اين رشته‌ها قابليت ورزش اول بودن در ايران را دارند. كشتي به واسطة مدال‌هايي كه در مسابقات جهاني و المپيك براي ايران به ارمغان آورده است، و فوتبال به واسطة فراگير بودنش. فوتبال را بسياري از مردم ايران دوست دارند و با برد و باخت‌هايش شاد و غمگين مي‌شوند، هرچند كه شايد جايگاه جهاني يا آسيايي درخور نام ايران را نتوانسته كسب كند، اما خُب درعوض بيش از هر رشتة ديگر، مورد توجه مردم است.
غير از فوتبال، به چه رشته‌اي علاقه داري؟
شنا كردن را خيلي دوست دارم و طرفدار رشتة تنيس هم هستم.
شغل ديگري داري؟
خير، فعلاً فقط فوتبال بازي مي‌كنم و دانشجو هستم.
فكر مي‌كني اگر فوتباليست نمي‌شدي، حالا در سن 19سالگي چه مي‌كردي؟
درس مي‌خواندم.
چقدر درس خوانده‌اي؟
سال دوم رشتة تربيت بدني هستم و در واحد شهرك غرب دانشگاه آزاد، درس مي‌خوانم.
علم بهتر است يا ثروت؟
علم.
چند خواهر و برادر داري؟
4 برادر و سه خواهر دارم.
فرزند و بچه چندمي؟
از هرنظر آخري هستم.
با «انصاري‌فرد»ها (عباس مديرعامل سابق پرسپوليس و محمدحسن، مديرعامل راه‌آهن) نسبتي داري؟
نه، من بچه اردبيلم و آنها تهراني هستند.
ايراد و اشكال رفتاري‌ات چيست؟
همة انسان‌ها، ايراد اخلاقي دارند. در اين‌باره هم بايد بگويم اطرافيان من بهتر مي‌توانند عيب و ايراد مرا بگويند. اما در كل، بچة خوش‌قلبي هستم و خيلي زودرنج.
زيباترين مسابقة فوتبالي كه ديده‌اي كدام است؟
فينال ليگ قهرمانان گذشته بين دو تيم بارسلونا و منچستر يونايتد.
توپ فوتبال را بيشتر دوست داري يا بالش خودت را؟
توپ فوتبال را بيشتر از هرچيزي دوست دارم.
#51$
اگر معلّم مي‌شدي، دوست داشتي چه درسي بدهي؟
رياضي.
از ارتفاع مي‌ترسي؟
اوايل نمي‌ترسيدم اما از وقتي اين هواپيماها سقوط مي‌كنند خيلي از پرواز كردن مي‌ترسم. قبلاً هيچ مشكلي نداشتم اما از حالا از هواپيما مي‌ترسم.
اگر هنرپيشه مي‌شدي دوست داشتي چه نقشي را بازي كني؟
فقط نقش اول.
اگر كارگردان شوي، فيلم زندگي چه كسي را مي‌سازي؟
علي دايي.
لباس تميز را بيشتر دوست داري يا غذاي گرم و خوشمزه؟
لباس تميز را بيشتر دوست دارم، در كل نسبت به لباس پوشيدنم خيلي حساس هستم  هميشه سعي مي‌كنم لباس‌هاي تك بپوشم. همين‌حالا هم آن‌قد لباس نو دارم كه هنوز مارك آنها رويش است.
عزيزترين فرد زندگي‌ات؟
پدر و مادرم.
پست تخصص‌ات چيست؟
مهاجم نوك. نه گوش و نه هيچ چيز ديگر.
چه درسي از فوتبال گرفته‌اي؟
فوتبال رشته‌اي پر از استرس و هيجان است. اين استرس را تنها در يك صورت مي‌توان درك كرد و آن‌هم حضور در ميدان مسابقه است، وگرنه تحت هيچ شرايطي نمي‌توان سختي و دشواري آن را بيان كرد. مصدوميت‌ها، ضربخوردگي‌ها و خلاصه همه‌جور احساس مسئوليت كردن برابر گل زدن و نزدن و غيره.
عمر جاودانه را بيشتر دوست داري يا پول زياد؟
عمر جاودانه، چون پول هرچقدر هم كه باشد، بالأخره تمام شدني است و به قول معروف، پول مثل چرك كف دست است.
يك شعر يا ضرب‌المثل كه آن را هرگز فراموش نمي‌كني؟
اصل شعرش را به ياد ندارم اما در اردوي تيم ملّي اميد، آقاي غلامحسين پيرواني، مطلبي را با شعر عنوان كرد كه مفهومش اين بود كه: آدمي با گريه كردن به دنيا مي‌آيد و اين درحاليست كه همه درحال خنديدن هستند. پدر و مادر از تولد فرزندشان و بزرگترها از بابت نوه‌دار شدن، اما همان انسان هنگام مُردن آرام است و اطرافيان گريه مي‌كنند. پس چه بهتر كه آدمي در اين دنيا طوري زندگي كند كه هنگام ترك اين جهان، خيالش راحت باشد.
دوست داري چه خوابي ببيني؟
هر خوابي غير از خواب ترسناك. كلاً رابطة خوبي با فيلم‌هاي ترسناك و اين‌قبيل مسائل ندارم.
بهترين جاي ايران براي زندگي كردن؟
اردبيل.
از درياچه شورابيل حرفي نمي‌زني؟
خب اين درياچه با محيط مفرح اطرافش فضايي بسيار دلنشين درميان شهر اردبيل ايجاد كرده است.
درياچه‌اش واقعاً درياچه است يا چون تو اردبيلي هستي آن را درياچه تصور مي‌كني؟
خير، خيلي بزرگ است. محيط آن بيش از 9كيلومتر طول دارد و در كنارش هتل، محلّ بازي و پارك ساخته شده است. داخل شورابيل، يك چرخ و فلك بسيار بلند است كه از بالاي آن مي‌توانيد تمام اردبيل را از شمال تا جنوب و غرب تا شرق، زير پايتان احساس كنيد.
اولين حقوقت چقدر بود؟
25هزار تومان كه از تيم نوجوانان ذوب‌آهن اردبيل گرفتم.
با آن پول چه كار كردي؟
شكر خدا رايط زندگي ما به لحاظ مادي از كودكي خوب بود و از اين بابت، مشكلي نداشتيم. من هم وقتي اولين حقوقم را گرفتم آن را به خانه بردم و مقابل پدرم گذاشتم تا به او بگويم كه اولين حقوقم است. بعد به من گفت بروم و اين پول را در دفترچه حسابي كه باز مي‌كنم پس‌انداز كنم تا پس از آن، همة حقوق‌هايم را در آن بيزم و براي آينده‌ام سرمايه جمع كنم.
دوست داري همين حالا چه خبري بشنوي؟
اينكه در تيم‌ملّي انتخاب شده‌ام.
آرزوي ورزشي‌ات چيست؟
مثل همة فوتباليست‌ها، اينكه اول به تيم ملّي دعوت شوم و سپس به تيم‌هاي مطرح اروپايي راه پيدا كنم.
... و آرزوي خودت؟
اينكه همة مردم ايران و جهان، هميشه سلامت باشند و در كنار خانواده‌هايشان روزگار خوشي را سپري كنند.

nikaeen

nikaeen

nikaeen
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 225
دسترسی سریع به انجمن ها