عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

قطعنامه پاياني و سخنان حسينيان‌ و پناهيان...

قطعنامه پاياني و سخنان حسينيان‌ و پناهيان...
چهارشنبه 27 بهمن 1389  05:43 ب.ظ

مراسم تشييع پيكر شهيد صانع ژاله، از دانشجويان دانشگاه هنر تهران كه در جريان حوادث روز 25 بهمن به شهادت رسيد، با حضور گسترده دانشجويان، مردم و هيات‌هاي مذهبي روز چهارشنبه صبح از مقابل سر در دانشگاه هنر تا سر در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) شركت‌كنندگان در اين مراسم پرچم‌ ايران و عكس‌هايي از دانشجوي بسيجي شهيد صانع ژاله و رهبر انقلاب اسلامي و امام خميني(ره) به همراه داشتند.

" شعار ما يك كلام محاكمه والسلام"، "الله اكبر خامنه‌اي رهبر"، "مرگ بر آمريكا"، "مرگ بر انگليس"، "موسوي قاتل است محاكمه‌اش واجب است"، "كروبي قاتل است محاكمه‌اش واجب است"، "موسوي بي. بي. سي عامل انگليسي"، "موسوي قاتل است قصاص آن واجب است"، "ملت ما بيدار است از فتنه‌گران بيزار است، "مي كشم مي‌كشم آن‌كه برادرم كشت"، "لبيك يا خامنه‌اي" ." لبيك با خامنه‌اي لبيك با حسين است"، "كروبي‌ بي‌سواد عامل دست موساد"،" منافق حيا كن دانشگاه را رها كن"، " يا حسين يا حسين خوني كه در رگ ماست هديه به رهبر ماست"، "فتنه‌گران ادامه منافقينند" ، "موسوي انگليسي عامل انگليسي"،"‌ما اهل كوفه نيستيم علي تنها بماند"، "خامنه‌اي كوثر است دشمن او ابتر است" از جمله شعارهايي بود كه تشييع كنندگان پيكر بسيجي شهيد صانع ژاله سر مي‌دادند.

عده‌اي نيز كفن پوشيده بودند و بر روي اين كفن‌ها نوشته شده بود جانم فداي رهبر.

كاريكاتور خاتمي و كروبي و هاشمي در بين جمعيت ديده مي‌شد.

در اين مراسم تعدادي از شركت‌كنندگان علامت اعدام همراه داشته و خواهان اعدام موسوي و كروبي در ملاءعام بودند.

در اين مراسم تعدادي از شركت‌كنندگان پلاكاردهايي از سخنان مقام معظم رهبري و امام(ره) همراه داشتند. بر روي يكي از اين پلاكاردها نوشته شده بود " بريزيد خون‌ها زندگي ما دوام پيدا مي‌كند، بكشيد ما را ملت ما بيدار مي‌شود". اين جمله به نقل از امام خميني (ره) بر روي برخي از پلاكاردها نوشته شده بود.

جمعيت همچنين شعار مرگ بر منافق و مرگ بر ضد ولايت فقيه سر مي‌دادند. يكي از مجريان اين برنامه در بالاي تريبون اعلام كرد كه خواسته ما اين است كه موسوي، كروبي و خاتمي در ملاءعام اعدام شوند و همچنين جمعيت شعار مي‌داد حزب فقط حزب علي، رهبر فقط سيدعلي.

تعدادي از جمعيت نيز عكس موسوي و كروبي را در حالي كه بر روي آن خط كشيده بودند و علامت اعدام بر روي آن بود همراه داشتند.

همچنين در بين جمعيت بيانيه اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان پيرامون شهادت دانشجوي بسيجي صانع ژاله توزيع شد و در بيانيه ديگري كه در بين شركت‌كنندگان در اين مراسم توزيع شد، آمده بود كه در روز جمعه مورخ 29/ 11/ 89 از ساعت هشت صبح در جلوي درب منزل كروبي تحصن و تجمعي جهت ابراز خشم ملت ايران برپا مي‌شود و در اين بيانيه آدرس خانه كروبي نيز درج شده بود.

جلسه علني روز چهارشنبه مجلس نيز جهت شركت نمايندگان در مراسم تشييع پيكر اين دانشجوي بسيجي زودتر به پايان رسيد.

شركت‌كنندگان در تشييع پيكر شهيد ژاله پس از شروع حركت از دانشگاه هنر به مصلاي دانشگاه تهران وارد شدند و پس از قرائت قطعنامه پاياني، نماينده بسيج دانشجويي دانشگاه تهران، حجت‌الاسلام والمسلمين پناهيان، هم‌چنين حجت‌الاسلام والمسلمين حسينيان نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي به ايراد سخنراني پرداختند سپس به امامت حجت‌الاسلام والمسلمين ابوترابي‌فرد، نماز ميت بر پيكر اين شهيد خوانده شد.

در اين مراسم فرهاد رهبر رييس دانشگاه تهران و چند تن از نمايندگان تهران از جمله حدادعادل، كوثري و ... ديگر حضور داشتند.

سران فتنه بدانند خشم ملت ايران فرو نمي‌نشيند

به گزارش ايسنا، نماينده بسيج دانشجويي در اين مراسم در بخشي از سخنان خود با بيان اين‌كه اتفاقات پس از انتخابات در ايران با اتفاقات مصر شباهت دارد، گفت: در واقع در اين دو كشور جبهه حق و باطل در مقابل هم قرار گرفته‌اند و در يك طرف استكبار و عمله هاي استكبار بودند و طرف ديگر مردم و مردم ايران زودتر از مردم مصر عمله‌هاي استكبار را از كشورشان بيرون كردند. به نحوي كه به قول خودشان عمله‌هاي استكبار به مانند مصر جرات نمي‌كنند كه سر قبر پدرشان بروند.

وي با بيان اين‌كه مصلحت‌هايي كه در مورد عدم برخورد و عدم دستگيري سران فتنه مطرح مي‌شود در واقع اين پيام و قول را به آنها مي‌دهد كه نگران نباشيد خيالتان راحت باشد، مصلحت نظام اين نيست كه شما اعدام و دستگير شويد، گفت: مبارك جزو حاميان اصلي فتنه در ايام انتخابات بود. اين افراد در 25 بهمن به نام دفاع از انقلاب مصردر خيابان‌ها حضور پيدا كردند، ولي يك شعار در حمايت از مردم مصر و تونس ندادند.

وي با بيان اين‌كه جرياني كه در كشور اخلال ايجاد مي‌كند، سران فتنه نيستند، بلكه عمله‌هاي فتنه هستند و سران فتنه در خارج از كشور و در جاي ديگر هستند، تصريح كرد: عمله‌هايي كه به داشتن نامه و دست خط از امام افتخار مي‌كردند اكنون به جايي رسيده‌اند كه فراكسيون اقليت مجلس و انجمن‌هاي اسلامي دانشگاه‌ها از آنها اعلام برائت مي‌كنند. جريان‌هاي وهابي، صهيونيست، بهايي، همجنس گراها و رقاص‌هاي خارج از كشور جريان حامي از آنها هستند.

وي با بيان اين‌كه سران فتنه بدانند كه خشم ملت ايران فرو نمي‌نشيند، گفت: در صورت تعلل قوه قضاييه مردم به بند م وصيت نامه امام عمل مي‌كنند. در بين سخنان اين دانشجو جمعيت شعار داد كه سفارت انگليس اشغال بايد گردد، مبارك ايراني اكبر رفسنجاني، مرگ بر هاشمي الله اكبر.

مسوولان اگر نمي‌توانند فتنه را مهار كنند اجازه دهند مردم اين كار را كنند

به گزارش خبرنگار ايسنا حجت‌الاسلام والمسلمين روح‌الله حسينيان نيز در جمع شركت‌كنندگان در مراسم تشييع پيكر صانع ژاله در مصلاي دانشگاه تهران اظهار كرد: ما براي احترام به يكي از شهداي انقلاب اسلامي، شهيدي كه جان خود را در راه مبارزه با فتنه، به پيشگاه خداوند هديه كرد، در اينجا جمع شده‌ايم.

وي با بيان اين‌كه اولين پيام ما به آمريكا است، خطاب به آمريكا گفت: اي آمريكا، اوباما و سران غرب! نگاه كنيد اين ملت ايران است. نگاه كنيد سرتاسر اين دانشگاه جوانان تجمع كرده‌اند كه بگويند ما همواره و براي هميشه با امام خويش عهد كرده‌ايم كه از انقلابش دفاع كنيم.

اين نماينده‌ مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: اي آمريكا و سران غرب! توجه كنيد همان‌طور كه رهبر انقلاب و امام ما بارها پوزه‌ شما را به خاك ماليد اين مردم با رهبري امام و ولي‌شان، شما را چنان در دنيا تحقير كنند و قدرت پوشالي‌تان را زير پا له كنند كه ابهت‌تان در دنيا شكسته شود و همه‌ هيمنه‌ شما فرو ريزد و مردم مستضعف از زنجير بندگي شما نجات پيدا كنند.

حسينيان با بيان اين‌كه دومين پيام ما خطاب به رهبر عزيز و بهتر از جانمان است، افزود: اي امام ما! ما به خون حسين بن علي و علي‌اكبرش سوگند مي‌خوريم كه با تو و براي هميشه تا ظهور حضرت مهدي (عج) بيعت مي‌كنيم و پاي بيعت خويش ايستاده‌ايم. اي رهبر فرزانه، اي رهبر صبور، اي رهبر مدير و مدبر، اي رهبري كه خون دل‌ها خوردي و تنها غمت را با امامت مهدي در ميان گذاشتي، اين جوانان همه سرباز تو هستند.

رييس مركز اسناد انقلاب اسلامي افزود: سومين پيام ما هم به مسوولان جمهوري اسلامي است و آن اين‌كه اي مسوولان، با اين مردم همكاري كنيد. اگر نمي‌توانيد يا نمي‌خواهيد كه فتنه را مهار و ريشه‌كن كنيد، لااقل به مردم اجازه دهيد به خون حسين بن علي يك روزه ريشه‌ فتنه را خشك خواهيم كرد.

وي افزود: اما پيام بعدي ما به خبرگان رهبري است. اي خبرگان، اي مجتهدين، اي تاثيرگذاران، آيا پيام مردم را شنيديد؟ مردم از شما توقع دارند كه در رياست خبرگان تجديدنظر كنيد.

دست فتنه‌گران به خون جوانان اين مرز و بوم آغشته است

حجت‌الاسلام پناهيان نيز در مراسم تشييع جنازه شهيد صانع ژاله كه در محل دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: خون اين شهيد باعث رسوايي هر چه بيشتر منافقان مدرن شد.

به گزارش خبرنگار ايسنا، اين استاد دانشگاه با بيان اين مطلب، افزود: اين بسيجي در حالي كه در خيابان عبور مي‌كرد مورد اصابت گلوله قرار گرفت و اين در واقع مظلوميت اين شهيد را نشان مي‌دهد تا اين مظلوميت پاياني باشد بر مظلوميت بيش از 30 شهيدي كه در جريان فتنه به شهادت رسيدند.

وي افزود: فتنه‌گران و مسوولان مملكت بدانند از اين به بعد هر شهيدي كه در اين راه بدهيم و يكي از فرزندان امت اسلامي شهيد شود، حتي مجروح شود و از دست فتنه‌گران كتك بخورد باشكوه‌تر از اين همايش‌ها را برپا مي‌كنيم و سكوت نخواهيم كرد.

وي گفت: آفرين بر غيرت دانشگاهيان و دانشجويان هنر كه نگذاشتند كه اين شهيد نيز به مانند شهدايي كه در جريان فتنه به شهادت رسيدند در گوشه عزلت تشييع شوند و امروز تشييع باشكوهي را براي او برگزار كردند. همين مردم حاضرند كه پاي چوبه دار سران فتنه بايستند و فرياد بزنند الله اكبر. سياستمداران كشور حق ندارند كه به فتنه گران فرصت بازگشت بدهند.

پناهيان با بيان اين‌كه دست فتنه‌گران به خون جوانان اين مرز و بوم آغشته است، گفت: مردم مصر به ما مي‌گويند ما مبارك را سرنگون كرديم، شما چطور يك ملت بزرگ نمي‌توانيد چند فتنه‌گر منحوس را نابود كنيد.

وي با اشاره به تاثيرپذيرفتن مردم تونس و مصر از انقلاب اسلامي و با اعتقاد بر اين‌كه اين اتفاقات در خاورميانه ثمره انقلاب است، گفت: اين مردم نه تنها مي‌خواهند سران فتنه اعدام شوند، بلكه مي‌خواهند هر سياستمدار در هر موقعيت و سابقه‌اي كه زمينه ساز و بسترساز جريان فتنه شد از صحنه سياست حذف شود. آن سياستمداراني كه در آغاز كه اين تظاهرات غيرقانوني برگزار مي‌شد، پيش بيني نمي‌كردند كه منافقين در اين راهپيمايي شركت كنند.

وي ادامه داد: آمريكا پشتيبان اين گونه حركت‌ها خواهد بود و خون‌هاي مظلومان بر روي زمين مي‌ريزد. سياستمداراني كه پيش بيني نمي‌كردند كه اين اتفاقات منجر به ريخته شدن خون مظلومان مي‌شود. آنهايي كه نمي‌دانستند و پيش بيني نمي‌كردند كه اين اتفاقات مورد حمايت آمريكا و اسرائيل قرار مي‌گيرد. آنها احمق‌هايي هستند كه در صندلي سياست جا خوش كرده‌اند.

وي افزود: چه كسي است كه نداند اين نظام و انقلاب دشمن دارد و دشمنان ما از هر فرصت استفاده مي‌كنند كه به اين انقلاب ضربه بزنند و چه كسي است كه نداند دادن كوچكترين فرصت به دشمن به هر بهانه‌اي خيانت بزرگ محسوب مي‌شود.

وي با اشاره به مظلوميت حضرت علي(ع) گفت: در زمان حضرت علي(ع) برخي از اطرافيان او با نصيحت‌ها و تحميل‌هايي كه كردند به حضرت علي(ع) حكميت تحميل كردند و نگذاشتند حضرت علي(ع) مسير خود را پيروزمندانه به پيش ببرد. ما تقاضامند هستيم كه تمام كساني كه مي‌خواهند جريان حكميت را به رهبري تحميل كنند از صحنه سياست حذف شوند.

وي ادامه داد: اگر تاكنون مصلحت اين بوده كه قوه قضاييه نجابت به خرج بدهد اين مصلحت تا كي مي‌خواهد ادامه پيدا كند. كساني كه در اين كشور دايم توليد مصلحت مي‌كنند آيا بايد تا قيامت تحمل شوند.

پناهيان ادامه داد: اگر مصلحت‌ها به اين دليل بود كه مردم آگاه شوند مردم آگاه هستند. اگر بخاطر اين بود كه خواص و نخبگان جامعه آگاه شوند، ولي اگر كسي خود را به خواب زده باشد نمي‌توان او را بيدار كرد.

پناهيان ادامه داد: ما از اقدام نمايندگان مجلس شوراي اسلامي كه به مانند بسيجيان واقعي آمدند و حمايت كردند تشكر مي‌كنيم و اگر كسي تاكنون بيدار نشده ديگر بيدار نخواهد شد.

وي گفت: من شعاري را به صورت مشخص به شما پيشنهاد مي‌كنم و آن مرگ بر ساكتين است.

پناهيان ادامه داد: شعاري كه به شما پيشنهاد مي‌كنيم مرگ بر ساكتين است. چه كساني سكوت كرده‌اند؟ كساني كه هنوز فتنه را فتنه نخواندند. كساني كه سران فتنه را به عنوان سران آشوب‌گر نمي‌نامند و طبق وصيت‌نامه امام تقاضاي اعدام براي سران فتنه نمي‌كنند. علمايي كه براي بي‌احترامي به كوچك‌ترين موضوعات ديني مي‌آشوبند، ولي در مورد بي‌احترامي به ولايت فقيه و شخص ولي فقيه سكوت كرده‌اند.

پناهيان ادامه داد: امروز شنيديم كه دانشگاهيان درس خود را تعطيل كردند و علماي با بصيرت در حوزه‌هاي علميه از جمله حوزه علميه قم درس خود را امروز تعطيل كرده‌اند و تجمع كردند. در حوادث اخير آشوب‌گران عكس امام و رهبري را بر روي زمين گذاشتند و ماشين‌ها و افراد را مجبور كردند كه از روي اين عكس‌ها عبور كنند و پا روي اين عكس‌ها بگذارند تا كي بايد اين مسائل تحمل شود و اين مظلوميت را تحمل كنيم.

وي با اشاره به حوادث 18 تير و سخنراني مقام معظم رهبري و اين كه گفتند اگر عكس من را نيز پاره كردند صبر و سكوت كنيد، خاطرنشان كرد: مردم در 23 تيرماه آن سال به خيابان‌ها آمدند در همين مكان شما جمع شدند و يكي از شخصيت‌ها براي سخنراني دعوت شد ولي نيامد و گفته بود كه مي‌ترسيدم مردم براي دفاع از رهبري نيايند و ضايع شوم. و وقتي كه از طريق تلويزيون جمعيت را ديده بود گفته بود كه فكر نمي‌كردم انقدر افراد طرفدار رهبري باشند.

وي گفت: اميدوارم اين شهيد آخرين شهيد ما قبل از ظهور آقا باشد اين شهيد آخرين شهيد اتفاقات فتنه باشد.

وي خطاب به مسوولان افزود: به خدا قسم ما نمي‌توانيم جواب مردم و دانشگاهيان هوشمند را بدهيم از اقصي نقاط عالم تماس مي‌گيرند از آمريكا و اروپا، آفريقا، عراق، پاكستان، تركيه و مي‌گويند شما در ايران چه كار مي‌كنيد. چهار نفر از فتنه‌گران كه از انسانيت خارج شدند، چرا نمي‌توانيد جلوي آنها را بگيريد. ان‌شاءالله عزم‌هارا جزم و سفره ننگين فتنه را جمع خواهيد كرد.

راهپيمايان شرکت کننده در مراسم تشييع جنازه شهيد صانع ژاله در پايان مراسم تشييع پيكر اين شهيد، قطعنامه‌اي را قرائت کردند.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين قطعنامه که توسط يکي از اعضاي تشکل‌هاي دانشجويي قرائت شد، آمده است: دهه فجر امسال در حالي سپري شد که استکبار جهاني هم به سوگ سالگرد انقلاب اسلامي نشسته بود و هم صداي انقلاب مردم مسلمان ايران را در منطقه مي‌شنيد.

22 بهمن امسال اوج غم و ماتم براي استکبار جهاني رقم خورد که اينکه در اين روز يکي از مهمترين نوکران خود را از دست داد و از ديگر سو جايگاه ايران را پر از شور و شوق از سالروز رخت بر بستن دست نشانده ديد.

اما نوکران آنها در ايران که نفس کشيدن خود را هم مديون شفقت نظام هستند دست به کار شدند تا کام ملت‌هاي آزاده جهان را از فتح الفتوحات اخير تلخ و دل اربابان خود را شاد نمايند. آنهايي که رفتار بعد از انتخاباتشان کم از بن علي و مبارک نداشت و در ديکتاتورمابي روي ديکتاتورهاي تاريخ را سفيد کرده بودند با پررويي تمام قطعه قطعه پازل سيلي خوردگان از ملت تونس و مصر را کامل نمودند تا هم به رسم ادب در غم قيم خود شيطان بزرگ تشريک مساعي کنند و هم حساب کهنه خود را با روح الله الموسوي الخميني و سيد علي الحسيني الخامنه‌اي پاک کنند.

ملعونين ازل و ابد با دعوت از منافقين، سلطنت طلب‌ها، تروريست‌ها و اراذل و اوباش حق پنجه کشيدن به صورت مستضعفين عالم را داشتند جبهه‌اي که حضرت حق جل و علي وعده داده "و نريد ان نمن ..." اما بار ديگر آب در هاون کوبيدند و در ام القراي جهان اسلام جز چند وطن فروش دعوتشان را لبيگ نگفتند.

اين قطعنامه مي‌افزايد: 25 بهمن 89 چونان 25 بهمن 57 در خاطره تاريخي ملت ثبت و ضبط شد و همانگونه که امروز رو سياهي تجمعات 3 روز پس از پيروزي انقلاب به زغال مانده، 25 بهمن 89 هم تنها عاملي جهت سنگين‌تر شدن پرونده سران فتنه شده وگرنه نظام مقتدر اسلامي با پشتوانه 70 ميليوني کجا و آسيب ديدن از دست چند کفتار اجير شده کجا؟

دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب با اين تلاش مذبوحانه تنها نشانگر اوج همراهي مردم با نظام شدند و کمال خفت و خواري خود در نزد مردم هوشيار ايران اسلامي را نمايان ساختند به طوري که دوست و دشمن تاييد مي‌کند که ولد حرام سران فتنه، استکبار، منافقين، تروريست‌ها و سلطنت طلب‌ها با تنفس مصنوعي هم ديگر توان ادامه حيات ندارند.

در قطعنامه پاياني مراسم تشييع پيکر صانع ژاله آمده است با وجود اين، 25 بهمن 89 غم بزرگي را براي ما به ارمغان آورد. غم فراق يار دبستانيمان شهيد صانع ژاله دانشجوي حافظ و عامل به قرآن هموطن کرد زبان و برادر اهل سنتمان که با افتخار در شهرستان پاوه عضو فعال بسيج هم بوده بر سينه هايمان سنگيني مي‌کند. مسئول خون اين همکلاسي ما کيست؟ جز کفتارهاي سبز که به درندگي خو کرده‌اند. ارباب اين کفتارها که خود مقامي بالاتر از نوکري شيطان ندارند تا به کي دستي داشته باشد تا با آن قلم فرسايي کند، زباني داشته باشد تا با آن توهمات ببافد و پايي داشته باشد تا با آن قدم در راه نفاق و تفرقه بردارد. بي شک همانطور که خون خواهران و برادرانمان در غزه دامنگير ديکتاتور مصر شد امروز خون اين شهيد مظلوم نيز دامان اذناب رژيم صهيونيستي را خواهد گرفت.

اين قطعنامه در ادامه تصريح مي‌کند اما دستگاه عدليه کشور که بايد ملجاء و پناه مظلومان باشد تا به کي تنها شاهد جنايت‌هاي اين ظالمان باقي مي‌ماند تا به کي باشد شاهد اين باشيم که پس از هر بار شکست آمريکا پياده نظام داخلي‌اش به مصافي ديگر با انقلاب بيايند؟ آيا امروز وقت آن نرسيده که به پشتوانه توده‌هاي ميليوني يک بار براي هميشه به فتنه‌گري فتنه گران کاخ نشين تهراني و لندن نشين پايان دهند؟ آيا وقت آن نرسيده که محاربين با خدا و رسول (ص) و ولايت رسول الله (ص)، به سزاي اعمال مجرمانه خود برسند؟

در پايان اين قطعنامه آمده است: ضمن تسليت شهادت شهيد صالح ژاله به محضر رهبر معظم انقلاب، هموطنان انقلابي و مسلمان و خانواده معظم شهدا اعلام مي‌کند کاسه صبر دانشجويان انقلابي لبريز گرديده و به قوه قضائيه مهلت خواهند داد که ضمن برخورد قاطع با سرکردگان گروهک ضد انقلاب و محارب موصوف به سبز به بازستاني خون اين شهيد و ساير شهداي فتنه 88 اقدام نمايد. در غير اين صورت دانشجويان با استناد به بند "م" وصيت نامه امام روح الله (سلام الله عليه) به درخواست آحاد ملت لبيگ گفته و فتنه گران را راسا جمع خواهد نمود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
hojat20 تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها