عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

مديرعامل ذوب آهن اطمينان داد: ثبات قيمت فولاد و محصولات فولادي در سال آينده

مديرعامل ذوب آهن اطمينان داد: ثبات قيمت فولاد و محصولات فولادي در سال آينده
چهارشنبه 27 بهمن 1389  05:54 ب.ظ

مديرعامل ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به برخي نگراني‌ها از افزايش قيمت فولاد در سال‌ آينده، اعلام كرد: با تصميم‌هايي كه اتخاذ شده و سياست‌هايي كه از طرف فولادسازان دنبال مي‌شود، قيمت فولاد در سال آينده نه تنها افزايش نخواهد يافت، بلكه اين احتمال وجود دارد كه قيمت آن كاهش نيز پيدا كند.

به گزارش ايسنا، صفرعلي براتي با بيان اين‌كه طي دو ماه گذشته كه قانون هدفمندسازي يارانه‌ها اجرا شده، مصرف فولاد تغيير چنداني نكرده و سير طبيعي خود را طي مي‌كند، افزود: از مدتي پيش همه توليدكنندگان موظف شده‌اند محصول خود را در بورس عرضه كرده و فقط در اختيار مصرف كنندگان واقعي قرار دهند كه همين موضوع باعث شده دست بسياري از دلالان و واسطه‌ها از بازار فولاد كوتاه شود.

وي درباره برخي اظهار نظر‌ها در مورد افزايش قيمت فولاد در سال آينده هم تاكيد كرد: اين صحبت‌ها فقط از طرف برخي افراد سودجو مطرح مي‌شود كه از افزايش قيمت سود مي‌برند و مصرف كنندگان نبايد به اين شايعات توجه كنند.

وي ادامه داد: برخي به دنبال برهم زدن تعادل موجود در بازار هستند تا به سودجويي‌هاي خودشان برسند، اما مصرف‌كنندگان نبايد به اين افراد ميدان بدهند.

او به افزايش توليد فولاد در ذوب آهن اصفهان اشاره كرد و گفت: توليد ذوب آهن در سال گذشته حدود 2 ميليون و 150هزار تن بوده كه اين رقم تا پايان امسال به بيش از 2ميليون و 750هزار تن خواهد رسيد.

وي خاطرنشان كرد: البته اين افزايش توليد فقط منحصر به ذوب آهن نيست و ساير فولادسازان دولتي و حتي بخش خصوصي نيز توليد خود را افزايش داده‌اند؛ به گونه‌اي كه تنها در بخش دولتي توليد فولاد در 10ماهه امسال بيش از 15درصد افزايش پيدا كرده است.

مديرعامل ذوب آهن اصفهان، با اشاره به اين‌كه امروز در بازار فولاد عرضه بر تقاضا پيشي گرفته است، تصريح كرد: از بازاري كه در آن توليد به طور مداوم در حال افزايش است و مصرف مسير طبيعي خود را طي مي‌كند، افزايش قيمت ممكن نيست.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها