عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

ابراز تمايل سردبير «كتاب شب» راديو به نقد آثار در اين برنامه

ابراز تمايل سردبير «كتاب شب» راديو به نقد آثار در اين برنامه
چهارشنبه 27 بهمن 1389  04:53 ب.ظ

سردبير برنامه‌ي راديويي «كتاب شب» درباره‌ي پخش اين برنامه بعد از «روايت شب» گفت: «كتاب شب» يك برنامه‌ي رمان‌خواني است كه هر هفته يك رمان را انتخاب كرده و خلاصه‌اي از آن را بازخواني مي‌كنيم.

محسن حكيم‌معاني در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس راديو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: برنامه‌ي «كتاب شب» به نوعي همان ويژگي‌هاي «روايت شب» را به همراه دارد؛ در اين برنامه بيشتر به نقد رمان‌هاي خارجي مي‌پردازيم.

وي در ادامه گفت: برنامه‌ي «كتاب شب» هر شب از شنبه تا پنج‌شنبه ساعت 23 به مدت 30 دقيقه از راديو تهران روي آنتن مي‌رود.

حكيم‌معاني در پاسخ به اين‌كه بعد از به پايان رسيدن «روايت شب» برنامه‌ي «كتاب شب» چه تغييراتي كرده است؟ خاطرنشان كرد: تغييرات خاصي در برنامه‌ي‌ «كتاب شب» صورت نگرفته است، بلكه تغييرات در حد آرم برنامه و عوامل بوده است؛ بر اين اساس شنوندگان برنامه‌ي «روايت شب» كه اين برنامه را قبلا از راديو فرهنگ دنبال مي‌كردند، حال مي‌توانند همان برنامه را با عنوان «كتاب شب» از راديو تهران دنبال كنند.

به گفته‌ي وي برنامه‌ي «كتاب شب» به تهيه‌كنندگي محمود احمدي و گويندگي بهروز رضوي ساخته شده است.

اين سردبير برنامه‌هاي راديويي در ادامه يادآور شد: اميدارم در آينده‌اي نزديك بتوانيم جمعه‌ها را هم به روزهاي پخش «كتاب شب» اضافه كنيم و در واقع بحث نقد و بررسي آثاري كه خوانده مي‌شود را هم به «كتاب شب» بيفزاييم؛ چرا كه به نظر مي‌رسد نقد و بررسي اين آثار مي‌تواند جايگاه خوبي داشته باشد.

محسن حكيم‌معاني در پايان از نويسندگي كتاب جديدش به ايسنا خبر داد و گفت: يك مجموعه داستان با عنوان «نسل‌هاي منقطع» در دست انتشار دارم كه مرحله‌ي نگارش آن به پايان رسيده است. اين كتاب كه مربوط به نشر افق مي‌شود و اميدوارم به‌زودي منتشر شود.

وي ادامه داد: مجموعه‌ي «نسل‌هاي منقطع» كتابي است كه شامل 16 داستان كوتاه است. نويسندگي اين كتاب برعهده‌ي خودم بوده، اين كتاب هنوز به مرحله‌ي صفحه‌بندي نرسيده است، ولي فكر مي‌كنم حدود 120 صفحه باشد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها