عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تاکيد استانداران کرمانشاه و سليمانيه بر گسترش روابط در نمايشگاه سليمانيه عراق

تاکيد استانداران کرمانشاه و سليمانيه بر گسترش روابط در نمايشگاه سليمانيه عراق
چهارشنبه 27 بهمن 1389  05:47 ب.ظ

در حاشيه افتتاح نمايشگاه اختصاصي جمهوري اسلامي ايران در سليمانيه عراق که با محوريت استان کرمانشاه برگزار شد، استانداران دو استان بر گسترش مراودات تجاري تاکيد کردند.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه کرمانشاه - سيد دادوش هاشمي استاندار کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قصد ما گسترش روابط در تمام بخش‌ها با استان سليمانيه است که برگزاري نمايشگاه يکي از راه‌هاي تحقق اين موضوع است.

 

وي با اعلام اين که در اين نمايشگاه حدود 180 شرکت ايراني حضور دارند، گفت: شرکت‌هاي خوبي در بخش‌هاي صنعت، کشاورزي و خدمات در اين نمايشگاه شرکت کرده‌اند.

 

هاشمي افزود: از طريق اين نمايشگاه مي توانيم نيازهاي بازار عراق و خصوصا سليمانيه را بهتر درک کرده و بر اساس آن توليد کنيم.

 

وي ادامه داد: روابط اقتصادي زماني توسعه مي‌يابد که قوانين را تسهيل کنيم، لذا از برنامه‌هاي اصلي ما رفع موانع و مشکلات موجود است.

 

استاندار کرمانشاه گفت: برگزاري نمايشگاه در استان‌هاي دهوک، کرکوک و ديالي نيز از برنامه‌هاي آتي استان کرمانشاه است.

 

وي عنوان کرد: علاوه بر روابط اقتصادي به دنبال توسعه روابط در حوزه‌هاي گردشگري، فرهنگي و برقراري ارتباط هوايي بين کرمانشاه و سليمانيه نيز هستيم.

 

بهروز محمد صالح، استاندار سليمانيه عراق نيز با ابراز خرسندي از برگزاري اين نمايشگاه خواستار توسعه روابط بين دو استان شد.

 

وي گفت: به جد به دنبال رفع موانع موجود بر سر راه توسعه روابط دو استان هستيم.

 

محمدصالح اظهار داشت: بازار سليمانيه بازاري آزاد است و از اکثر کشورها کالا وارد اين بازار مي شود و ما نيز بدنبال کالاهاي با کيفيت هستيم و از ورود کالاهاي بدون کيفيت جلوگيري مي نماييم.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها