عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

استاندار گيلان: سوت كشتي‌ها در بندر آستارا به زودي شنيده خواهد شد

استاندار گيلان: سوت كشتي‌ها در بندر آستارا به زودي شنيده خواهد شد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  05:01 ب.ظ

استاندار گيلان از دستور رييس جمهور براي ايجاد منطقه ويژه اقتصادي آستارا خبر داد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه خزر مهندس روح الله قهرماني گفت: ايجاد منطقه بندر آستارا پس از تصويب مجلس شوراي اسلامي و تأييد شوراي نگهبان از جانب دكتر احمدي نژاد براي اجرا ابلاغ شده است.

استاندار گيلان با اشاره به نقش بندر آستارا در اقتصاد استان و موقعيت خاص اين شهرستان گفت: واگذاري بندر تجاري آستارا به بخش خصوصي به مدت 40 سال اهميت اين منطقه ويژه را دو چندان مي كند.

به گفته مهندس قهرماني ساخت بندر تجاري آستارا كه از ارديبهشت امسال شروع شده قرار است مرحله اول آن در 2 سال و مرحله دوم آن در 5 سال ساخته شود.

وي افزود: با پايان مرحله اول ساخت بندر تجاري آستارا مهرماه سال آينده سوت كشتي در اين بندر شنيده خواهد شد.

استاندار گيلان افزود: براي بندر تجاري آستارا، بخش خصوصي 300 ميليارد ريال سرمايه گذاري كرده و دولت هم 100 ميليارد ريال تسهيلات پرداخت كرده است.

وي با بيان اينكه در مناطق ويژه اقتصادي، قوانين گمركي اجرا نمي‌شود و واردات و صادرات كالا تسهيل مي‌شود گفت: با ابلاغ ايجاد منطقه ويژه اقتصادي در آستارا گام مهمي براي توسعه اقتصادي گيلان برداشته شده است.

استاندار گيلان با بيان اينكه در لاهيجان نيز منطقه ويژه اقتصادي ايجاد مي‌شود تأكيد كرد: رفع قوانين دست و پاگير صادراتي و درنتيجه آسان شدن فرآيند بازرگاني داخلي و خارجي و انواع فعاليت‌هاي گمركي و مالياتي در رونق گرفتن فعاليت‌هاي تجاري در مناطق ويژه اقتصادي بسيار موثر است.

قهرماني چابك افزود: ارتباط دريايي با كشورهاي حاشيه درياي خزر، آسياي ميانه، قفقاز و اروپاي شمالي، وجود قابليت بندري، افزايش قابليت تحرك دريايي از طريق توسعه بنادر و امكان برقراي ترانزيت فرا منطقه‌اي كالا و جابجايي مسافر، قابليت دسترسي به منابع و ذخاير انرژي درياي خزر و مواهب طبيعي و اكولوژيكي گيلان از عوامل مهمي است كه سبب شده تا مناطق ويژه اقتصادي در گيلان شكل گيرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها