عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

مادرم! شما را دوست دارم اما خدا را بيشتر

چهارشنبه 27 بهمن 1389  02:42 ب.ظ

وصيت‌نامه فرمانده تيپ يكم لشگر 14 امام حسين (عليه السلام)

شهيد علي قوچاني در وصيت‌نامه خود نوشته است: مادرم! من شما را خيلي دوست داشتم.شما تنها كساني بوديد كه در اين دنيا به آن علاقه داشتم. ولي مادر جان! من خدا را بيشتر از شما دوست دارم و براي همين است كه قريب به شش سال از شما جدا شده ام.

آنچه خواهيد خواند، متن كامل تنها وصيت‎نامه به‎جامانده از شهيد حاج علي قوچاني فرمانده تيپ يكم لشگر 14 امام حسين (عليه السلام) مي باشد. حاج علي قوچاني به‌سال 1342 در اراك ديده به جهان گشود. شش‎ساله بود كه به همراه خانواده به شهر اصفهان مهاجرت كرد. وي سرانجام در عمليات والفجر8 به‎سال 1364 در سن 23سالگي براثر اصابت گلوله مستقيم تانك به شهادت رسيد.

بسم الله الرحمن الرحيم
حضور پدر ومادر زحمتكش و مؤمنم سلام
در لحظات آخر عمر قصد خداحافظي دارم [و قصد دارم] و مطالبي چند به عنوان وصيت بنويسم.
نخست از شما با زباني قاصر تشكر مي كنم از شما پدر و مادرم ولي با بي‎زباني مي گويم كه ان‎شاءالله خدا به شما اجر بدهد و شما را جزو صالحان درگاه خود و جزو عاقبت به خيران قرار دهد.
مادر و پدرعزيزم! امانتي كه به شما داده شده بود، به صاحب اصلي آن بازگردانده شد. كسي كه چيزي را امانت مي گيرد موقع پس‎دادن هيچ‎گاه ناراحت نمي شود. آفرين بر شما! كه اين‎گونه امانت را تحويل داديد.
مادرم! من شما را خيلي دوست داشتم، همچنين پدر، همسر، برادر و خواهر را. شما تنها كساني بوديد كه در اين دنيا به آن علاقه داشتم. ولي مادرجان! من خدا را بيشتر از شما دوست دارم و براي همين است كه قريب به شش سال از شما جدا شده ام. اميدوارم كه در غيبت ظاهري من بي‎تابي نكنيد.
هرموقع كه دلتان گرفت براي سرور همه ما اباعبدالله الحسين(ع) گريه كنيد!
مطلب ديگر درمورد همسرم است؛ او را در تصميم گيري آزاد بگذاريد، بگذاريد راه جديد خود را انتخاب كند و مسئله ديگر اينكه اگر فرزندم به دنيا آمد و پسر بود، كاري كنيد كه وقتي بزرگ شد ادامه دهنده راه من باشد و اسمش را حسين بگذاريد!
در پايان از تمام آشنايان و دوستان حلاليت مي طلبم.

با سلام خدمت همسر خوبم.
همسرم! تمام انسانها رفتني هستند تمام انسان‎ها چه خوب و چه بد و چه ضعيف و چه غني با هر وضعيتي كه هستند مي روند. در اين راه، عده اي با عزت و سرنهادن به قرب خدا زندگي مي كنند و بعضي براي زندگي خود بنده غيرخدا و بنده بنده خدا مي شوند و از خود هيچ عزت و سرافرازي ندارند ولي دسته اول چون راه خدا را مي روند همواره با مشكلاتي روبه‎رو مي شوند، بعضي اوقات انسان خود را در راهي مي بيند كه در آن راه يا بايد كشته شدن در راه خدا را انتخاب كند يا سر تعظيم غيرخدا فرود آورد. مردان خدا اولين راه را انتخاب مي كنند.

وصيتي چند:
- پنج ماه روزه برايم بگيريد يا بخريد!
- دو ماه نماز قضا به‎جا بياوريد!
37- هزار تومان به لشگر بدهكارم كه مقدار 33 هزار و 500 تومان آن را به قرض الحسنه ولايت فقيه كه دفتر آن به‎نام [. . .] مسئول تعاون لشگر مي باشد واريز كرده ام.
- اگر چيزي باقي مانده به دوستان و آشنايان خبر دهيد كه اگر كسي از من طلبي دارد بگيرد و در غير اين صورت در اختيار همسرم بماند.
- چنانچه وسايلي از سپاه و لشگر در اختيارم بوده، به لشگر بازگردانيد!

amuzesh2005

amuzesh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 6524
دسترسی سریع به انجمن ها