عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رييس ستاد بازسازي عتبات عاليات کرمانشاه: مسابقات قرآن تداوم دهنده فضاي معنوي جامعه است

رييس ستاد بازسازي عتبات عاليات کرمانشاه: مسابقات قرآن تداوم دهنده فضاي معنوي جامعه است
چهارشنبه 27 بهمن 1389  05:06 ب.ظ

يک کارشناس مذهبي معتقد است: برگزاري سي و سومين دوره مسابقات کشوري قرآن کريم در کرمانشاه مي‌تواند در تشويق جوانان و علاقه‌مندي آنان به قرآن و مجالس معنوي بسيار موثر باشد.

حجت‌الاسلام سيدمصطفي حسيني در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه کرمانشاه، گفت: همه بايد تلاش کنيم تا اين مسابقات کشوري که پس از سالها استان كرمانشاه ميزبان آن شده است، به نحو مطلوب برگزار شود.

وي گفت: نهادها و دستگاه‌هاي فرهنگي موظف‌اند با به کارگيري امکانات خود از فضاي معنوي به وجود آمده نهايت استفاده را بکنند.

حسيني که بيش از 20 سال است برگزار کننده مجالس قرآني است، درادامه تصريح کرد: اجراي اين مسابقات مطمئنا معنويت جامعه را به دنبال خواهد داشت.

وي درادامه با اشاره به اينکه برگزاري محافل قرآني پس از انقلاب اسلامي رونق بسياري گرفته است، گفت: جلسات قرآني در اين سطح مي‌تواند باعث جذب جوانان به قرآن و شکوفايي استعداد آنان شود.

رييس ستاد بازسازي عتبات عاليات استان کرمانشاه درادامه با بيان اينکه برگزاري اين مسابقه بايد از سطح بسيار بالايي برخوردار باشد، گفت: کيفيت اين مسابقات بايد در حدي باشد که جوانان و نوجوانان را به اين جلسات جذب کند.

وي درادامه خواستار برگزاري محافل تفسير در حاشيه برگزاري اين مسابقات شد و گفت: نبايد تنها اکتفا به قرائت با صوت و لحن زيبا کرد، بلکه در حاشيه اين برنامه‌هاي جذاب بايد مفاهيم و تفسير قرآن نيز براي مردم بيان شود.

حسيني درپايان از دستگاه‌هاي فرهنگي خواست تا براي تداوم فضاي معنوي اين مسابقات در جامعه، برگزاري جلسات قرآن را به محلات، مساجد و مدارس گسترش دهند تا در طول سال شاهد حضور بيشتر جوانان در اين محافل باشيم.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها