عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مديرکل زندان‌هاي كرمانشاه: آزادي هر زنداني حل مشكلات خانواده او را در پي دارد

مديرکل زندان‌هاي كرمانشاه: آزادي هر زنداني حل مشكلات خانواده او را در پي دارد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  05:41 ب.ظ

مديرکل زندان‌هاي استان کرمانشاه گفت: حل مشکل يک زنداني، در واقع حل مشکلات خانواده اوست و با آزادي هر زنداني، مشکلات خانواده وي نيز برطرف مي‌شود و جامعه هم از برخي تبعات احتمالي مصون مي‌ماند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي‌اشرف رشيدي در نشستي با کارکنان و مسئولان مراکز مشاوره و روان‌درماني، بر برنامه‌ريزي و احراز اولويت امور و انجام به‌موقع کارها تاکيد كرد و گفت: اولويت‌بندي برنامه‌هاي اجرايي باعث مي‌شود كه کارها بر حسب ضرورت و نيازها دسته‌بندي شوند و در بازه زماني معين صورت گيرند.

وي افزود: با تعهد، تقوي و تعصب، جريان امور را ساماندهي كنيم و با تلاش و همت مضاعف در جهت تحقق اهداف اصلاحي و تربيتي گام برداريم.

مديركل زندان‌هاي كرمانشاه ايجاد مودت و دوستي بين کارکنان و حفظ منابع انساني را حائز اهميت توصيف كرد و با تاكيد بر لزوم ارتقاي علمي و توسعه برنامه‌هاي آموزش شغلي پرسنل ادامه داد: اهداف تبيين‌شده زماني محقق مي‌شوند که همدلي، همکاري، همفکري و تعامل سازنده و متقابل بين کارکنان ايجاد شود و همديگر را در اجراي برنامه‌ها پوشش دهند.

رشيدي در بخش ديگري از سخنان خود بر ارائه خدمات مشاوره‌اي و مددکاري به مددجويان به‌صورت مستمر و منظم تاکيد و تصريح کرد: به دليل محدوديت آزادي و عدم دسترسي مستمر مددجويان به حوزه‌هاي قضايي و شکات، مددکاران اجتماعي بايد در راستاي حل مشکلات آنان اقدام كنند و بايد به اين نكته توجه داشته باشيم كه حل مشکل يک زنداني، در واقع حل مشکلات خانواده اوست و با آزادي هر زنداني مشکلات خانواده وي نيز برطرف مي‌شود و جامعه هم از برخي تبعات احتمالي مصون مي‌ماند.

وي با تاکيد بر ضرورت کاهش آمار کيفري زندان‌ها اضافه کرد: تراکم آمار کيفري موجود نبايد امور اصلاحي و تربيتي را تحت تاثير قراردهد و موجب مغفول ماندن برنامه‌هاي مشاوره و روان‌درماني شود.

مديركل زندان‌هاي كرمانشاه يادآور شد: با وجود تراکم آمار مددجويان، تکليف ما مشخص است و بايد تلاش کنيم كه در راستاي آيين‌نامه اجرايي و در چارچوب وظايف، با قوت و قدرت نسبت به اجراي برنامه‌هاي اصلاحي و تربيتي اقدام كنيم و زمينه بازگشت و حضور مستعد و توانمند مددجويان به جامعه را فراهم آوريم.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها