عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي مازندران: 80 درصد روستاهاي استان از تاسيسات آب شرب بهره‌مند هستند

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي مازندران: 80 درصد روستاهاي استان از تاسيسات آب شرب بهره‌مند هستند
چهارشنبه 27 بهمن 1389  05:52 ب.ظ

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي مازندران گفت: 80 درصد روستاها از تاسيسات آب شرب بهره‌مند هستند که از اين مقدار 78 درصد تحت پوشش آب و فاضلاب روستايي قرار دارند.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه مازندران، محمد حسين برزگر که پيش از ظهر امروز در جلسه گردهمايي ستاد بحران استان‌هاي معين مازندران در شرکت آب و فاضلاب روستايي استان برگزار شد اظهار كرد: مازندران به دليل موهبت خدايي از نظر طبيعت و دريا هر ايراني مشتاق ديدن از اين سرزمين است.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي مازندران خاطرنشان کرد: مازندران حدود 3 ميليون نفر جمعيت دارد که 50 درصد جمعيت شهري و 50 درصد ديگر آن را جمعيت روستايي تشکيل مي‌دهد.

برزگر با بيان اين که در مازندران جمعيت شناور زيادي وجود دارد افزود: در عيد و تابستان سال گذشته شاهد 10 ميليون مسافر و گردشگر شناور در استان بوده ايم.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان گفت:20 تا 25 درصد روستاهاي استان پذيراي مسافر و گردشگر هستند که بايد در سرويس دهي به آنها تلاش کنيم.

برزگر با اشاره به اين که در سال جاري ميزان بارندگي در استان قبل از شروع بارندگي 15 درصد بوده و سدها خالي از آب شده بود گفت: در حال حاضر اين ميزان بارندگي به 60 درصد رسيده است که اميدواريم با بارش بهاري ظرفيت‌هاي سطح آب در استان تکميل شود.

وي افزود: مازندران از جمله استان‌هايي است که ميزان بارندگي در آن بسياربالا است که 680 تا 800 ميلي متر بارندگي دارد .

برزگر با بيان اين که روستاها در مازندران به صورت پراکنده هستند تصريح کرد: 3 هزارو يکصد روستا در استان وجود دارد که يكهزارو 400 روستا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستايي قرار دارند.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان خاطرنشان کرد: 80 درصد روستاها از تاسيسات آب شرب بهره‌مند هستند که از اين درصد بهره‌مندي از آب شرب 78 درصد تحت پوشش آب و فاضلاب روستايي هستند.

وي يادآور شد: رودخانه‌هاي پر آبي از جمله رودخانه تجن در ساري،تالاردر قائم شهر و همچنين بابلرود دربابل وجود دارد که از مشکلات ما در استان است و نمي‌توانيم به صورت آب شرب از آنها استفاده کنيم.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان از بازديد پروژه مجتمع گهرباران در استان خبرداد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها