عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

قائم مقام نوسازي ناوگان حمل ونقل خبر داد: برگزاري جشن خروج يك ميليون خودروي فرسوده، بزودي

قائم مقام نوسازي ناوگان حمل ونقل خبر داد: برگزاري جشن خروج يك ميليون خودروي فرسوده، بزودي
چهارشنبه 27 بهمن 1389  05:43 ب.ظ

قائم مقام معاونت نوسازي ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور با اعلام آغاز مرحله جديد ثبت‌نام خودروهاي فرسوده با همكاري شركت سايپا و بانك ملي، گفت: ثبت‌نام اين طرح از روز شنبه به مدت يك ماه آغاز مي‌شود.

به گزارش خبرنگار «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، امير رضا رجبي روز چهارشنبه در نشستي خبري با اعلام اينكه به زودي جشن خروج يك ميليون خودروي فرسوده برگزار مي‌شود، افزود: از ابتداي سال جاري تاكنون 226 هزار دستگاه خودرو و از سال 85 تاكنون 927 هزار خودرو از رده خارج شده است كه 30 درصد اين خودروهاي جايگزين شده از طريق روش بدون جايگزيني بوده است.

وي اظهار كرد: در حال حاضر يك ميليون و300 هزار دستگاه خودروي فرسوده در كشور وجود دارد و در مورد روند خروج اين خودروها شرايط مساعدي به وجود آمده است، چرا كه روند جايگزيني خودروهاي فرسوده در سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته 60 درصد رشد داشته است.

قائم مقام معاونت نوسازي ناوگان حمل و نقل و سوخت با اعلام اينكه برنامه ستاد مديريت سوخت براي سال 89 خروج 200 هزار دستگاه خودروي فرسوده بوده است، تصريح كرد: خوشبختانه در سال جاري اين هدف محقق شد. در عين حال با خروج نزديك به يك ميليون خودروي فرسوده از شبكه ناوگان روزانه 5/2 ميليون ليتر صرفه‌جويي در بنزين نيز حاصل شده است.

 

به گزارش ايسنا، وي با اعلام اينكه روند پرداخت وجه در طرح‌هاي بدون جايگزين در مهلت هفت روزه آن سرعت گرفته است، عنوان كرد: خوشبختانه در اين مدت تاخير نداشته‌ايم و به محض تحويل و اسقاط خودرو، وجه نقد متقاضيان پرداخت مي‌شود.

رجبي خاطرنشان كرد: البته بخشي از فرايند اين طرح مربوط به ستاد نوسازي خودروهاي فرسوده نيست، بلكه نيروي انتظامي بايد اطلاعات خودروهاي اسقاط شده را از بانك اطلاعاتي شماره‌گذاري خودروها حذف و تاييد آنرا براي ستاد نوسازي ناوگان خمل و نقل ارسال كند در حال حاضر اين روند به دليل محدوديت‌هاي سازمان‌هاي نظامي و انتظامي و عدم امكان برقراري آنلاين اطلاعات، اندكي با كندي پيش مي‌رود، اما با دستور رييس پليس راهور اين فرايند سرعت خواهد گرفت.

قائم مقام معاونت نوسازي ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور، يادآور شد كه روند ثبت‌نام خودروهاي فرسوده در طرح‌هاي بدون جايگزين از طريق سايت www.farsoodeh.ir  ادامه خواهد داشت.

 

 آغاز مرحله جديد ثبت‌نام 30 هزار خودروي فرسوده ديگر

به گزارش ايسنا، رجبي در ادامه با تاكيد بر اينكه مراكز اسقاط با بسياري از مراجعان تماس گرفتند، اما اين افراد پس از تماس مكرر مراجعه‌اي نداشتند، اضافه كرد: با توجه به تعداد قابل توجه مراجعان در نوبت مراكز اسقاط، حداكثر سه بار با شماره داده شده توسط متقاضي تماس مي‌گيرند و در صورت عدم مراجعه، اسم آنان به انتهاي ليست منتقل و يا در نهايت حذف مي‌شود.

قائم مقام معاونت نوسازي ناوگان حمل و نقل و سوخت همچنين از آغاز مرحله جديد ثبت‌نام خودروهاي فرسوده شخصي با همكاري بانك ملي و شركت سايپا خبر داد و خاطرنشان كرد: اين مرحله از طرح جايگزيني براي 30 هزار دستگاه خودروي فرسوده ديگر از شنبه 30 بهمن ماه آغاز مي‌شود.

وي اظهار كرد: در اين طرح خودروهاي شخصي با مدل 1354 تا 1364 شمسي و ميلادي معادل آن، امكان ثبت‌نام خواهند داشت و متقاضيان مي‌توانند با به همراه داشتن سند مالكيت خودرو و يا گواهي تسجيل و يا وكالت از سوي مالك به نمايندگي‌هاي مجاز سايپا مراجعه كنند.

رجبي با تاكيد بر اينكه وكالت متقاضيان بايد مربوط به قبل از زمان ثبت‌نام باشد، عنوان كرد: حداكثر مهلت ثبت‌نام 30 روز خواهد بود و در صورت تكميل ظرفيت سايت ثبت‌نام بسته مي‌شود.

 

 منع تردد خودروهاي شخصي متعلق به سال 58 و كمتراز30 بهمن

قائم مقام معاونت نوسازي ناوگان حمل و نقل و سوخت، توضيح داد: از30 بهمن ماه خودروهاي شخصي متعلق به سال 58 و كمتر از آن مشمول آيين‌نامه منع تردد خواهند شد و پليس راهور با آن‌ها برخورد مي‌كند .

وي اظهار كرد: تسهيلات مربوط به طرح جديد خودروهاي فرسوده شامل پنج ميليون تسهيلات بانكي با نرخ 14 درصد با دوره پرداخت پنج ساله است. همچنين ارزش گواهي اسقاط در طرح جايگزيني يك ميليون تومان خواهد بود كه به عنوان آورده متقاضي توسط شركت سايپا محاسبه مي‌شود.

 

 روند نوسازي تاكسي‌هاي فرسوده ادامه دارد

به گزارش ايسنا، رجبي در ادامه با اعلام اين كه روند نوسازي تاكسي‌هاي فرسوده بالاي 10 سال فعاليت ادامه دارد، خاطر نشان كرد: در حال حاضر كمتر از60 هزار دستگاه تاكسي فرسوده بالاي10 سال موجود است كه بر اساس روند تدريجي تاكسيراني‌ها براي اسقاط آن‌ها اقدام مي‌شود .

وي ادامه داد: از ابتداي سال جاري تاكنون 18 هزار راننده تاكسي در اين طرح ثبت‌نام ‌كرده‌اند و 10 هزار راننده تاكسي نيز پرونده‌ خود را در بانك تكميل ‌كرده‌اند.

قائم مقام معاونت نوسازي ناوگان حمل و نقل و سوخت، بيان كرد: همچنين از ابتداي سال جاري تاكنون 12 هزار و 500 تاكسي تحويل رانندگان شده است.

به گزارش ايسنا، وي همچنين در رابطه با نوسازي ميني‌بوس‌هاي برونشهري نيز، يادآور شد: تاكنون يك‌هزار و 500 نفر در اين طرح ثبت‌نام ‌كرده‌اند و 400 نفر نيز در حال تكميل پرونده‌ خود در بانك هستند تا بلافاصله براي مراكز اسقاط مراجعه كنند.

رجبي در خاتمه تاكيد كرد كه با توجه به نزديك شدن به روزهاي پاياني سال امكان دارد تعدادي از ميني‌بوس‌هاي فرسوده جهت ارائه خدمت به مردم در مسيرهاي برونشهري براي مراجعه تاخير داشته باشند كه ستاد اين مساله را قطعا در نظر مي‌گيرد .

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها