عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سخنگوي شوراي شهر تهران: تنها قيمت بليت تك سفره افزايش قابل توجه دارد

سخنگوي شوراي شهر تهران: تنها قيمت بليت تك سفره افزايش قابل توجه دارد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  04:53 ب.ظ

سخنگوي شوراي شهر تهران با تاكيد بر اين كه قيمت بليت‌هاي تك سفره در سال آينده افزايش قابل توجه دارد، خاطرنشان كرد: اگر مردم از بليت‌هاي اعتباري استفاده كنند قيمت آن كمتر از 200 تومان خواهد شد و صرفه اقتصادي نيز دارد.

خسرو دانشجو در گفت‌وگو با خبرنگار «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اعلام اين كه فرجه سه ماهه اعلام شده در سال 90 براي افزايش قيمت بليت مترو در واقع مهلتي است تا سهم اعتبارات دولت براي يارانه‌ بليت مترو پرداخت شود، گفت: معمولا پرداخت‌هاي دولتي پيگيري‌هاي اداري زيادي دارد و زمان‌بر است، اما قول‌هاي شفاهي براي پرداخت يارانه‌ بليت مترو از سوي دولت اعلام شده است.

دانشجو با اشاره به سهم يك سومي دولت و شهرداري در پرداخت يارانه‌ بليت مترو و اتوبوس تصريح كرد: سهم شهرداري را در رديف اعتباري بودجه سال 90 در نظر گرفته‌ايم و مشكلي وجود ندارد، اما در مورد سهم دولت از يارانه‌ بليت مترو بايد زماني را قايل شويم تا اين اعتبارات پرداخت شود.

وي با اشاره به مذاكراتي كه اعضاي شوراي شهر تهران با وزارت كشور داشته‌اند، به ايسنا گفت: علاوه بر جلسات حضوري برخي هماهنگي‌هاي تلفني نيز صورت گرفته است كه از جمله مهدي چمران ـ رييس شوراي شهر تهران ـ عليرغم كسالت خود روز گذشته با تعدادي از اعضاي هيات دولت كه با اين موضوع در ارتباط هستند ، صحبت كرده است.

سخنگوي شوراي شهر تهران با اشاره به اين كه تاكيد شوراي شهر تهران و شهرداري در مورد قيمت بليت مترو رقم چند برابري نيست، اضافه كرد: تلاش مي‌شود كه تشويق‌هاي لازم براي استفاده مردم از حمل و نقل عمومي فراهم باشد، چرا كه با وجود قيمت‌هاي چند برابري، ديگر رغبتي براي استفاده از حمل و نقل عمومي باقي نمي‌ماند.

وي تصريح كرد: عليرغم برخي از اظهارات تنها قيمت بليت تك سفره افزايش مي‌يابد و به 975 تومان مي‌رسد و بليت اعتباري كماكان با همان قيمت‌هاي پايين و تقريبا كمتر از 200 تومان عرضه مي‌شود.

سخنگوي شوراي شهر تهران ادامه داد: پيشنهاد مي‌شود كه شهروندان كماكان از بليت‌هاي اعتباري استفاده كنند .

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها