عضویت العربیة English
امام جواد علیه‌السلام: عزّت مؤمن در بى نیازى او از مردم است. بحارالأنوار، ج 75، ص 109

ابراز تاسف كري از كشته شدن پاكستاني‌ها توسط كارمند سفارت آمريكا

ابراز تاسف كري از كشته شدن پاكستاني‌ها توسط كارمند سفارت آمريكا
چهارشنبه 27 بهمن 1389  05:06 ب.ظ

جان كري در سفر خود به لاهور از اقدام كارمند كنسولگري آمريكا در قتل دو پاكستاني اظهار شرمساري كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به نقل از خبرگزاري فرانسه،‌ جان كري‌، سناتور آمريكايي و رئيس كميته‌ي روابط خارجي سناي اين كشور موضع آمريكا را نسبت به اينكه اين مرد بايد به دليل مصونيت ديپلماتيك آزاد شود مورد تاكيد قرار داد و در مصاحبه با خبرنگاران در شهر لاهور پاكستان گفت:‌ آمريكا بررسي‌هاي لازم خود را در خصوص دو كشته شده‌ي پاكستاني انجام خواهد داد.

وي تصريح كرد:‌ مي‌خواهم در اينجا عميق‌ترين ناراحتي خود را در خصوص اين واقعه و تاسف مردم آمريكا براي اين ضايعه‌ ابراز كنم.

كري خاطرنشان كرد:‌ ما به اينجا آمده‌ام تا گوش دهم من اينجا نيستم تا به كسي دستور دهم تا كاري انجام دهم من براي تحميل كردن چيزي اينجا نيامده‌ام.

ريموند ديويس‌، ديپلمات دستگير شده‌ي آمريكايي تاكيد دارد كه اقدام وي براي دفاع از خود بوده است.

وي در 27 ماه ژانويه‌ي سال جاري دو پاكستاني را به ضرب گلوله كشت. يك پاكستاني ديگر در تصادف با خودروي سفارت آمريكا كه براي كمك به ديويس در حال حركت بود، كشته شد.

همزمان با ورود كري به لاهور‌، باراك اوباما، رئيس جمهور آمريكا در كنفرانس خبري خود اين موضوع را مورد تاكيد قرار داد كه ديويس از مصونيت قضايي برخوردار است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها