عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور: توسعه و روزآمدسازي در ثبت اسناد تبديل به فرهنگ سازماني شود

رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور: توسعه و روزآمدسازي در ثبت اسناد تبديل به فرهنگ سازماني شود
چهارشنبه 27 بهمن 1389  05:47 ب.ظ

رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور بر لزوم متناسب ساختن فرآيندها، امکانات و نيروي انساني با حجم مراجعات و نيازهاي روز جامعه تاكيد كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، احمد تويسرکاني طي سخناني در جمع کارکنان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان سمنان با اشاره به روند طبيعي افزايش جمعيت و مراجعات، از مديران و کارکنان سازمان خواست تا موضوع توسعه و روزآمد سازي را به‌عنوان يک فرهنگ سازماني در کليه واحدهاي سازمان ثبت اسناد نهادينه كنند.

وي با تاكيد بر لزوم متناسب ساختن فرآيندها، امکانات و نيروي انساني با حجم مراجعات و نيازهاي روز جامعه گفت: انجام تکاليف سنگين سازمان در برنامه پنجم توسعه، روند افزايش جمعيت و حجم وسيع مراجعات همه اقشار مردم به اين سازمان در قالب تثبيت مالکيت‌ها، وقايع ازدواج و طلاق، ثبت شرکت‌ها و ساير امور، ضرورت توسعه و روزآمدي اين سازمان را در همه بخش‌هاي آن آشكار مي‌سازد.

معاون قوه قضاييه افزود: بايد نگاه تحول‌گرايانه مديران و کارکنان سازمان ثبت در کشور به عنوان يک فرهنگ سازماني توسعه پيدا کند تا سازمان با وجود کمبودهاي بسيار شديد در بخش نيروي انساني، امکانات و تجهيزات بتواند در جهت جلب رضايت مردم گام بردارد.

تويسركاني با تاکيد بر سرلوحه قرار دادن نوسازي سازماني به عنوان سياست راهبردي مديران اين سازمان، خاطرنشان كرد: براي اين سازمان مهم و بزرگ حاکميتي که در سراسر کشور استقرار يافته، زيبنده نيست که 30 درصد ساختمان‌هاي آن استيجاري و 50 درصد آنها نيز مستهلک و غيرقابل استفاده باشد. براي برون‌رفت از اين وضعيت بايد کليه کارکنان و مديران سازمان، تحول‌خواهي را به عنوان اصل و اساس وظيفه سازماني خود بدانند.

رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور يادآور شد: تبعات گسترده‌اي از عدم توجه به نقش سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و ثبت رسمي متوجه محاکم دادگستري مي‌شود که با فرهنگ‌سازي در ميان خواص و سپس به‌صورت عام مي‌تواند عامل مهم و اساسي در جهت تثبيت مالکيت، کاهش دعاوي، انسجام اجتماعي، امنيت اقتصادي و آرامش خاطر در جامعه باشد.

وي گفت: بايد از فرهيختگان و بزرگان و خطباي عزيز تقاضا کنيم كه به فرهنگ‌سازي در زمينه ثبت رسمي که يک موضوع مهم ملي و عمومي است و آثار ارزشمندي در جامعه دارد تا نهادينه‌سازي کامل، عنايت ويژه داشته باشند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها