عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

رييس سازمان بازرگاني لرستان: دفاتر اقتصادي براي توسعه فعاليت‌هاي تجاري لرستان درعراق ايجاد مي‌شود

رييس سازمان بازرگاني لرستان: دفاتر اقتصادي براي توسعه فعاليت‌هاي تجاري لرستان درعراق ايجاد مي‌شود
چهارشنبه 27 بهمن 1389  05:53 ب.ظ

رييس سازمان بازرگاني لرستان گفت: حضور هيات‌هاي اقتصادي و فعالان بخش خصوصي خارجي در لرستان زمينه لازم براي معرفي ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي تجاري استان را فراهم مي‌كند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،منطقه لرستان، حجت‌الله بيرانوند در حاشيه ميزگرد تخصصي هيات تجاري عراق با بازرگانان لرستاني با بيان اين مطلب افزود: هيات تجاري و فعالان اقتصادي بخش خصوصي كشور عراق در مدت حضور خود در لرستان از بخش‌هاي مختلف اقتصادي استان بازديد و با ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي تجاري و اقتصادي و توان بخش خصوصي استان به خوبي آشنا شدند.

وي گفت: اطلاعات لازم در خصوص فعاليت و توان بخش‌هاي مختلف اقتصادي استان به اين هيات تجاري ارائه شده كه اين مهم نقش موثري در توسعه سطح همكاري و افزايش مبادلات تجاري و بازرگاني دو طرف دارد.

رييس سازمان بازرگاني لرستان ادامه داد:‌ ميزگرد تخصصي هيات تجاري عراف با فعالان اقتصادي و اتاق بازرگاني لرستان نيز با هدف بحث و بررسي راهكارهاي لازم در زمينه توسعه همكاري‌ها و سرمايه‌گذاري‌هاي مشترك برگزار شده و نتايج خوبي از اين نشست در راستاي توسعه و شكوفايي اقتصادي لرستان حاصل شده است.

وي گفت: با توجه به اين كه حدود 41 درصد سهم صادرات استان لرستان مربوط به كشور عراق مي‌شود اجراي اين برنامه‌ها و نشست‌هاي تخصصي مي‌تواند موجبات رونق اقتصادي و توسعه حجم صادرات با استفاده از ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي مشترك طرفين را فراهم كند.

بيرانوند بازديد هيات عراقي از حوزه‌هاي اقتصادي و توليدي لرستان را راهكاري موثر براي شناسايي توان صادر كنندگان و توليدكنندگان استان دانست و اظهار كرد: شناسايي نقاط ضعف و قوت در بخش توسعه صادرات براي گسترش مبادلات تجاري با كشور عراق دستاورد اصلي اين اقدامات است.

رييس سازمان بازرگاني لرستان از ايجاد دفاتر اقتصادي با هدف توسعه فعاليت‌هاي تجاري لرستان در بخش موادغذايي، دارو و مصالح ساختماني در كشور عراق خبرداد و گفت: به طور قطع راه‌اندازي اين دفاتر مي‌تواند علاوه بر رفع مشكلات بستر مناسب مبادلات تجاري دو طرف با محوريت بخش خصوصي را فراهم كند.

وي گفت: در صورت تخصصي شدن فعاليت‌هاي اين دفاتر مي‌توان تعداد دفاتر اقتصادي بيشتري از استان را در عراق راه‌اندازي كرد تا مسايل و مشكلات اقتصادي و تجاري استان به صورت تخصصي و حرفه‌اي حل و فصل شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها