عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

رييس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات: پژوهشگاه رويكردي كاربردي دارد

رييس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات: پژوهشگاه رويكردي كاربردي دارد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  05:00 ب.ظ

فعاليت‌هاي پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات در راستاي رويكرد كاربردي است و در اين حوزه علم براي علم و پژوهش براي پژوهش چندان اهميتي ندارد.

به گزارش خبرنگار رسانه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در همايش جايگاه رسانه‌هاي جهان اسلام در انتشار اخبار بين‌المللي با اشاره به اينكه پژوهشگاه، فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به عنوان بازوي مشورتي و فكري اين وزارتخانه عمل مي‌كند، اظهار كرد: اين پژوهشگاه به عنوان بازوي مشورتي خود را موظف مي‌داند در خدمت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ايفاي نقش كند زيرا با در نظر گرفتن وظايف اين پژوهشگاه مي‌توانيم آن را به عنوان قوه عاقله وزارتخانه به حساب آوريم.

رييس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات در ارتباط با فعاليت‌هاي انجام شده توسط اين پژوهشگاه گفت: فعاليت‌هاي گسترده‌اي در طول سال‌هاي گذشته در اين پژوهشگاه انجام شده است كه به طور متوسط اخيرا هفته‌اي سه نشست علمي برگزار مي‌شود و در طول آن نيز نظرسنجي‌هايي از دوره‌ها براي ارزيابي نشست‌ها انجام مي‌پذيرد.

محمدرضا مرندي افزود: فعاليت‌هاي ديگري نيز در اين پژوهشگاه انجام مي‌شود كه به عنوان مثال هفته‌اي دو كتاب هر چند كم حجم در راستاي رويكرد ماربردي منتشر مي‌كنيم.

او در ادامه گفت: ‌سال گذشته وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به اينكه پژوهشگاه بايد در مديريت‌هاي كاربردي فعاليت كند گفته بود علم براي علم و پژوهش براي پژوهش چندان كاربردي نيست.

وي همچنين درباره وقايع رخ داده شده در برخي از كشورهاي جهان اسلام گفت: جهان اسلام همواره از اهميت خاصي به خصوص از حيث موقعيت سرزميني برخوردار بوده‌ است و حتي موقعيت خاص اعتقادي نيز در چند سال اخير تحولات خاصي براي اين جوامع بوجود آورده است و تنها مشكلي كه مي توانيم در ارتباط با كشورهاي جهان اسلام عنوان كنيم اين است كه اخبار ما از زبان ديگران گفته مي‌شود و آن‌ها به هر نحوي بخواهند اخبار ما را پوشش مي‌دهند وبه نوعي خبرسازي مي‌كنند.

مرندي افزود: چند سالي است كه تحولاتي در كشور ما به خصوص در بخش صدا و سيما به وقوع پيوسته و بر اساس آن با بردهاي مختلفي كار خود را انجام داده است و حتي برخي خبرگزاري‌ها وشبكه‌هاي تلويزيوني متعددي نيز در اين راستل شكل گرفته‌اند كه نمونه‌اي از آنها را در جنگ 33 روزه توسط شبكه الجزيره و در جنگ 22 روزه به وسيله شبكه پرس تي.وي شاهد بوديم كه نقش‌هاي موثري را ايفا كردند.

او در پايان درباره نقش سمينار جايگاه رسانه‌هاي جهان اسلام در انتشار اخبار بين‌المللي ابراز كرد: اين سمينار در جهت توجه اصحاب رسانه از بعد نظري و عملي برگزار شده است كه اميدواريم از نتايج سمينار بتوانيم اين افراد را باخبر كنيم و بتوانيم در سطح دانش نخبگان تاثيرگذار باشيم.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها