عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

قانونگذاران آمريكايي امروز لايحه تشديد تحريم‌ها عليه ايران را مطرح مي‌كنند

قانونگذاران آمريكايي امروز لايحه تشديد تحريم‌ها عليه ايران را مطرح مي‌كنند
چهارشنبه 27 بهمن 1389  02:43 ب.ظ

89/11/27 - 11:05
شماره:8911270409
قانونگذاران آمريكايي امروز لايحه تشديد تحريم‌ها عليه ايران را مطرح مي‌كنند

خبرگزاري فارس: تعدادي از اعضاي كنگره آمريكا امروز قرار است لايحه‌اي را در خصوص تشديد تحريم‌هاي يكجانبه آمريكا عليه ايران مطرح كنند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، گروهي از قانونگذاران آمريكا اواخر روز گذشته اعلام كردند به زودي قانوني را با هدف تشديد تحريم‌هاي اقتصادي بر جمهوري اسلامي ايران ارائه خواهند كرد.

بنا بر اين گزارش، اين لايحه پيشنهادي مستلزم اين موضوع خواهد بود كه شركت‌هاي آمريكايي تمام سرمايه‌گذاري‌هاي خود و شركت‌هاي تابعه خود را در ايران كه در تناقض با قانون تحريم‌هاي كنوني آمريكا عليه ايران است، در گزارش‌هاي سالانه و يا فصلي خود به كميسيون تبادل و امنيت‌ آمريكا اعلام كنند.

بر اساس اين لايحه همچنين بانك‌هاي آمريكا نيز بايد فعاليت‌ها و همكاري‌هاي خود با بانك‌هاي طرف معامله خارجي‌شان را كه ممكن است در تناقض با قوانين آمريكا باشد، گزارش دهند.

"كرستن گيليبرند " سناتور دموكرات، "مارك كرك " سناتور جمهوريخواه، "دن برتون " نماينده جمهوريخواه و "تد دوچ " نماينده دموكرات كنگره آمريكا قرار است امروز چهارشنبه جزئيات طرح پيشنهادي خود را در اين رابطه ارائه دهند.

بنا بر اين گزارش، در بيانيه‌اي كه اواخر روز گذشته منتشر شد آمده است كه دست‌كم 8 شركت و 18 بانك آمريكا مستقيما و يا غيرمستقيم در ايران سرمايه‌گذاري كرده‌اند. در اين بيانيه نامي از اين 26 موسسه مالي و تجاري برده نشده است.

آمريكا و متحدان اروپايي اين كشور همواره سعي كرده‌اند تا رويكرد دوسويه‌اي را در قبال ايران در پيش بگيرند و در عين حال كه با اعمال تحريم‌هاي بيشتر فشار را بر ايران بيشتر مي‌كنند- تحريم‌هايي كه به خودكفايي بيشتر ايران انجاميده است، ادعاي متعهد بودن به ديپلماسي در قبال تهران را نيز سر مي‌دهند.

كارشناسان بر اين باورند كه آمريكا با وجود اينكه تلاش مي‌كند تا تحريم‌هايي را عليه ايران به تصويب برساند اما در عمل به ايران به عنوان يك قدرت مي‌نگرد كه دست‌كم بدون تجارت با اين كشور نمي‌تواند اقتصاد غرق در ركود خود را تا حدي سر پا نگه دارد. چندي پيش نيز با وجود ادامه اعمال تحريم‌هاي يكجانبه آمريكا عليه ايران، روزنامه آمريكايي "نيويورك‌تايمز " چندي پيش در گزارشي از تمايل واشنگتن و اقدامات پنهاني وزارت خزانه‌داري آمريكا براي همكاري‌هاي تجاري با تهران پرده برداشت.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286941
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها