عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رييس كميته بررسي حوادث 25 بهمن درمجلس خبر داد: گزارش كميته، يكشنبه يا سه شنبه آينده به صحن مي‌آيد

رييس كميته بررسي حوادث 25 بهمن درمجلس خبر داد: گزارش كميته، يكشنبه يا سه شنبه آينده به صحن مي‌آيد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  05:01 ب.ظ

رييس كميته بررسي حوادث 25 بهمن در مجلس شوراي اسلامي، از برگزاري جلسه شب گذشته اين هيات با حضور مسوولاني از وزارت‌خانه‌هاي اطلاعات، خارجه، كشور و شوراي عالي امنيت، سپاه، نيروي انتظامي و صدا و سيما براي بررسي اين حوادث خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حجت‌الاسلام محمدابراهيم نكونام با اظهار تاسف از اقدامات جريان فتنه كه به گفته‌وي هنوز با واقعيت‌هاي جامعه آشنا نشده و در جهت خواست دشمنان انقلاب حركت مي‌كنند، گفت: اتفاقات 25 بهمن اتفاقات بدي بود كه حلاوت حضور آگاهانه و هوشيارانه 22 بهمن را در حمايت از اصل نظام و موج بيداري جهان اسلام به كام مردم تلخ كرد.

رييس كميسيون اصل نود مجلس شوراي اسلامي، افزود: البته طبيعي است كه اين جريان راه به جايي نمي‌برد و موضع روز گذشته مجلس نيز بسيار عالي بود كه نشانه هوشياري مجلس و رصد تمام امور توسط اين قوه است.

نكونام با اشاره به پيشنهاد رييس مجلس و پذيرش نمايندگان مبني بر تشكيل هياتي از روساي پنج كميسيون حقوقي و قضايي، امنيت ملي، شوراها و سياست داخلي، فرهنگي و اصل نود براي بررسي حوادث 25 بهمن، اضافه كرد: اولين جلسه در حاشيه صحن مجلس برگزار شد و بنا شد روسا و نواب رييس كميسيون‌هاي پنجگانه با تقسيم مسووليت موضوع را دنبال كنند.

به گفته نماينده مردم گلپايگان در خانه ملت، در جلسه روز گذشته خط‌ مشي‌ها مشخص شده و دراين جلسه نيزتمام دست‌اندركاران اطلاعاتي و امنيتي كشور شامل مسوولاني از وزارت اطلاعات، خارجه، كشور، شوراي عالي امنيت ملي، سپاه پاسداران، نيروي انتظامي و صدا و سيما حضور داشتند كه تحليل جامعي نسبت به قضاياي اتفاق افتاده مطرح كرده و مشخص شد كه ريشه اتفاقات 25 بهمن از كجا بوده و چه برنامه‌هايي را مدنظر داشته‌اند.

نكونام با اظهار اينكه تماس‌هاي جدي با آقايان فتنه‌گر از خارج از كشور برقرار شده بود، گفت: اين تماس‌ها از طرف افرادي بوده كه زماني دور و بر اين آقايان بوده‌اند و امروز خارج‌نشين شده‌اند و به سازمان‌هاي جاسوسي خارجي مرتبط‌ند، براي مثال در همين زمينه مي‌توان سفر چند باره كديور از آمريكا به اسرائيل را مورد اشاره قرار داد.

رييس كميسيون اصل نود مجلس شوراي اسلامي، يادآور شد: سازمان‌هاي جاسوسي در اطراف اين آقايان فعاليت مي‌كنند و قرار بود ابتدا در 14 بهمن اين حركت را انجام دهند، سپس 21 بهمن پيشنهاد شده بود و در نهايت روز 25 بهمن را انتخاب كردند.

نكونام نتيجه جلسه گذشته را حركت همه نيروهاي امنيتي و دست‌اندركاران اطلاعاتي و امنيتي كشور در يك راستا عنوان كرد و افزود: در اين جلسه براي اولين بار استنطاق و سوال از مسوولين مطرح نبود و بلكه گزارش عملكرد ارائه شد كه نشانه اشرافيت اين نيروها بر سايت‌ها، ماهواره‌ها و جنگ نرم دشمن بود.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي، در مورد نتايج حاصل از بررسي‌هاي كميته، گفت: ما به زودي كه احتمالا يكشنبه يا سه شنبه هفته آينده باشد گزارش خود را تقديم مجلس مي‌كنيم تا در مورد برخورد با جريان و سران فتنه تصميم‌گيري شود.

نماينده مردم گلپايگان در خانه ملت، همچنين از تشكيل هياتي براي عيادت از مجروحين و ملاقات با خانواده شهداي 25 بهمن خبر داد و گفت: با دادستان كل كشور و تهران هماهنگي‌هايي صورت گرفته تا از زندان‌ها نيز بازديد شود، خوشبختانه جريان نفاق خود را به خوبي نشان داده و برخي از آنها دستگير شده‌اند.

وي در پايان در مورد عملكرد خواص، گفت: خواصي كه از عوام عقب‌ترند خواص نيستند، ما اين افراد را كه از اسلاميت عقب مي‌افتند خواص نمي‌دانيم و نخبگان و خواص واقعي كه همراه با انقلاب و رهبري حركت مي‌كنند ارزشمندند كه حضور خود را نيز نشان دادند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها