عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

رييس دانشکده کشاورزي دانشگاه بوعلي سينا همدان:

رييس دانشکده کشاورزي دانشگاه بوعلي سينا همدان:
چهارشنبه 27 بهمن 1389  04:59 ب.ظ

رييس دانشکده کشاورزي دانشگاه بوعلي سيناي همدان گفت: در گروه آبياري و گياه پزشکي، دوره دکتري به تصويب شوراي دانشکده رسيده و در شوراي گسترش وزارت علوم در دست بررسي است.

دکتر حسن علي عربي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه همدان، با اشاره به افزايش رشته‌ها در مقاطع کارشناسي و کارشناسي ارشد و دکتري در اين دانشکده، افزود: در تمام رشته‌ها به جز رشته بيوتکنولوژي، دانشجوي کارشناسي مي پذيريم و در رشته بيوتکنولوژي، دانشجوي ارشد پذيرفه مي شود، همچنين در تمام گروه‌هاي آموزشي، دانشجوي کارشناسي ارشد و در سه گروه آموزش علوم دامي، خاکشناسي و باغباني نيز دانشجوي دکتري پذيرفته مي شود.

وي ادامه داد: در30 ماهه اخير چندين رشته و مقطع در دانشکده کشاورزي راه اندازي شده که شامل مقطع کارشناسي ارشد در گروه آموزشي ترويج و آموزش کشاورزي در دو گرايش ترويج و آموزش کشاورزي و توسعه روستايي، گروه آموزشي زراعت و اصلاح نباتات، گروه آموزشي علوم دامي گرايش ژنتيک و اصلاح دام و گروه آموزشي مکانيک ماشين‌هاي کشاورزي است که همه در مقطع کارشناسي ارشد بوده‌اند.

وي افزود: همچنين اين دانشکده در مقطع دکتري در گروه علوم باغباني، دوره دکتري باغباني پذيرش دانشجو داشته است.

عربي با اشاره به افتخارات دانشکده کشاورزي، بيان كرد: اين دانشکده در بخش پژوهش و آموزش دانشگاه بوعلي سينا، سهم قابل توجهي دارد.

وي اظهاركرد: در حال حاضر دانشگاه بوعلي سينا همدان، تنها يک نشريه علمي پژوهشي منتشر مي‌کند که آن هم در دانشکده کشاورزي بوده و به لحاظ مقالات ISI، اين دانشکده سهم به سزايي در ارتقاء وضعيت علمي دانشگاه بوعلي سينا در مقايسه با ساير دانشکده‌هاي ديگر دارد.

عربي ادامه داد: از جمله مشکلات ما، فاصله يک کيلومتري بين دو ساختمان بوده که باعث سختي عبور و مرور شده و کمبود امکانات پژوهشي در آزمايشگاه هاست.

رييس دانشكده كشاورزي دانشگاه بوعلي سينا همدان با اشاره به برنامه‌هاي آينده اين دانشکده افزود: خوشبختانه با پيگيري دکتر زلفي گل، رييس دانشگاه بوعلي سينا و اعضاي هيات رييسه دانشگاه، پروژه فاز دوم دانشکده کشاورزي به تصويب رسيده و در حال حاضر احداث بخشي از آن شروع شده که در اين فاز، کلاس‌ها، آمفي تئاتر و کتابخانه ساختمان جديد هم راه اندازي خواهد شد و بدين ترتيب بخشي از مشکلات حل خواهد شد.

وي با اشاره به تعطيلي اخير سلف دانشکده و دليل آن بيان كرد: دانشکده کشاورزي و حوزه دانشجويي دانشگاه، در سال جاري به اين نتيجه رسيدند که سلف سرويس‌هاي موجود در دانشکده کشاورزي، تعطيل شود و يکي از دلايل آن نياز به فضا براي احداث يک سايت مناسب و شايسته دانشجويان کشاورزي بود و به همين دليل تصميم بر اين شد که سلف ياد شده تعطيل شود و از فضاهاي آن به عنوان سايت استفاده شود.

رييس دانشکده کشاورزي دانشگاه بوعلي سينا همدان تصريح کرد: با تعطيلي سلف خواهران، سايت کارشناسي راه اندازي شد و فضاي سلف برادران هم به سايت کامپيوتر تحصيلات تکميلي اختصاص داده شد، دليل ديگر اين بود که در سلف سرويس مرکزي، شرايط ارائه خدمات بهتر بود و در کل با همکاري معاونت دانشجويي، سرويس هاي اياب و ذهاب نيز براي دانشجويان از محل دانشکده تا سلف مرکزي فراهم شده است.

عربي در پايان يادآور شد: با توجه به اينکه دانشگاه بوعلي سينا به عنوان دانشگاه برتر جهان اسلام معرفي شده است اميدواريم مسوولان وزارت خانه، بودجه و امکانات پژوهشي لازم را در اختيار دانشگاه بگذارند؛ به طوري که دانشگاه توان تامين نيازهاي دانشجويان و اساتيد را داشته باشد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها