عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فرماندار كهگيلويه: حفاظت از منابع طبيعي و محيط زيست اولويت اول مديران شهرستان است

فرماندار كهگيلويه: حفاظت از منابع طبيعي و محيط زيست اولويت اول مديران شهرستان است
چهارشنبه 27 بهمن 1389  05:44 ب.ظ

فرماندار شهرستان كهگيلويه گفت: حفاظت از منابع طبيعي و محيط زيست شهرستان اولويت اول كاري مديران اين شهرستان است و به همين منظور مصوبات كميته حفاظت از منابع طبيعي و محيط زيست شهرستان بايد به صورت جدي پيگيري و اجرايي شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه كهگيلويه و بويراحمد، نصرت الله انصاري كه در مراسم توديع و معارفه مديران سابق و جديد منابع طبيعي شهرستان، افزود:وجود معارضات اجتماعي در اجراي طرحهاي طوبي و مميزي مراتع و بوته كني و قطع درختان در روستاهاي حاشيه جنگل‌ها از مشكلات فراروي منابع طبيعي است.

وي گفت: بخشداران موظف شدند كه در راستاي جلوگيري از تخريب جنگل در كليه روستاهاي شهرستان نمايندگي توزيع كپسول گاز را راه‌اندازي كنند و با اطلاع‌رساني نسبت به جايگزيني سوخت فسيلي اقدام كنند كه براي انجام اين مهم به حمايت شوراهاي اسلامي، دهياران معتمدان و مطبوعات استان نيازمنديم.

فرماندار شهرستان كهگيلويه خاطرنشان كرد: در راستاي اجراي طرحهاي تعادل دام و مرتع بايد با اعطاي تسهيلات به دامداران حاشيه جنگل دامهاي كوچك آنها به بزرگ تبديل كه اين بزرگترين اقدام براي حمايت از حاشيه نشينان جنگل و منابع طبيعي است .

انصاري تصريح كرد: با توجه به ويژگي‌ها، توپوگرافي و منابع طبيعي شهرستان بايد كشت گياهان دارويي و مرتع كاري به يك فرهنگ تبديل شود.

وي ادامه داد: با توجه به وجود اراضي شيب‌دار زيادي در سطح شهرستان براي جلوگيري از فرسايش خاك و افزايش سطح سبز بايد كشت باغات ديم در اين مناطق شتاب بيشتري پيدا كند.

فرماندار شهرستان كهگيلويه گفت: در تابستان سال جاري آتش سوزي‌هاي زيادي در مناطق جنگلي شهرستان صورت گرفت كه امكانات اطفاي حريق در مناطق پاسخگو نيست و به استناد به ماده 47 قانون حفاظت از جنگل‌ها و مراتع در مواقع آتش سوزي در جنگل‌ها كليه ماموران دولتي اعم از كشوري و لشكري و شهرداريها كه در نزديكي آن محل باشند در مقابل تقاضاي مأموران منابع طبيعي موظفند با كليه وسايل دولتي و شهرداري كه در اختيار دارند در آتش سوزي كمك كنند.

انصاري افزود: كساني كه در اين خصوص قصوري و مسامحه كنند برحسب مورد طبق مقررات مواد 58 و 59 قانون استخدام كشوري مجازات مي‌شوند و در مورد ماموران لشكري تعقيب و مجازات آنها طبق قوانين و مقررات نظامي است كه بايد به صورت عيني اجرايي شود.

وي اضافه كرد: در راستاي اجرا شدن ماده 20 قانون زمين شهري و براي جلوگيري از تصرف منابع طبعي در حاشيه شهرها اداره منابع طبيعي براي توسعه فضاي سبز و اماكن عمومي اين اراضي را به مسكن و شهرسازي و شهرداريها تحويل كند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها