عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بهمني در گفت‌وگو با ايسنا اعلام كرد:‌ ابعاد گسترده اختيارات بانك مركزي براي برخورد با بانك‌ها

بهمني در گفت‌وگو با ايسنا اعلام كرد:‌ ابعاد گسترده اختيارات بانك مركزي براي برخورد با بانك‌ها
چهارشنبه 27 بهمن 1389  04:56 ب.ظ

رييس‌كل بانك مركزي از ابعاد گسترده اختيارات اين بانك در برخورد با بانك‌هاي تجاري دولتي و خصوصي در قالب هيات تخلفات انتظامي خبر داد.

محمود بهمني در گفت‌وگو با خبرنگار بانك و بيمه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره احياي هيات تخلفات انتظامي اظهار كرد:‌ سابق بر اين هم در بانك مركزي كميسيون تخلفات انتظامي بانك‌ها را داشتيم كه در مورد تخلفات تصميم‌گيري مي‌كرد اما حالا براساس برنامه پنجم توسعه مجلس اين اختيار را به بانك مركزي داده است كه علاوه بر كميسيون انتظامي بانك‌ها راسا برخورد كند.

وي اظهار كرد: اين برخوردها مي‌تواند شامل سلب صلاحيت از مديران بانك‌هاي دولتي و خصوصي باشد و اگر اين برخورد كارساز نبود قدرت تصرف در اموال دولتي و خصوصي براي بانك مركزي پيش‌بيني شده است.

به گفته وي اين امر استقلال بانك مركزي را بيشتر كرده تا بتواند در مورد ساماندهي و نظارت بر امور بانك‌هاي دولتي و خصوصي نظارت بيشتري داشته باشد.

بهمني تاكيد كرد:‌ در اين قانون تصريح شده كه انتخاب هيات مديره و مديرعامل بانك‌هاي دولتي هم بايد با تاييد بانك مركزي انجام شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها