عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: صله رحم و نیکى، حساب (قیامت) را آسان و از گناهان جلوگیرى مى‌کند. کافى، ج2، ص157

نمايش مجازي آثار «لئــوناردو سـونـولي» در ويترين روز آغاز شد

نمايش مجازي آثار «لئــوناردو سـونـولي» در ويترين روز آغاز شد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  05:09 ب.ظ

مجموعه آثار «لئــوناردو سـونـولي» - طراح ايتاليايي اين روزها در سه بخش در گالري مجازي ويترين روز به نمايش درمي‌آيد.

به گزارش خبرنگار هنرهاي تجسمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،سونولي فــارغ التحصيل موسسه عــالي هنرهــاي صنعتي شهر آبينو و شريک استوديو Tassinari/Vetta در شهر تيريسته است.

او بيشتر در حوزه طراحي هويت بصــري بـراي شرکـت‌هـاي خصــوصي و عمــومي و ارتبــاطات در راستــاي رويدادهــاي فرهنگي، همچون طــراحي جلد کتــاب، رســانه‌هـاي ديــداري و برپايي نمايشگــاه‌ها فعاليت مي‌كند.

پروژه‌هــاي اصلي اين طراحي ايتاليايي شامل «طراحي هويت بصري» براي پنجــاهمين دوره دوسـالانه ونيز، طراحي نمايشگاه براي سري نمايش‌هاي باستان شناسي در کلـوسئو واقــع در رم؛ اينستاليشن و مــوشن گــرافيکس‌هاي تايپوگــرافي در پالاتـزو گراسي در ونيز؛ طراحي هويت بصري براي گالري هنرهاي معاصر کاردي بلک باکس؛ همکــاري با نيــويورک تايمــز و کـارگرداني هنري خانه انتشــارات هنــري الکتـا با همکـاري پائولو تاسيناري مي‌شود.

«لئــوناردو سـونـولي» درباره سبک، ديدگاه و فضاي کاري سونولي مي‌گويد:«مي‌خواهم به جاي سبك در مورد رويكرد صحبت كنم. البته من با توجه به ذوقم و با استفاده از فرهنگم طراحي مي‌كنم. بنابراين اغلب كارهايم داراي «سبكي» مشابه هستند، اما من به دنبال سبك نمي‌گردم.»

او معتقد است:« رويكرد ميني ماليستي، برخاسته از فرهنگ من است كه عميقاً ريشه در هنرهاي پيشرو و آوانگارد قرن بيستم اروپا دارد. در آن زمان رويكردي تجربي نسبت به تايپوگرافي وجود داشت كه با استفاده از حداقل عناصر ممكن با تزئينات گذشته مبارزه مي‌كرد. آن رويكرد با بسياري از رشته‌هاي ديگر مانند معماري همگام بود. در واقع براي برقراري ارتباط معمولاً سعي دارم به جاي انباشتن طرح با تصاوير و حروف چاپي، اجزاي آن را حذف كنم. مخصوصاً در طراحي پوستر كه فكر مي‌كنم براي برقراري ارتباط خيلي سريع و مستقيم به حداقل اجزاي ممكن نياز داريم. به گمان من در تايپوگرافي مسئله سبك مطرح نيست بلكه هميشه بايد «همسويي» با موضوع و پيام طرح در نظر گرفته شود».

به گزارش ايسنا،مجموعه آثار اين طراح در سه گالري سايت «www.vitrinrooz.com» شامل طراحي

«هويت بصري»، «طراحي كتاب» و «طراحي پوستر» به نمايش مجازي گذاشته شده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها